تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی

ژل اودری اصل و تقلبی

استفاده از انواع ژل ها و فیلرها با اهداف زیبایی به صورت گسترده مورد استقبال قرار گرفته است. این ترکیبات کاربردهای مختلفی دارند، از حجیم کردن لب ها تا کانتورینگ صورت و از بین بردن چروک های چهره. اما با گسترش تقاضا برای انواع ژل ها، نمونه های تقلبی نیز وارد بازار می شوند و تشخیص نمونه های اصل از تقلبی مشکل می شود. یکی از ژل هایی که به تازگی طرفداران خود را پیدا کرده است، ژل اودری است که در این مقاله تصمیم گرفتیم در مورد راه های تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی صحبت کنیم.

چگونه ژل اودری اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی باید به چند نکته توجه کنید. ژل اودری اصل دارای کیفت بالاتر و حرفه ای تری در بسته بندی است. به وضوح می توانید نام تجاری و لوگوی اصلی را روی بسته بندی محصول ببینید. اطلاعات دقیق در مورد محصول و شرکت سازنده ژل اودری نیز روی بسته بندی درج شده است. علاوه بر این دقت کنید که تاریخ انقضا روی بسته بندی درج شده باشد.
رنگ بسته بندی محصول یکی دیگر از روش های تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی است؛ بسته بندی محصولات اودری برای ژل Audrey H با بافت گلدار مشکی، ژل Audrey M به رنگ آبی با بافت گلدار و ژل Audrey S به رنگ نارنجی با بافت گلدار است.
یک تفاوت مهم بین ژل اودری اصل و تقلبی این است که در نمونه های اصل حجم محلول که یک میلی لیتر است، روی بسته بندی آن درج شده است.
ژل اودری اصل توسط شرکت معتبر آستین بیو در کره جنوبی تولید می شود که دارای تاییدیه و مجوز تولید از سازمان های مربوطه بوده و استانداردهای لازم را که بر روی بسته بندی و کاتالوگ این استانداردها ذکر شده است را اخذ نموده است. از طرفی ژل اودری تقلبی تمام استانداردها و مجوزهای لازم را ندارد و از این نظر متفاوت است. همچنین توجه داشته باشید که کاتالوگ این محصول باید به زبان انگلیسی و کره ای باشد. مجوز استاندارد ISO 13485 یکی دیگر از تفاوت های ژل اودری اصل و تقلبی است.

ویژگی های ژل اودری

ژل اودری ساخته شرکت آستین بیو در کشور کره جنوبی است و یک فیلر تولید شده با استفاده از اسید هیالورونیک (HA) مشتق شده از مواد حیوانی آزاد با خلوص بالا برای داشتن زیست سازگاری در بافت انسان است. هیالورونیک اسید ماده ای است که به تامین آب و بازسازی سلول های پوست کمک می کند. ترکیب ژل اودری به صورتی است که حاوی مشتقات شبکه ای است که دارای درجات تورم است که به طور مداوم قابلیت ارتجاعی را در داخل بدن حفظ می کنند. همچنین حاوی هیالورونیک اسید ممتاز است که توسط FDA و EDQM بین المللی به رسمیت شناخته شده است.
ژل اودری با فناوری فرمولاسیون MSFT یا Multiple Swelling ساخته شده است که به صورت خاص توسط شرکا آستین بیو ثبت شده است. این روشی است که در آن اسید هیالورونیک موجود در فیلر پوستی از حداقل عوامل پیوند متقابل استفاده می کند. از ترکیبی از ژل‌ها با نسبت‌های تورم متفاوت برای افزایش هیدراتاسیون و حفظ ایمن حجم پس از تزریق به پوست استفاده می‌کند. این روش نوآورانه به ژل اودری یک اثر حجم عالی، چسبندگی بافتی فوق العاده و انسجام بالا می دهد. همچنین با کاهش قابل توجه پروتئین هایی که ممکن است باعث واکنش های حساسیت شوند، تشکیل رادیکال های آزاد را به حداقل می رساند. در آزمایش‌های بالینی، این فیلر سطوح پایینی از اندوتوکسین را نشان می‌دهد، بنابراین مشخصات ایمنی فوق‌العاده‌ای دارد.
ژل اودری با توجه به قوام خود در انواع مختلفی وجود دارد. نوع سخت ژل اودری با ویسکوزیته بالاتر و حجم بیشتری نسبت به نوع نرم ساخته شده است، بنابراین پس از تزریق، ظرفیت شکل دهی قوی تری را به همراه دارد. به نحوی از تغییر شکل جلوگیری می کند و می تواند برای مدت طولانی تری موثر باشد.
نوع ژل اودری اچ حاوی هیالورونیک اسید با غلظت 20 میلی گرم در میلی لیتر و 0.3 درصد لیدوکائین است.

فواید ژل اودری

فواید ژل اودری
  • تزریق راحت و روان
  • ایمن و موثر براساس استانداردهای جهانی
  • ماندگاری فوق العاده – اثرات طولانی مدت ایجاد می کند
  • چسبندگی برتر
  • حجم دهی عالی
  • سطوح اندوتوکسین پایین و حداقل عامل پیوند متقابل باقی مانده
  • هیالورونیک اسید با منشا غیر حیوانی
  • اثر برگشت پذیر – پرکننده های اودری را می توان به طور کامل با آنزیم حل کننده (هیالورونیداز) حل کرد.
  • عوارض جانبی و واکنش های حساسیت کمتر

کاربرد ژل اودری

این محصول دارای انواع مختلف ژل اودری اچ، ژل اودری ام و ژل اودری اس است که هرکدام برای تزریق در نواحی مختلف بدن اختصاصی تولید شده اند. مثلا ژل اودری اچ بهتر است روی خطوط شدیدا عمیق پوست اعمال شود. این به طور ویژه برای کانتورینگ و برجسته سازی صورت و بدن طراحی شده است.

ماندگاری ژل اودری

ماندگاری ژل اودری

 ژل اودری H می تواند تا 10-18 ماه دوام بیاورد. اثرات بلافاصله یا بعد از 2 تا 3 روز قابل مشاهده است. با این حال، ممکن است مقداری قرمزی و تورم در محل تزریق ایجاد شود و پس از چند روز از بین خواهد رفت. همچنین می‌توانید کمپرس یخ را روی محل تزریق قرار دهید تا به کاهش قرمزی و تورم کمک کند.

بسته بندی و مشخصات ژل اودری

ژل اودری در مقادیر مختلف از سرنگ های 1.1 میلی لیتری از پیش پر شده تا سرنگ های 3 و 10 میلی لیتری عرضه می شود. قابل توجه ترین مقدار در یک ویال 50 میلی لیتری بسته بندی می شود. اودری اچ با پرکننده‌های لیدوکائین نیز در سرنگ‌های 1.1 میلی‌لیتری و مقادیر متفاوت بنا به سفارش موجود است.

روش مصرف ژل اودری

تزریق ژل اودری داخل جلدی یا زیر جلدی می باشد. عمق تزریق در درم عمیق به لایه زیر جلدی است. اندازه سوزن استفاده شده 27G است. به طور متوسط درمان 30 دقیقه طول می کشد. با توجه به اندازه ناحیه درمان، زمان تزریق ممکن است بین 15 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد. این محصول باید در دمای 1 تا 30 درجه سانتی گراد و دور از نور خورشید نگهداری شود. ویال های باز نشده تا 24 ماه قابلیت نگهداری دارند.
این محصول برای جلوگیری از هر گونه واکنش نامطلوب و به دست آوردن نتایج مطلوب، باید توسط پزشکان متخصص تزریق شود.

قیمت ژل اودری

قیمت ژل اودری

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های ژل اودری اصل و تقلبی در قیمت است. نمونه ژل اودری M 10 میل لیتری در حدود 2.600.000 تومان است و نمونه ژل اودری S 10 میلی لیتری نیز در حدود 2.300.000 تومان است. معمولا نمونه ژل اودری تقلبی دارای قیمت پایین تری است.

جمع بندی

متاسفانه با موجود شدن نمونه های تقلبی محصولات زیبایی در بازار، شاید تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی کار هرکسی نباشد. استفاده از نمونه های تقلبی این محصولات که صرفا دارای قیمت کمتر هستند، ممکن است عوارضی را برای افراد به دنبال داشته باشد، مانند کبودی بیش از حد، عدم جذب و پخش شدن مناسب ژل در بافت پوست و ماندگاری بسیار کم به صورتی به سرعت در بافت حل شود. توصیه می کنیم در هنگام خرید ژل برای تشخیص ژل اودری اصل و تقلبی، به کیفیت و رنگ بسته بندی محصول، لوگوی شرکت سازنده و هولوگرام موجود روی بسته دقت کنید و حتما برای حصول اطمینان از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

پرسش های متداول:

عوارض جانبی ژل اودری تقلبی چیست؟

عوارضی مانند تورم، تشکیل آبسه، برآمده شدن ژل، تغییر در ظاهر صورت، تغییر محل ژل پس از تزریق و حساسیت می تواند از عوارض ژل تقلبی باشد.

ژل لب اودری خوبه؟

ژل لب اودری خوبه؟
پاسخ: برندهای مختلف ژل لب برای حجم دهی و کانتورینگ لب مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از آنها ژل لب اودری است. این محصول کره ای دارای کیفیت بسیار خوبی است که بدون بروز حساسیت و عوارض جانبی می تواند فرم و حجم دلخواه به لب های شما ببخشد.

ژل اودری بهتره یا دنبی؟

هرکدام از این ژل ها دارای کیفیت ساخت و کابرد متفاوتی هستند و ممکن است با توجه به نظر پزشک متخصص، یکی از این ژل ها براساس هدف مورد نظر شما، انتخاب شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *