مراقبت های بعد از فیشیال صورت

مراقبت های بعد از فیشیال

پاکسازی پوست در منزل به شیوه های مختلف در طول سال ها انجام می گرفته است و از ترکیبات مختلف برای لایه برداری و آبرسانی پوست استفاده می شده است. اکنون با معرفی ترکیبات جدید و روش های نوین، روش های پاکسازی صورت هم پیشرفت کرده است. فیشیال یک روش ساده و راحت برای دست یابی به پوست درخشان تر است. می توان ادعا کرد همه افرادی که به سلامت پوستشان اهمیت می دهند؛ حداقل یک بار روش فیشیال را امتحان کرده اند. اما برای دست یابی به نتایج بهتری از این روش پاکسازی صورت، باید با مراقبت های بعد از فیشیال آشنا باشید و به خوبی آنها را رعایت کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تمام این نکات را برایتان شرح دهیم.

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت چیست

فیشیال صورت روشی برای پاکسازی، لایه برداری و هیدراته کردن پوست می باشد. این روش در طی یک جلسه یک ساعته، با انجام مراحل مختلف، سلول های مرده روی سطح پوست را پاک می کند. در این روش غیر تهاجمی از لایه بردارها، اسکراب های مخصوص، سرم ها و کرم های آبرسان، ماسک های مخصوص و بخور استفاده می شود.
فواید فیشیال صورت زیاد است، افراد برای کاهش علایم پیری پوست، تنظیم کردن چربی پوست برای جلوگیری از بروز آکنه، کاهش لکه های پوستی و برای جوان، شاداب و درخشان کردن پوست می توانند از این روش استفاده کنند. بسته به ترکیبات متفاوت و روش های متفاوتی که ممکن است استفاده شود؛ فیشیال انواع مختلفی دارد. این روش یک پاکسازی عمیق پوستی را انجام می دهد بنابراین بهتر است از سن 20 سالگی به بعد مورد استفاده قرار بگیرد.

مراقبت های بعد از فیشیال صورت

بعد از فیشیال صورت چه کنیم؟

فیشیال یا پاکسازی یک روش بسیار ساده و راحت می باشد، درد ندارد و فرد در حین انجام کار، احساس راحتی و آرامش می کند. حس شادابی و درخشانی که فیشیال به پوست می بخشد؛ بسیار لذت بخش است. این روش محدودیتی برای فرد ایجاد نمی کند، دوران نقاهت ندارد و مراقبت های بعد از فیشیال، نکات بسیار ساده و راحتی هستند که اختلالی در فعالیت های روزانه و معمول فرد ایجاد نمی کنند. مراقبت های بعد از فیشیال که بایستی رعایت شوند تا نتایج فیشیال ماندگارتر شوند به شرح زیر می باشد:

مراقبت های بعد از فیشیال صورت
  • در مراقبت های بعد از فیشیال، دقت کنید که پوست تحریک و حساس شده است و برای بازسازی نیاز به استراحت دارد بنابراین سعی کنید پوست را لمس نکنید، ماساژ ندهید و جوش های صورت را نکنید.
  • در روش فیشیال از انواع لایه بردار ها استفاده شده است بنابراین استفاده از هرگونه لایه بردار و اسکراب بعد از فیشیال می تواند موجب آسیب به پوست شود. تا مدتی بعد از فیشیال به صابون ها و کرم های لایه بردار نیاز نخواهید داشت.
  • همین طور به این دلیل که در روش فیشیال از انواع محصولات مراقبت از پوست مانند ماسک های مختلف استفاده می شود؛ بهتر است تا مدتی این محصولات استفاده نشوند. همین طور مصرف تونر ها را تا چند روز بعد متوقف کنید.
  • نور آفتاب می تواند برای پوست حساس مضر باشد بنابراین تا چند روز بعد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. هیچ گاه استفاده از ضد آفتاب ها را فراموش نکنید.
  • تا دو هفته بعد از انجام هرگونه اصلاح صورت به روش های مختلف خودداری کنید.
  • نوشیدن آب کافی و استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه را فراموش کنید. پوست برای بازسازی و حفظ شادابی و رطوبت خود به تغذیه مناسب نیاز دارد.
  • از روبالشتی، ملحفه و حوله تمیز استفاده کنید تا احتمال عفونت و بروز آکنه را کاهش دهید.

رفع التهاب پوست بعد از پاکسازی

بعد از فیشیال، پوست قرمز و کمی ملتهب می باشد. این دسته از عوارض فیشیال صورت جزئی هستند و در مدت یک تا دو روز به طور کامل برطرف می شوند. برای رفع التهاب پوست بعد از پاکسازی می توان از کمپرس یخ یا با تجویز متخصص از کرم های ضد التهاب مخصوص استفاده کرد. اما پوست معمولا روند طبیعی ترمیم و بازسازی خود را طی می کند و نیازی به دست کاری پوست نیست.

 شستن صورت بعد از فیشیال

یکی از نکات مهم مراقبت های بعد از فیشیال، نحوه ی شستن صورت می باشد. بهتر است بعد از فیشیال، صورت خود را بشویید تا مواد باقیمانده ای که از لایه بردار ها و ماسک ها روی پوست باقی مانده اند؛ از روی صورت پاک شوند. اما چون پوست حساس شده است؛ به آرامی صورت خود را بشویید و از آب بیش از اندازه گرم نیز استفاده نکنید. از حوله کاملا تمیز برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از یک پاک کننده ملایم هم استفاده کنید. بعد از شستن صورت، می توانید کرم های آبرسان ملایم برای حفظ رطوبت پوست بعد از فیشیال و کمک به روند بهبود نیز استفاده کنید.

آرایش کردن بعد از فیشیال

آرایش کردن بعد از فیشیال

بهتر است تا دو روز بعد از فیشیال از هیچ گونه مواد آرایشی روی پوست استفاده نکنید؛ به خصوص کرم پودر ها پوسته را خفه می کنند و نتایج فیشیال را خنثی می کنند. همین طور همیشه دقت کنید که پدها و برس های آرایشی را به طور مداوم بشویید تا از انتقال باکتری ها و احتمال جوش زدن خودداری کنید. بعد از فیشیال، رعایت این نکته می تواند موجب ماندگار تر شدن نتایج فیشیال شود.

ورزش بعد از فیشیال

چون پوست تحریک و حساس شده است، بهتر است تا دو روز از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق زیاد می شوند مانند ورزش های سنگین خودداری کنید.

علت جوش زدن بعد از پاکسازی صورت

چند نکته را برای کاهش احتمال جوش زدن بعد از فیشیال در نظر بگیرید: 1. در افرادی که روی صورت در هنگام فیشیال جوش دارند؛ با انجام لایه برداری، باکتری ها به سطح پوست می آیند و احتمال جوش زدن را افزایش می دهند. بنابراین این افراد حتما باید از فیشیال مخصوص آکنه استفاده کنند؛ 2. به مراکز معتبر زیبایی مراجعه کنید که مطمئن باشید از ابزار های تمیز و استریل استفاده می کنند. در صورت استفاده از ابزارهای تمیز، احتمال جوش زدن بسیار کم می شود؛ 3. در این روش پوست بسیار حساس می شود و ممکن است پوست به مواد لایه بردار واکنش نشان دهد و جوش های ریزی روی سطح پوست ایجاد شوند، نگران نباشید این مورد معمولا بعد از چند روز بر طرف می شود. دقت کنید این جوش ها را دست کاری نکنید و فرصت دهید تا خود به خود بر طرف شوند.

مراقبت‌های قبل از فیشیال

مراقبت‌های قبل از فیشیال

قبل از مراجعه به کلینیک با استفاده از یک شوینده مناسب، پوست خود را کاملا تمیز کنید. بدون آرایش باشید. از یک هفته قبل از هیچ گونه لایه بردار و ماسک قوی استفاده نکنید تا پوست شما حساس نشود. از چند روز قبل از در معرض نور شدید خورشید قرار گرفتن خودداری کنید و همین طور سولاریوم نروید تا پوست شما دچار آفتاب سوختگی نشود. استفاده از محصولات مراقبتی پوست را کاهش دهید. اگر بیماری خاصی دارید و داروی خاصی مصرف می کنید با پزشک خود در مورد انجام فیشیال مشورت کنید. در مورد نوع پوستتان و مواد مناسب برای انجام لایه برداری و پاکسازی پوست نیز از قبل با اسکین تراپیست خود مشورت کنید.

هزینه فیشیال صورت چقدر است؟

فیشیال روش های مختلفی دارد و در مراکز مختلف از روش های مختلف و مواد مختلف استفاده می شود که هزینه پاکسازی صورت می تواند براین اساس متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه فیشیال صورت کلیک کنید. اما به طور کلی قیمت فیشیال صورت در سال 1402 بسته به مواد و روش های مورد استفاده بین 750 هزار تومان تا 900 هزار تومان متغیر است.

جمع بندی درباره هزینه فیشیال صورت

انجام این روش غیرتهاجمی را هر چند وقت یک بار به همه افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت می دهند؛ توصیه می کنیم. رعایت مراقبت های بعد از فیشیال از این جهت اهمیت دارند که موجب می شوند نتایج ماندگارتر شوند. ممکن است تا مدتی بعد از انجام فیشیال، پوست شاداب شود و از رطوبت خوبی برخوردار شود ولی برای ماندگار شدن این نتایج بهتر است به سبک زندگی خود توجه و دقت بیشتری کنیم. نکات مراقبت های بعد از فیشیال بسیار ساده و راحت هستند که می توان با توجه همیشگی به آنها، از پوست سالم تری برخوردار بود.

منبع: After Facial

پرسش و پاسخ درباره مراقبت های بعد از فیشیال:

عوارض فیشیال صورت چیست؟

این روش موجب قرمزی و تحریک پوست می شود؛ که کاملا طبیعی است و در مدت کوتاهی بعد از فیشیال برطرف می شود. حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید چراکه در صورت استریل نبودن وسایل مورد استفاده، ممکن است که صورت بعد از فیشیال جوش بزند. تکنسین باید کاملا ماهر باشد پس در انتخاب ایشان هم دقت کنید چراکه در صورتی که فرد تبحر کافی در استفاده از ابزار مورد استفاده نداشته باشد ممکن است زخم بعد از پاکسازی ایجاد شود و تبدیل به اسکار شود. حتما قبل از انجام فیشیال، با تکنسین خود در مورد نوع پوستتان (پوست خشک یا چرب یا مختلط)، نوع درمان پوستی مد نظرتان و وجود حساسیت های احتمالی مشورت کنید. چرا که در صورت استفاده از مواد نامناسب بر روی پوست احتمال بروز حساسیت، خشکی و خارش پوست وجود دارد. در کل در انتخاب مرکز زیبایی دقت کنید تا اطمینان داشته باشید که تکنسین های ماهر و محصولات مراقبت پوست با کیفیت در اختیارتان قرار می گیرد.

4.1/5 - (9 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *