علت کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

علت کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس که باید بدانید!

برای داشتن چهره ای شاداب و زیبا، شما به چشم هایی درشت نیاز خواهید داشت. شاید نتوانید چشم هایتان را بزرگتر از اندازه حال کنید اما میتوانید مانع از کوچک شدن آن شوید. تا به امروز به فکر تزریق بوتاکس بوده اید؟ روشی نوین در دنیای زیبایی که چین و چروک های صورتتان را از بین می برد و ظاهری جذاب با پوستی صاف برایتان به ارمغان می آورد. یکی از رایج ترین بخش هایی از صورت که تزریق بوتاکس در آن انجام می شود، اطراف چشم ها است. چرا که اولین نشانه های افزایش سن و چروک های صورت در این ناحیه اتفاق می افتد. درست است که این تزریق میتواند چین و چروک ها را از بین ببرد اما تاثیراتی هم بر فرم چشم های شما خواهد داشت. کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس یکی از این اثرها است. اما دلیل این امر چیست؟ چگونه از کوچک شدن چشم در هنگام بوتاکس جلوگیری کنیم؟ و… برای رسیدن به پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

چرا بعد از تزریق بوتاکس، چشم ها کوچک می شود؟

از مهم ترین عضوهای بدن، چشم ها هستند که نقش کلیدی در ارتباط برقرار کردن افراد با یکدیگر دارند. تزریق بوتاکس در اطراف چشم ها باعث می شود تمامی چین و چروک ها از بین برود و چهره ای جوان و سرزنده داشته باشید که بر روی اعتماد به نفس شما هم تاثیر مثبت دارد و میتوانید با ظاهری آراسته تر در جمع ها حاضر شوید. این تزریق اگر به صورت اصولی و در ناحیه درست انجام نشود، موجب کوچک شدن چشم های شما خواهد شد. برای آنکه از کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس جلوگیری کنید باید به پیش یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه بروید تا احتمال مواجه شدن با عوارض بوتاکس پیشانی این چنینی به حداقل برسد و نتیجه کار برایتان رضایت بخش باشد. از دیگر عواملی که موجب کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس
کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

1.     تورم و عواقب آن

بعد از بوتاکس ممکن است چشم ها و اطراف آن دچار قرمزی و تورم شوند. این واکنش طبیعی بدن به سوزن و مواد تزریق شده است. اما همین عامل هم میتواند باعث کوچک شدن چشم ها شود. این تورم بعد از گذشت چند روز و پشت سر گذاشتن دوران نقاهت از بین می رود و بعد از آن چشم های شما به حالت قبل باز میگردد. در صورتی که این کوچک شدن موقتی نباشد و بعد از فروکش کردن تورم همچنان باقی بماند باید با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

2.     عمق نامناسب تزریق

احتمالا میدانید که بوتاکس در حقیقت نوعی سم است که باعث فلج شدن موقت عصب در ناحیه تزریق شده می شود و در نهایت پوست را صاف می کند. اما این سم باید در عمق مناسبی تزریق شود تا جابه جا نشده و زیر پوست حرکت نکند. در صورتی که پزشک معالج اشتباه محاسباتی داشته باشد، ممکن است بوتاکس را در عضله پیشانی یا چشم تزریق نماید که موجب افتادگی پلک می شود. با افتادن پلک ها هم چشم های کوچکتر خواهند شد.

چگونه از کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس جلوگیری کنیم؟

کوچکترین خطای پزشکی و اپراتور میتواند موجب کوچک شدن چشم های زیبای شما شود. افتادگی پلک بعد از بوتاکس یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که در زمان تزریق رخ می دهد و حدود 5 درصد از اشخاصی که تزریق را انجام می دهند به آن گرفتار می شوند. اما برای جلوگیری از این اتفاق باید اقداماتی را انجام دهید تا احتمال هر گونه خطا و اشتباه را به حداقل برسانید. این اقدامات عبارتند از:

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس
کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس
 • از استراحت غافل نشوید. شاید ساده به نظر برسد اما شما باید استراحت کافی داشته باشید.
 • به چشم و ناحیه اطراف آن فشار وارد نکنید و با دست نمالید.
 • عضلات چشم هایتان را با ورزش های چشم تقویت نمایید.
 • پوست پلک را با استفاده از مسواک نرم و کوچک یا انگشت به آرامی ماساژ دهید.
 • آبرسانی پوست چشم ها و پلک هایتان را فراموش نکنید.
 • بهداشت را رعایت کنید.
 • به یک پزشک مطمئن و با تجربه مراجعه کنید که از مواد اصل هم استفاده می کند.

کوچک شدن چشم بعد از تزریق بوتاکس همیشه رخ می دهد؟

همانطور که پپیش تر هم اشاره کردیم، در صورتی که برای انجام این عمل نزد یک فرد متخصص و ماهر در این حوزه بروید، احتمال کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس به کمتر از 1 درصد خواهد رسید. قرار نیست این اتفاق برای همه رخ بدهد. در برخی مواقع آن هم به خاطر بی دقتی پزشکی و تزریق ماده به عضله پیشانی، پیشانی ریلکس شده و پلک ها به سمت پایین می افتند و در نهایت باعث می شوند چشم های شما کوچکتر دیده شود.

درمان کوچک شدن چشم بعد از بوتاکس

اگر این اتفاق برای شما رخ داد، باید به دور از استرس و در نهایت آرامش سعی کنید با چند تکنیک درمان کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس ، آن را بهبود ببخشید. این تکنیک ها عبارتند از:

درمان کوچک شدن چشم بعد از بوتاکس
درمان کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

1- قطره های چشمی همچون آپراکلونیدین مصرف کنید. البته این قطره برای افتادگی پلک جواب می دهد و برای افتادگی ابرو موثر نیست.
(حتما تحت نظر پزشک مصرف کنید)

2- ماساژ و تحریک عضله درگیر هم میتواند در برطرف شدن زودتر علائم سودمند باشد

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس همیشگی است؟

تزریق بوتاکس یک شیوه درمانی کوتاه مدت است. شما بوتاکس را برای هر ناحیه از صورتتان که تزریق کنید، بعد از گذشت 2 الی 3 ماه جذب بدن شده و به مرور از بین خواهد رفت. به همین خاطر کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس هم نگرانی نخواهد داشت. چرا که در نهایت با کمی صبوری بعد از گذشت 3 ماه ماده تزریق شده جذب بدن شده و چشم های شما به حالت قبلی خود باز خواهد گشت. میتوانید مجدد پیش یک متخصص و پزشک حرفه ای تر بوتاکس را تزریق کنید تا ضمن از بین بردن چین و چروک اطراف چشم، چشم هایی باز و درشت هم داشته باشید.

تزریق بوتاکس تنها برای از بین بردن چین و چروک چشم انجام می شود؟

خیر، این عمل علاوه بر جوانسازی پوست اطراف چشم باعث رفع گودی زیر چشم هم می شود. اگر مدت طولانی است از عینک استفاده میکنید، این تزریق میتواند سرحالی و نشاط سابق را به چهره شما ببخشد. همچنین برای رفع سیاهی زیر چشم نیز میتواند مفید باشد و یک راه حل درمانی ساده و آسان است.

کلام آخر درباره کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

بوتاکس یک راه درمان ساده و البته امن برای جوانسازی صورت می باشد. اما در انجام آن باید نهایت دقت را به خرج دهید تا با عوارضی همچون کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس مواجه نشوید. هرچند بسیاری از افراد به دلیل مزایایی شگفت انگیزی که این تزریق به همراه دارد، مشکلی با این عارضه ندارند. اما اشخاصی که سابقه جراحی در اطراف چشم را دارند، میانسال و بالای 60 سال سن دارند، به طور ژنتیکی عضلات آن هها ضعیف است و… توصیه میشود از انجام بوتاکس در اطراف چشم پرهیز کنند یا با مشورت یک پزشک متخصص و خبره این کار را انجام دهند تا مشکلی برای آن ها به وجود نیاید. عوارضی همچون سنگینی چشم، پلک زدن زیاد، قرمزی و اشک و… هم بعد از بوتاکس ممکن است برایتان اتفاق بیفتد که خطر آفرین نبوده و نگرانی ندارد. بعد از اتمام دوره نقاهت و استراحت تمامی این عوارض از بین خواهند رفت.

پرسش و پاسخ درباره کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس:

چند وقت طول می کشد تا کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس رفع شود؟

معمولا کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس به عنوان یک عارضه جانبی، چند هفته ادامه خواهد داشت. اما در نهایت با از بین رفتن اثر بوتاکس، اثرات جانبی آن نیز از بین می‌رود.

آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم خطرناک می باشد؟

اگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، خطری نخواهد داشت.

4.8/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر ببخشید من الان ۱۰ روزه بوتاکس انجام دادم پزشکی که برام انجام دادن گفتن موقعه اخم کردم ابروی سمت چپم بالا میره وابرو سمت راستم رو تزریق انجام میدن برای بالا بردن که بنده مخالفت کردم ولی ایشون کار خودشون رو کردچون ابروهام درحالت عادی یکی بودن وفقط دراخم کردن ابروی سمت چپم بالا میرفت الان با این تزریق چشم سمت راست من کوچک شده وابروم بالا رفته ویه ابرو افتاده این واکنش بعد ۵ روز از بوتاکس اینجوری شد ایا میشه برای درست کردنش کاری کرد؟چون همش سردرد دارم ودلم میخواد کلا چشامو ببندمو بخوابم

  1. سلام دوست عزیز اثر بوتاکس بعد از ۲ هفته از تزریق کامل میشه و بعد از اون زمان میشه روی مدل ابروها قضاوت کرد. اگر اون زمان از مدل ابروها ناراضی بودید روشهای زیادی وجود داره برای اصلاحش.

 2. سلام من سه سال پیش بوتاکس انجام دادم و متأسفانه پیش پزشک نبود و دستیار پزشک بود، بهش اعتماد کردم و انجام دادم ولی هنوز بعد از سه سال پلک چشمم گاهی میفته و چشمم جمع میشه عین روزای اول بوتاکس، نمیدونم بر اثر کم خوابی، استرس یا هرچیز دیگه ای، کاملاً این حالت برمیگرده، چشمای من خییلی درشت و جذاب بود، اشتباه ترین کار زندگیم همین بود، اصلا اینطور نیست که اثر بوتاکس بره و مشکلاتش حل بشه، من حتی ترمیم هم نرفتم، ینی همون یکبار بود ولی بیچارم کرده، سه ساله همچنان مشکل من هست و به شدت بخاطرش غمگینم

  1. سلام دوست عزیز، دقیقا به همین علتهاس که تاکید میکنیم کارهای زیبایی رو پیش پزشک انجام بدید ، برای شما ارزوی سلامتی داریم.

 3. سلام ،مبشه با حوله گرم اثر بوتاکس و از بین ببریم ،
  من نزدیک ۱۰ روز که بوتاکس انجام دادم و چشم سمت چپ جمع شده

  1. سلام حتما به پزشکی که براتون بوتاکس انجام داده مراجعه کنید تا بهترین روش رو بهتون معرفی کنن. ولی در حالت کلی انجام ار اف، حوله گرم، یوگای چشمی میتونن موثر باشن برای رفع مشکل شنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *