درمان موهای زیر پوستی بعد از لیزر

موهای زیر پوستی بعد از لیزر

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن موهای زائد به صورت تقریبا دائمی است. از این روش می توان برای حذف موهای تمام قسمت های بدن استفاده کرد و تقریبا هیچ عوارض جانبی از این روش انتظار نمی رود. از معدود عوارض این روش رشد موهای زیر پوستی بعد از لیزر است. موهای زیر پوستی موهایی هستند که در زیر سطح پوست رشد می کنند و ممکن است تعداد موهای زیر پوستی بعد از لیزر افزایش پیدا کند. در این مقاله قصد داریم که به علت ایجاد موهای زیر پوستی بعد از لیزر و درمان آن ها بپردازیم.

لیزر موهای زائد بدن

آیا رویارویی با رشد موهای ناخواسته در نواحی خاصی از بدن برای شما ناراحت کننده است؟ آیا به دنبال حذف دائمی موهای زائد هستید؟ بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد از روش های حذف موهای زائد مانند اصلاح، اپیلاسیون و شیو موها استفاده می کنند. با این حال، این روش‌ها اغلب می‌توانند زمان‌بر و دردناک باشند و حتی ممکن است باعث رشد بیشتر موهای زائد شوند. به همین دلیل است که لیزر موهای زائد به یک گزینه محبوب برای کسانی تبدیل شده است که به دنبال راه حل دائمی تر برای موهای ناخواسته هستند. در حالی که لیزر موهای زائد به طور کلی ایمن و موثر است، برخی از افراد ممکن است دچار رشد موهای زیر پوستی بعد از لیزر شوند.

موهای زیر پوستی به چه معناست؟

موهای زیر پوستی

موهای زیر پوستی که به نام شبه فولیکولیت باربا نیز شناخته می‌شود، یکی از عارضه‌های شایع پوستی است که در آن مو به جای رشد به سمت بیرون، دوباره به داخل پوست فر می‌خورد. این عارضه می تواند باعث تحریک فولیکول مو شود و منجر به قرمزی، خارش و برآمدگی شود. برجستگی ها گاهی ممکن است عفونی شوند و در نتیجه جوش های دردناکی ایجاد شود. برآمدگی های موی زیر پوستی، بیشتر در نواحی با موهای ضخیم تر و درشت تر مانند صورت، گردن و بیکینی دیده می شود.

علت موهای زیر پوستی بعد از لیزر

علت موهای زیر پوستی بعد از لیزر

اگرچه رشد موهای زیر پوستی می تواند به طور طبیعی به دلیل سبک زندگی، بسته شدن منافذ پوستی و بهداشت فردی ایجاد شود، اما می تواند توسط روش های خاص از بین بردن موهای زائد مانند اصلاح یا اپیلاسیون نیز ایجاد شود. این به این دلیل است که ساقه‌های مو می‌توانند در طول این فرآیند به‌طور ناهموار شکسته شوند و باعث نازک‌تر شدن، تیزتر شدن موها و برگشت به داخل پوست شوند.

آیا لیزر موهای زائد باعث رشد موهای زیرپوستی می شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث رشد موهای زیرپوستی می شود؟

لیزر موهای زائد معمولاً باعث رشد موهای زیر پوستی نمی شود. در واقع، لیزر موهای زائد یکی از معدود روش های حذف موهای زائد است که به کاهش رشد موهای زیر پوستی کمک می کند. این مسئله به این دلیل است که لیزر موهای زائد به جای ساقه مو، ریشه مو را هدف قرار می دهد؛ در نتیجه کمتر به موها آسیب می رساند یا موجب شکسته شدن ساقه مو می شود.
با این حال، گاهی اوقات این روش می‌تواند فولیکول مو را به روش خاصی مختل کند که باعث شود موها در جهتی متفاوت از قبل و به سمت زیر پوست رشد کنند. این امر می تواند خطر رشد موهای زائد زیر پوستی را افزایش دهد، به ویژه در مناطقی که نوع مو مستعد رشد به صورت زیر پوستی است، مانند ناحیه بیکینی یا ریش. علاوه بر این، اگر بعد از لیزر موهای زائد به درستی از پوست مراقبت نشود، می تواند خشک، پوسته پوسته شده و بیشتر مستعد موهای زیر پوستی شود.

درمان موهای زیر پوستی بعد از لیزر

جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی بعد از لیزر موهای زائد نیاز به ترکیبی از مراقبت های قبل و بعد از آن دارد. در اینجا چند نکته برای کمک به جلوگیری از رشد موهای زائد زیر پوستی بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد:

  • برای لیزر موهای زائد یک متخصص پوست با تجربه را انتخاب کنید.
  • برای اطمینان از اینکه لیزر می تواند فولیکول های مو را به طور موثر هدف قرار دهد، ناحیه مورد نظر را یک روز قبل از جلسه لیزردرمانی، به طور کامل شیو کنید.
  • 24 ساعت قبل از جلسه لیزردرمانی، به آرامی ناحیه درمان را به کمک تیغ ژیلت شیو و لایه برداری کنید تا هم ساقه های مو به طور کامل تراشیده شوند و هم سلول های مرده پوست از سطح پوست لایه برداری شوند.
  • پس از درمان، دستورالعمل‌های متخصص پوست خود را برای مراقبت‌های بعدی، از جمله پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استفاده نکردن از وان آب گرم یا سونا، و خاراندن یا برداشتن محل درمان، دنبال کنید.
  • برای از بین بردن سلول های مرده پوست و جلوگیری از مسدود شدن مسیر رشد فولیکول های مو، ناحیه تحت درمان را به طور مرتب تمیز کنید.

روش های لایه برداری سبک برای از بین بردن موهای زیر پوستی بهترین راه حل هستند و پس از آن آبرسانی به پوست ضروری است. پیروی از این نکات می تواند خطر ایجاد موهای زیر پوستی را به حداقل برساند و از مزایای پوست صاف تر و بدون مو لذت ببرید.

جمع بندی

رشد زیر پوستی موها یک عارضه شایع پوستی است که برخی از روش های حذف موهای زائد مانند اصلاح و اپیلاسیون می توانند باعث ایجاد آن شوند. لیزر موهای زائد روشی موثر برای از بین بردن موهای زائد با حداقل عوارض جانبی است. در حالی که احتمال رشد موهای زیر پوستی بعد از لیزر موهای زائد، نسبتاً کم است.
اگر در مورد خطر رشد موهای زیر پوستی بعد از لیزر نگران هستید یا در حال حاضر از موهای زیر پوستی رنج می برید، مهم است که با یک متخصص صحبت کنید. ما در کلینیک شکیبا، می توانیم به شما کمک کنیم. ما دوست داریم در مورد بهترین گزینه های درمانی برای نیاز فردی شما صحبت کنیم. جلسه مشاوره خود را همین امروز رزرو کنید.

پرسش های متداول:

برای رفع موهای زیر پوستی بعد از لیزر موهای زائد چه باید کرد؟

پوست خود را به آرامی در ناحیه درمان لایه برداری کنید تا سلول های مرده پوست از بین برود و از گیر افتادن فولیکول های مو در زیر سطح جلوگیری کنید. پوست خود را مرطوب و هیدراته کنید تا پوست و مو شما به صورت سالم رشد کنند. از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.

یک پماد برای موهای زیر پوستی معرفی کنید.

پماد درمان موهای زیر پوستی بامپ ایریزر یک کرم حاوی روغن درخت چای و ویتامین A است که به عنوان یک درمان موضعی عالی برای کمک به رفع موهای زیر پوستی، جوشهای ناشی از شیو و اپیلاسیون مورد استفاده قرار می گیرد. این پماد خاصیت لایه برداری ، بهبود کلاژن سازی و بازسازی پوست و ضد عفونی کنندگی دارد. تمام افراد و در تمام نقاط بدن می توانند از آن استفاده کنند.

دانه های سیاه بعد از لیزر چیست؟

دانه های سیاه بعد از لیزر در واقع جوش های سر سیاهی هستند که به دلیل بالا بودن سبوم پوست روی سطح پوست تشکیل می شوند. معمولا به دلیل چربی زیاد پوست بعد از لیزر با تجمع چربی و باکتری ها رو زیر لایه سطحه پوست، این جوش های سر سیاه ایجاد می شوند. کاهش مصرف مواد چرب، عدم استفاده از مواد آرایشی چرب، شیو و پاکسازی منظم پوست به خصوص قبل از جلسات لیزر و کنترل نوسانات هورمونی می تواند در کاهش جوش های سر سیاه کمک کننده باشد.

نحوه ریختن موها بعد از لیزر چگونه است؟

اشعه لیزر با هدف قرار دادن فولیکول های مو موجب آسیب به آنها و اختلال در فرآیند رشد موهای زائد می شوند. بین 6 تا 8 جلسه طول می کشد تا نتایج مناسب از روش لیزر موهای زائد را ببینید، برای ثبیت نتایج تا 12 جلسه هم توصیه می شود. بعد از هر جلسه تعداد بیشتری از موها می ریزد و تار موها نیز نازک تر می شود. به طوری که انتظار می رود تا حدود 90 درصد موها بعد از 6 تا 8 جلسه به طور کامل بریزند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *