مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

موهای پرپشت، زیبا و سالم تاثیر شگرفی در اعتماد به نفس افراد دارند. این در حالی است که بسیاری از زنان و مردان از ریزش مو یا موهای کم پشت، شکننده و نازک خود رنج می برند. برای این مشکل تا کنون راه حل های زیادی مطرح شده است. تزریق هیر فیلر یکی از این راه حل هاست. اما برای حفظ نتایج حاصل از تزریق هیر فیلر باید مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو را رعایت کنید که در این مقاله قصد داریم تمام این نکات را با شما به اشتراک بگذاریم.

مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو از زبان دکتر شکیبا غلامزاده

هیر فیلر مو چیست؟ (Hair Filler)

هیر فیلر مو چیست

هیر فیلر در واقع یک ماده ژل مانند شامل مواد مغذی برای رشد فولیکول های مو می باشد. موادی شامل انواع پپتید ها، اسید هیالورونیک، کراتین، روغن آرگان و زانتالین که با تعذیه پیاز مو، موجب تقویت آن، کمک به رشد بهتر آن، افزایش سلامتی و ضخامت موها و جلوگیری از ریزش مو ها می شوند. با تحریک گردش خون بهتر در محل نیز، خون رسانی و تغذیه موها را بهبود می بخشند. این آمپول ها توسط سوزن های باریک به ناحیه زیر جلدی پوست سر تزریق می شوند. با تزریق هیر فیلر، پیاز های مو احیا می شوند و از ریزش موها جلوگیری می شود و با رشد و تغذیه مناسب موها، شادابی و سلامتی به موها بازگردانده می شود. آزمایشات نشان داده اند که پس از 8 هفته بعد از تزریق هیر فیلر، تراکم موها نسبت به قبل بسیار بیشتر می شود. 

نکات مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

رعایت مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو یکی از مهم ترین مسائلی می باشد که در اثرگذاری بیشتر هیر فیلر و ماندگاری نتایج تاثیر دارد. با اجتناب از انجام بعضی فعالیت ها و رعایت توصیه های پزشک معالج، حداکثر بازدهی را دریافت کنید.

مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو
  • شستشوی مو بعد از تزریق هیر فیلر مو

توصیه می شود که تا 24 ساعت بعد از تزریق، موهای خود را نشویید و فرصت دهید تا مواد تزریق شده به خوبی جذب شوند. بعد از گذشت این مدت می توان موها را شست ولی بهتر است که از شامپو ملایم استفاده کنید. همین طور بهتر است تا چند روز بعد از تزریق، از شسوار استفاده نکنید. در هنگام سشوار کشیدن نیز موها را به شدت نکشید و به آرامی برس کنید.

  • تغذیه بعد از تزریق هیر فیلر مو

سعی کنید برای کمک به جذب بهتر مواد مغذی، آب فراوان بنوشید. از مواد خوراکی حساسیت زا و رقیق کننده خون تا چند روز پرهیز کنید. همین طور برای مصرف داروهای خود با پزشک مشورت کنید. داروهای بیماری های خود ایمنی و همین طور رقیق کننده خون باید تا چند روز قطع شوند که بهتر از قبل با پزشک خود در این باره صحبت کنید. برای مصرف داروهای مسکن نیز می توانید با توجه به توصیه پزشک عمل کنید.

  • استخر بعد از تزریق هیر فیلر مو

به دلیل استفاده از مواد ضد عفونی کننده قوی و همین طور احتمال وجود انواع عفونت ها در آب استخر بهتر است که تا بهبودی کامل بعد از تزریق هیر فیلر مو، استخر نروید.

  • در معرض نور خورشید قرار گرفتن بعد از تزریق هیر فیلر مو

نور خورشید با اشعه های فرابنفش خود می تواند برای پوستی که به تازگی پروسه های درمانی روی آن انجام گرفته زیان آور باشد. بنابراین سعی کنید تا چند روز بعد از تزریق هیر فیلر در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

  • رنگ کردن موها بعد از تزریق هیر فیلر مو

استفاده از هرگونه مواد شیمیایی روی موها می تواند موجب افزایش التهاب و تحریک پوستی و ایجاد عوارض ناخواسته شود به همین دلیل اثرگذاری روش درمانی را به شدت کاهش می دهد. بنابراین بهتر است حداقل تا دو روز بعد از هیچ ماده شیمایی نظیر انواع ماسک موها، ژل و غیره استفاده نکنید. رنگ مو حاوی مواد تحریک کننده مو و پوست سر می باشد بنابراین بهتر است تا بهبودی کامل از رنگ کردن موها اجتناب کنید. همچنین اگر به توصیه پزشک یک دوره درمانی برای کاهش ریزش مو و افزایش تعداد و ضخامت مو ها را شروع کرده اید، بهتر است تا پایان این دوره ی درمانی به هیچ وجه موهای خود را رنگ نکنید.

  • داروها و محلول های تقویتی بعد از تزریق هیر فیلر مو

یکی از نکات مهم در مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو، نحوه ی مصرف داروها و محلول های احیا کننده است که پزشک بعد از درمان هیر فیلر برای فرد تجویز می کنند. این مواد برای بازیابی فولیکول های مو توصیه می شوند که روزانه مصرف شوند. محلول ها و تونیک های تجویز شده نیز باید یک بار یا دو بار در روز در صبح یا عصر روی پوست سر ماساژ داده شوند و به مدت 3 تا 6 ساعت برای اثرگذاری بهتر روی سر باقی بمانند.

  • ورزش بعد از تزریق هیر فیلر مو

انجام هر گونه فعالیت و ورزش سنگین بعد از تزریق هیر فیلر مو ممنوع می باشد. سعی کنید تا بهبودی کامل از این دسته فعالیت ها که موجب افزایش جریان خون به محل تزریق و همین طور افزایش تعریق می شوند خودداری کنید. پیاده روی های سبک در عوض باعث خون رسانی بهتر به ناحیه و جذب بهتر مواد تزریق شده می شود.

  • کلاه و روسری بعد از تزریق هیر فیلر مو

سعی کنید از کلاه های تنگ و روسری بعد از تزریق هیر فیلر مو استفاده نکنید یا کمتر استفاده کنید چراکه این موارد با اعمال فشار بیش از اندازه به ناحیه درمان شده، روند بهبودی را با اختلال مواجه می کند. همین طور موها را با کش مو یا گیره محکم نبندید.

نحوه تزریق هیر فیلر مو

برای تزریق هیر فیلر مو، می توان از سوزن های بسیار نازک استفاده کرد. پزشک باید تخصص و مهارت کافی داشته باشد تا به دقت هیر فیلر را به زیر پوست تزریق کند. به مدت 24 ساعت بعد، هیر فیلر به تدریج در لایه ی پوست پخش می شود و در طول دو هفته بعد مواد مغذی در اختیار فولیکول های مو قرار می گیرند.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی چیه؟ کدوم بهتره؟

قیمت هیر فیلر مو

برند های مختلفی هیر فیلر در بازار موجود است که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. علاوه بر برند، مقدار ژل تزریق شده نیز روی قیمت هیر فیلر تاثیر می گذارند. مقدار ژل تزریق شده با توجه به گستردگی سطح درمان و مشکلات موی سر متفاوت خواهد بود.

ماندگاری هیر فیلر

ماندگاری هیر فیلر

رعایت نکات مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو می تواند در مدت زمان ماندگاری هیر فیلر تاثیر شگرفی داشته باشد. از دیگر عوامل تاثیر گذار، ویژگی های فردی، سبک زندگی و شدت عارضه ریزش مو می باشد. به طور کلی اثرات این روش درمانی تا حدود یک سال باقی می ماند، بعد از این مدت می توان برای بهبود تغذیه موها، مجددا این روش را انجام داد.

بهترین برند هیر فیلر مو

برندهای مختلفی از هیر فیلر ها در بازار موجود است؛ یکی از بهترین برند هیر فیلر موجود در بازار ایران، برند دکتر سیج (Dr Cyj) می باشد. این فیلر مو حاوی هیالورونیک اسید، فاکتورهای رشد، آنزیم ها، مواد معدنی و ویتامین ها می باشد که همگی ترکیبات بسیار عالی برای تقویت رشد مو هستند.

جمع بندی درباره مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

نظرات در مورد هیر فیلر مو این است که این روش درمانی می تواند برای افرادی که به دنبال داشتن موهای سالم و پرپشت هستند، بسیار تاثیر گذار باشد. سعی کنید اگر این روش را امتحان کردید، مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو را نیز رعایت کنید تا هم تاثیرگذاری بیشتری را شاهد باشید و هم ماندگاری نتایج را بالا ببرید و دچار عوارض هیر فیلر نشوید.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو:

کدام بهتر است؛ فیلر مو یا مزوتراپی ؟

مزوتراپی و پی آر پی از درمان های شناخته شده ریزش مو هستند که هم بسیار محبوب و هم بسیار تاثیر گذار و کارآمد هستند. از درمان های جدید تر می توان به هیر فیلر مو اشاره کرد. هر درمانی مزایا و معایب خود را دارد ولی در تمام این روش ها، برای بهبود تعذیه فولیکول های مو، ترکیبی از مواد مغذی به پوست سر تزریق می شود. بسته به ترکیباتی که در هر کدام از این روش ها مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است جوابدهی متفاوتی دیده شود. اما به طور کلی در هیر فیلر از 7 پپتید استفاده می شود که در مقایسه با روش مزوتراپی، وجود این پپتید ها باعث تحریک بیشتر فولیکول های مو برای رشد و تکثیر می شوند. از طرفی با آهسته رها شدن این پپتید در طول دو هفته، فولیکول های مو فرصت بیشتری برای جذب مواد مغذی و بازسازی را دارند. با توجه به این مزیت های هیر فیلر، اثرگذاری بیشتری از آن نسبت به روش مزوتراپی دیده می شود.

آیا می توان هیر فیلر بعد از کاشت مو استفاده کرد؟

توصیه می شود بعد از کاشت مو از یکی از روش های تقویتی مکمل مانند مزوتراپی، پی آر پی مو یا هیر فیلر استفاده کرد. تزریق هیر فیلر بعد از کاشت مو می تواند موجب افزایش سرعت رشد و بازسازی مو شود.

تعداد جلسات لازم برای فیلر مو چقدر است؟

معمولا برای به دست آوردن نتایج باید دوره ی درمانی را تکمیل کنید یک دوره ی 4 جلسه به فاصله 2 هفته از هم بهترین دوره ی درمان تزریق هیر فیلر مو برای جوابدهی عالی می باشد.

4.5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *