لیزر موهای کرکی

لیزر موهای کرکی دغدغه اصلی خانم ها

انرژی لیزر با جذب شدن به ملانین پوست، سبب سوختن فولیکول های مو می شود. حال هرچه موهای سطح پوست ضخیم تر و البته تیره تر باشند، تاثیر آن بسیار بیشتر بوده و نتیجه رضایت بخشی هم به همراه خواهد داشت. اما مسئله این است که در بسیاری از قسمت های بدن موها به صورت کرکی و بسیار نازک رشد میکنند. همین امر بانوان را برای انجام لیزر حساس کرده و با چالش هایی روبه رو کرده است. چرا که بسیاری بر این باور هستند که لیزر موهای کرکی را از بین نمی برد. شاید این موضوع تا چند وقت پیش حقیقت داشت اما امروزه با روی کار آمدن دستگاه ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته که طبق فناوری روز طراحی و تولید شده اند، هیچ مویی نمی تواند از دید لیزر پنهان بماند و جا خوش کند.

منظور از موهای کرکی چیست؟

در قسمت هایی از بدن همچون زیر بغل، پاها، دست، ناحیه تناسلی و… موها ضخامت بیشتری داشته و به راحتی دیده می شوند. این موها رنگدانه دارند و به همین خاطر اشعه لیزر به راحتی آن را شناخته و نابود می کند. اما موهای کرکی، کوتاه بوده و همچون پرز سطح پوست را پوشش می دهند. این موها در بخش های بسیاری از بدن به غیر از کف پا و دست حضور داشته و به همین خاطر از بین بردن ان ها از اهمیت ویژه ای برای خانم ها برخوردار است تا پوستی صاف و جذاب داشته باشند. این موها قابل مشاهده نبوده و شاید اگر سطح پوست خود را لمس نکنید، متوجه آن ها نخواهید شد.

آیا واقعا لیزر بدن، موهای زائد کرکی را از بین می برد؟

خبر خوب این است که امروزه لیزر موهای کرکی را همچون موهای ضخیم از پای درآورده و از بین می برد. هرچند با توجه به نوع پوست و رنگ آن، ممکن است در برخی مواقع جواب قطعی ندهد و برخی از موها پایدار بمانند اما تاثیر بسیار زیادی دارد که شما را شگفت زده می کند. در خصوص لیزر موهای کرکی باید به دو نکته مهم هم توجه کنید که عبارتند از:

 لیزر موهای کرکی
لیزر موهای کرکی
  • لیزر موهای کرکی به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد.
  • برای انجام این عمل باید از دستگاه های تخصصی و جدید استفاده شود که فرکانس بالایی دارند.

نحوه انجام لیزر موهای کرکی و قیمت آن

برای از بین بردن موهای کرکی، از پرتو لیزر با شدت بالا انجام می شود. این کار باید توسط یک شخص متخصص انجام شود که تسلط کافی بر تنظیمات و کنترل شدت فرکانس را داشته باشد. افزایش شدت پرتو لیزر به بافت بدن آسیبی وارد نمی کند و جای هیچ نگرانی نیست. این کار باید به دفعات متعدد انجام شود تا فولیکول مو به صورت کامل از بین رفته و روند رشد موها هم متوقف شود. اگر به خاطر نوع ور نگ پوست شما ( انجام لیزر برای پوست های برنزه و خیلی تیره توصیه نمی شود ) ، فولیکول ها به صورت کامل از بین نرفت، مطمئن باشید که بسیار ضعیف شده و به همین خاطر رشد موها با سرعت کندتری انجام خواهد شد که به مرور بسیار ضعیف تر شده و در نهایت از بین خواهند رفت.

برای اطلاع از قیمت لیزر کل بدن کلینیک شکیبا، کلیک کنید.

آیا لیزر موهای کرکی بدن درد دارد؟

در دستگاه های جدید لیزر که امروزه در بسیاری از کلینیک ها و مطب ها به کار گرفته می شوند، یک سیستم خنک کننده تعبیه شده است که در زمان انجام لیزر یک خوای خنک به سطح پوست می دمد. این عمل باعث میشود احساس سوزش و درد بسیار کمی داشته باشید. هرچند که برای موهای کرکی از شدت فرکانس بالایی استفاده میشود و احتمال داشتن درد و سوزش بیشتر امری طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.

برای نتیجه گیری از لیزر موهای کرکی بدن به چند جلسه نیاز است؟

نکته مهمی که نباید از آن غافل شوید، تکمیل کردن دوره درمان است. اگر در زمان تعیین شده برای جلسات لیزردرمانی حاضر شوید آنوقت است که میتوانید انتظار دست یابی به نتیجه رضایت بخش را داشته باشید. اینکه شما به چند جلسه لیزر درمانی احتیاج خواهید داشت توسط اپراتور مشخص میشود و بستگی به نوع پوست و میزان موهای زائد بدنتان دارد. اما در حالت کلی برای گرفتن نتیجه ایده آل باید حداقل 8 جلسه و حداکثر 12 جلسه را پشت سر بگذارید تا موهای کرکی بدنتان از بین برود. سوال مهمی که توسط خانم ها مطرح میشود این است که فاصله این جلسات باید چقدر باشد؟ تمامی موهای بدن شما طبق یک روند مشخصی رشد نمی کنند و ممکن است رشد موهای کمر شما با پاهایتان و زیر بغل تان متفاوت باشد. به همین خاطر بین هر جلسه باید 4 الی 6 هفته فاصله باشد که توسط پزشک تعیین میشود . بستگی به شرایط بدنی شما و رشد موهایتان خواهد داشت. یک قانون کلی هم برای فاصله جلسات لیزر موهای کرکی وجود دارد که طبق آن برای سه ماه اول دوره درمان باید 4 الی 6 هفته بین جلسات فاصله داشته باشید و این فاصله در سه ماهه دوم و سوم بیشتر شوند. هرچند که در شش ماه اول دوره درمان نتایج آن را وضوح لمس خواهید کرد.

عوارض لیزر موهای کرکی چیست؟

اگر لیزر توسط یک اپراتور حرفه ای و تحت نظر پزشک زیبایی انجام شود، بی شک هیچ عارضه ای برایتان نخواهد داشت. اما در مواقع بسیار نادری که موها هیچ رنگدانه ای ندارند بعد از انجام چندین جلسه لیزر احتمال سوختگی پوست یا ایجاد زخم جزئی  در آن وجود خواهد داشت. میتوانید این زخم ها را با استعمال کرم و پماد از بین ببرید. عوارض دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد که عبارتند از:

عوارض لیزر موهای کرکی
عوارض لیزر موهای کرکی

1- کبودی در محل تابش اشعه

2- پوسته پوسته شدن

3- فارش، قرمزی و تورم

باید ها و نباید های بعد از لیزر مو کرکی

تا 4 هفته قبل از رفتن به لیزر هیچگونه کرم موبر، اپیلاسیون و بند استفاده نکنید. حدود 2 الی 3 روز قبل از مراجعه، محل مورد نظر را شیو نمایید. در زمان لیزر نباید از هیچگونه لوسیون یا کرم و… استفاده کنید. با رعایت این نکات یک جلسه درمانی راحت خواهید داشت. بعد از لیزر هم باید تا 6 روز آب داغ به پوست خود نزنید. تا دو روز هم از هیچگونه خوشبو کننده، ادکلن و عطر و… هم نباید استفاده کنید.

آیا لیزر موهای کرکی باعث تیره و ضخیم شدن آنها می شود؟

از آنجایی که قبل از لیزر باید موها را شیو کنید، احتمال ضخیم تر و تیره تر شدن آن ها وجود خواهد داشت. که در این صورت به نفع شما است. چرا که رنگدانه آن تیره تر شده و لیزر به خوبی آن ها را از بین می برد. در صورتی که موهای کرکی تیره و ضخیم شدند، نباید جلسات لیزر درمان را متوقف کنید. هرچه ضخامت آن ها بیشتر شود، شما به جلسات درمانی کمتری هم نیاز خواهید داشت.

لیزر موهای کرکی ممنوع!

داشتن پوستی صاف و بدون مو زائد خواسته هر فردی است که بهداشت و زیبایی خود اهمیت می دهد. اما اشخاصی که مبتلا به اختلالات هورمونی هستند یا داروهای هورمونی مصرف میکنند نباید لیزر کنند. همچنین افراد زیر هم از انجام لیزر برای موهای کرکی باید خودداری کنند:

 لیزر موهای کرکی
لیزر موهای کرکی
  • خانم های حامله و شیر ده
  • افرادی که پوست آنها براثر عوامل مختلفی همچون تابش نور سوخته است.
  • کودکان
  • اشخاصی که پوست خود را برنزه کرده اند.

سخن پایانی درباره لیزر موهای کرکی

لیزر موهای کرکی شما را از شیو کردن پوست خلاص می کند و میتوانید بعد از به اتمام رساندن جلسات لیزردرمانی، پوست خود را هم تقویت کنید تا صاف و شفاف شود. شما میتوانید موهای کرکی را همراه با موهای تیره و ضخیم لیزر کنید تا به یک باره جلسات درمانی خود را به پایان برسانید. اما برای انجام این کار باید به سراغ یک پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه بروید که از دستگاه های پیشرفته هم استفاده میکنند. قبل از انتخاب کلینیک مد نظر برای لیزر هم بهتر است درباره آن تحقیق کنید تا از کیفیت کار آن ها مطمئن شوید و با خاطری آسوده مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ درباره لیزر موهای کرکی:

ایا لیزر موهای کرکی را ضخیم میکند؟

در نهایت بهتر است توسط پزشک معاینه شوید تا تشخیص دهد لیزر برای موهای کرکی بدن شما موثر است یا ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *