لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت

موهای زائد صورت هم برای خانم ها و هم برای آقایان منجر به ایجاد ظاهر ناخوشایندی می شود، بنابراین همه به دنبال راه حلی برای از بین بردن همیشگی موهای زائد صورت هستند. روش های مختلفی نیز وجود دارد که اکثرا دردناک و موقتی هستند و موجب بروز زخم و آکنه و آسیب به پوست حساس صورت می شوند. اما یک روش نسبتا دائمی که دارای طولانی مدت ترین نتایج می باشد، روش لیزر موهای زائد صورت است که در این مقاله قصد داریم شما را با این روش بسیار عالی آشنا کنیم.

روش لیزر موهای زائد صورت

همان طور که می دانید رنگدانه های پوست ناشی از ماده ای به نام ملانین می باشند که در مجاورت فولیکول های مو قرار دارند. اشعه لیزر نیز از پرتوهای نور با انرژی و طول موج خاصی است که وقتی توسط دستگاه لیزر به سطح پوست تابانده می شود در اثر برخورد با ملانین، جذب فولیکول های مو می شود و موجب تخریب فولیکول های مو می شود. به تدریج و با تخریب فولیکول های مو، رشد موها کم می شود، نازک تر رشد می کنند و در نهایت اصلا رشد نمی کنند. بنابراین با تکرار جلسات لیزر، بعد از مدتی در ناحیه مورد نظر اصلا مویی رشد نمی کند. از این روش بسیار موثر نیز می توان در لیزر موهای زائد صورت و از بین بردن موهای زائد این ناحیه بهره برد.

لیزر موهای زائد صورت برای چه نواحی از صورت استفاده می شود؟

لیزر موهای زائد صورت

تقریبا موهای زائد تمام قسمت های صورت را می توان با کمک لیزر از بین برد از جمله دور ابروها، مابین ابروها (ابروی پیوندی)، پشت لب فوقانی، چانه، گردن، پشت سر و گردن و خط ریش آقایان.

چه کسانی می توانند لیزر موهای زائد صورت را انجام دهند؟

همه می توانند لیزر موهای زائد صورت را انجام دهند ولی تاثیرگذاری این روش در افراد مختلف با توجه به رنگ و جنس پوست و مو متفاوت خواهد بود. بهترین نتایج را افرادی می گیرند که رنگ پوست روشن و موهای تیره و ضخیم دارند. در مقابل افراد دارای موهای روشن و نازک و کرکی و دارای پوست تیره، جوابدهی کمتری به لیزر موهای زائد صورت خواهند داشت. هم خانم ها و هم آقایان می توانند برای لیزر موهای زائد صورت مراجعه کنند و نتایج خوبی از این روش دریافت کنند.

لیزر موهای زائد صورت برای چه کسانی ضرر دارد؟

اما بعضی از افراد بهتر است که از انجام لیزر موهای زائد صورت خودداری کنند از جمله آنهایی که بیماری‌های پوستی خاصی دارند، یا داروهایی خاصی مصرف می کنند. همین طور وجود اختلالات با منشا هورمونی مانند کیست تخمدان، نازایی، بیماری‏های تیروئید، پریود نامنظم، سابقه تبخال و دیابت می تواند در تاثیر گذاری نهایی لیزر درمانی مشکل ایجاد کند. افراد دارای زخم باز یا حساسیت در ناحیه مورد نظر،  باردار یا شیرده نیز بهتر است از انجام لیرز صرف نظر کنند. بنابراین حتماً قبل از شروع جلسات با پزشک معالج مشورت کنید.

لیزر صورت چند جلسه است؟

همان طور که گفتیم افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بیشترین پاسخ دهی را به روش لیزر دارند در مقابل افرادی که موهای روشن و پوست تیره دارند دیرتر به لیزر جواب می دهند. بنابراین میران تاثیرگذاری لیزر موهای زائد صورت با توجه به نوع و رنگ پوست و مو افراد، متفاوت است. احتمال دارد برای فردی در طول 6 جلسه جواب بدهد و برای دیگری 10 جلسه ولی به طور متوسط بین 6 تا 8 جلسه برای تکمیل دوره درمان با لیزر نیاز می باشد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد صورت

برای به دست آوردن نتایج بهتر از لیزر صورت سعی کنید به این توصیه ها عمل نمایید:

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد صورت
  • در طول دوره ی درمان با لیزر از سایر روش های حذف موهای زائد استفاده نکنید، روش هایی مانند موم انداختن، بند انداختن و کندن موهای زائد به هر روش دیگر. چراکه این روش ها موجب کاهش اثربخشی لیزر می شود.
  • از روز قبل از مراجعه برای لیزر موهای زائد صورت، حتما موهای آن ناحیه را شیو کنید.
  • بدون آرایش مراجعه کنید و هیچ گونه کرمی نیز روی پوست نباشد.
  • در صورتی که در دوران پریودی هستید بهتر است برای جلسه درمانی مراجعه نکنید چرا که به دلیل نوسانات هورمونی ممکن است تاثیرگذاری لیزر کم شود.
  • بعد از لیزر می توانید از کمپرس یخ در ناحیه استفاده کنید.
  • تا یک هفته بعد از انجام لیزر، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
  • تا یک روز بعد آرایش نکنید زیرا ممکن است موجب تحریک پوست شود.
  • در طول دوره ی درمان از انجام برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید چون موجب نازک و حساس شدن پوست می شود.
  • تا 4 ساعت بعد از لیزر بهتر است صورت خود را نشویید و به پوست خود استراحت دهید.
  • سعی کنید جلسات را به نحوی تنظیم کنید که بین یک ماه تا یک ماه و نیم بین جلسات فاصله بیفتد.

عوارض لیزر صورت

عوارض لیزر صورت بسیار محدود است. قرمزی و تورم خفیف ممکن است بعد از لیزر در افرادی دیده شود که کاملا طبیعی است و به سرعت بر طرف می شود. درد بسیار کم هم ممکن است در حین انجام لیزر احساس شود ولی بعد از لیزر معمولا درد باقی نمی ماند. پوسته پوسته شدن نیز براساس نوع دستگاه و حساسیت زیاد پوست ممکن است در بعضی از افراد دیده شود. تغییر رنگ پوست نیز گزارش شده است که منجر به بروز لک های قهوه ای می شود. در بسیاری موارد دیده شده است که این لک ها خود به خود از بین می روند. همین طور احتمال جوش زدن بعد از لیزر صورت وجود دارد. بعضی از عوارض لیزر صورت در اثر اشتباه و یا عدم مهارت اپراتور ایجاد می شوند که متاسفانه ماندگار هستند مثل احتمال بروز سوختگی، اسکار و لک های ماندگار.
به یاد داشته باشید که اگر لیزر موهای زائد صورت را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکان متخصص و توسط اپراتورهای ماهر انجام ندهید؛ ممکن است با عوارض جدی و برگشت ناپذیر مواجه شوید، پس توصیه می کنیم در انتخاب مرکز زیبایی دقت کنید.

لیزر موی صورت مردان

لیزر موهای زائد هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود و تفاوتی با یکدیگر ندارد. مردان هم می توانند برای نواحی مختلف بدن از جمله صورت از این روش استفاده کنند. یکی از کاربردهای این روش برای شکل دادن خط ریش می باشد که با لیزر موهای اضافی صورت، و فرم دادن مناسب به خط ریش دیگر نیازی نیست که دائما این ناحیه شیو و اصلاح شود و ظاهر آراسته تری به صورت آقایان می بخشد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد: سوپرانو آیس پلاتینیوم (Soprano ICE Platinum)

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟
این دستگاه یکی از بهترین دستگاه های موجود برای لیزر موهای زائد صورت می باشد که دارای سه طول موج در یک دستگاه است؛ لیزر الکساندرایت، دایو و لیزر Nd Yag که هر کدام با شدت نفوذ مختلف در لایه های مختلف پوست نفوذ می کنند و فولیکول های مو را تخریب می کنند. ویژگی دیگر این دستگاه، تکنولوژی آیس آن است که با خنک کردن سطح پوست موجب می شود بیمار هیچ دردی را حس نکند. تکنیک خنک کننده برای کاهش خطر سوختگی سطح پوست نیز بسیار موثر است. ویژگی دیگر تکنولوژی سر مخروطی اپلیکاتور دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد که امکان دسترسی به نواحی که با سر معمولی اپلیکاتور قابل دسترس نیستند را فراهم می کند.

هزینه لیزر موهای زائد صورت

هزینه لیزر موهای زائد صورت به کلینیکی که مراجعه کردید و دستمزد اپراتور و همین طور گستردگی ناحیه ای که لیزر می کنید بستگی دارد. لیزر تمامی نواحی صورت در حدود 120.000 تومان، چانه، پشت لب، اطراف ابرو و خط ریش هرکدام بین 40 تا 70 تومان می باشد. بهتر است قبل از مراجعه به کلینیک قیمت دقیق هزینه ها را جویا شوید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

جمع بندی درباره لیزر موهای صورت

لیزر موهای زائد صورت یک روش بسیار عالی در مقابل سایر روش ها برای از بین بردن موهای زائد صورت می باشد. با تکمیل دوره ی درمان می توانید تا مدت ها از انجام هر روش دیگری برای حذف موهای زائد صورت بی نیاز شوید. در این بین با توجه به حساسیت پوست ناحیه صورت و همین طور تاثیرگذاری زیاد این ناحیه در زیبایی افراد، توصیه می کنیم به مراکز معتبر و افراد ماهر مراجعه کنید که خیالتان از احتمال کم بروز عوارض لیزر صورت راحت باشد.

پرسش و پاسخ درباره لیزر موهای صورت:

آیا لیزر صورت خوبه؟

این روش در مقابل سایر روش های از بین بردن موهای زائد صورت مثل وکس و بند انداختن و غیره، درد بسیار کمتری دارد. تقریبا یک روش دائمی محسوب می شود که در صورت تکمیل دوره ی درمان تا مدت ها نتایج آن باقی می ماند و کمترین میزان عوارض ناشی از آن گزارش شده است. بنابراین می توان گفت بله روش لیزر موهای زائد صورت واقعا یک روش خوب است.

آیا لیزر موهای زائد صورت باعث لک می شود؟

تغییر رنگ پوست از عوارض لیزر صورت می باشد که در بعضی از افراد دیده می شود و گاهی ممکن است شدید تر باشد و منجر به ایجاد لک روی صورت شود.

آیا لیزر موهای زائد صورت موجب آسیب به پوست می شود؟

در صورتی که اپراتور دارای مهارت کافی در استفاده از دستگاه لیزر باشد، احتمال بروز آسیب به پوست وجود ندارد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *