از بین بردن موهای زائد برای همیشه

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

موهای زائد بدن برای بسیاری از افراد واقعا آزاردهنده هستند و همه به دنبال راه حلی برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه هستند. روش های مختلفی هم در طول این سالها ابداع شده است مانند وکس و موم، اپیلاسیون، تیغ و ژیلت، کرم های موبر که اکثرا موقتی هستند و باید مستمرا انجام شوند و عوارضی مانند التهاب، بریدگی و رویش موهای زیرپوستی را به دنبال دارند. یکی از روش هایی که اثرات طولانی تری دارد، روش لیزر موهای زائد است. بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با این روش معجزه آسای از بین بردن موهای زائد برای همیشه آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه با استفاده از روش لیزر

عملکرد این روش بسیار ساده می باشد؛ اشعه لیزر که از جنس نور است توسط رنگدانه یا ملانین موجود در مو جذب می‌شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود و فولیکول‌های مو را می سوزاند. در اثر این اتفاق، رشد فولیکول های مو متوقف شود یا به تاخیر می افتد. باید در نظر گرفت که در این روش، موهای زائد به صورت صد درصد از بین نمی روند؛ اما تعداد، ضخامت و رشد آنها به طور چشمگیری کاهش می یابد.

فواید از بین بردن موهای زائد برای همیشه با استفاده از روش لیزر

 از بین بردن موهای زائد برای همیشه
  1. اثربخشی این روش بسیار خوب است، و موجب رضایت بیشتر افرادی که از این روش استفاده کرده اند می شود.
  2. بعد از گذشت چند جلسه اثرات لیزر کاملا مشخص می شود و تعداد و ضخامت موها رو به کاهش می گذارد.
  3. برای بیشتر افراد این روش ماندگاری بالایی دارد و تا مدت ها نیاز به شارژ مجدد لیزر ندارند.
  4. این روش محدودیت کمی برای افراد ایجاد می کند. جلسات کوتاه هستند و فاصله جلسات معمولا ماهانه است و نیاز به رعایت مراقب هایی قبل و بعد از جلسات نیست.
  5. درد این روش بسیار کم است به خصوص اگر از دستگاه های جدید که تکنولوژی بالایی دارند استفاده شود مانند دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم که از تکنولوژی آیس برای کاهش درد بهره می برد.
  6. باعث ایجاد زخم یا بریدگی و آسیب به پوست نمی شود. از رشد زیر پوستی موهای زائد جلوگیری می کند.
  7. عوارض جدی و طولانی مدتی از این روش گزارش نشده است.

چه کسانی می توانند برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه از روش لیزر استفاده کنند؟

هم خانم ها و هم آقایان می توانند از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه بهره ببرند. تاثیرگذاری لیزر به عواملی مانند رنگ پوست و مو بستگی دارند. افراد دارای پوست روشن و موهای تیره، جوابدهی بهتری به لیرز دارند و بعد از گذشت تنها چند جلسه، تفاوت در کاهش تعداد و ضخامت موهای زائد را کاملا متوجه می شوند. ولی آنهایی که موهای بور و روشن و یا پوست بسیار تیره دارند؛ اثرگذاری لیزر برای آنها کمتر است و احتمالا باید تعداد جلسات بیشتری تا مشاهده تغییرات مراجعه کنند. افرادی که دارای موی کرکی و نازک هستند، در نظر بگیرند که ممکن است با انجام لیزر، دچار پرمویی شوند و یا حتی موها زبر و ضخیم شوند. از طرفی علاوه بر رنگ پوست و مو، نوع پوست هم در نتایج لیزر موهای زائد اثرگذار خواهد بود. می توان قبل از شروع جلسات اصلی، تست لیزر انجام داد تا از تاثیر لیزر برای فرد اطمینان حاصل کرد.
افرادی که بیماری‌های پوستی دارند یا دارای زخم باز یا حساسیت در ناحیه مورد نظر هستند، یا باردار هستند یا قصد بارداری دارند یا در دوران شیردهی هستند (به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده)، بهتر است از انجام لیرز صرف نظر کنند. همین طور وجود اختلالات با منشا هورمونی مانند کیست تخمدان، نازایی، بیماری‏های تیروئید، پریود نامنظم، سابقه تبخال و دیابت می تواند در نتایج لیزر تاثیرگذار باشند بنابراین حتماً قبل از شروع جلسات با پزشک معالج مشورت کنید.

تعداد جلسات لازم برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه به حجم و نوع موها، نوع پوست، رنگ مو، رنگ پوست، سابقه پزشکی، ضخامت و تراکم موها، سابقه لیزر یا دیگر روش‌های زدودن موهای زائد در گذشته و غیره بستگی دارد. در بهترین حالت ممکن حداقل به ۶ جلسه درمانی نیاز دارید اما ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه ۸ تا ۱۲ جلسه لیزر درمانی انجام دهید. جلسات به صورت ماهانه یا با فاصله بین ۶ تا ۸ هفته انجام می شوند. نتایج اولیه معمولا بعد از گذشت 3 تا 4 جلسه دیده می شوند. سعی کنید حتما دوره درمان را برای به دست آوردن نتایج نهایی مناسب، تکمیل نمایید.

قیمت لیزر کل بدن

عوامل تاثیرگذار در هزینه لیزر موهای زائد شامل حجم و تراکم موها، تعداد جلسات مورد نیاز، گستردگی ناحیه مورد نظر برای لیزر، نوع دستگاه مورد استفاده و سطح تکنولوژی آن می باشد. همین امکانات و تجهیزات کلینیک و دستمزد اپراتور با توجه به سطح مهارت و تجربه ایشان نیز در تعیین قیمت لیزر موهای زائد نقش دارند. توصیه می شود برای تعیین قیمت دقیق لیزر موهای زائد به کلینیک مراجعه کنید تا با توجه به شرایط شما، هزینه تعیین و خدمتتان اعلام شود.

عوارض لیزر موهای زائد

احساس سوزش پوست، تورم ناحیه تابش و قرمزی از عوارض نادر لیزر موهای زائد می باشند. اما در کل این روش هیچ گونه عارضه جدی و طولانی مدتی به دنبال ندارد. سعی کنید به مراکز زیبایی معتبر مراجعه نمایید که اطمینان داشته باشید نکات بهداشتی رعایت می شود و اپراتور لیزر دارای مهارت کامل در استفاده از دستگاه لیزر است.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

از روز قبل از انجام لیزر، موهای زائد بدن را با استفاده از تیغ یا با ماشین اصلاح، شیو نمایید. دقت داشته باشید که مو باید از ساقه کنده شود و از ریشه در نیاید. در بین جلسات، از هیچ‏گونه روشی برای اصلاح موها استفاده نکنید. از برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید. لیزر موهای زائد به خصوص اگر از دستگاه های جدید تر استفاده شود؛ درد کمی دارد ولی می توانید 30 تا 60 دقیقه قبل از انجام لیزر، از کرم های بی‏ حسی استفاده کنید و سپس ناحیه مورد نظر را کاملاً با آب و شامپو تمیز بشویید و خشک کنید. همین طور در هنگام لیزر نباید روی پوست هیچ گونه ماده آرایشی، کرم، لوسیون، مام، بادی اسپلش و غیره باشد.
بعد از هر جلسه لیزر به مدت ۴ ساعت دوش نگیرید و از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید. از آفتاب گرفتن و استفاده از سولاریوم دوری کنید. روش دیگری برای از بین بردن موهای زائد تا جلسه بعد استفاده نکنید. در صورت احساس درد یا سوزش شدید، می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد: سوپرانو آیس پلاتینیوم (Soprano ICE Platinum)

شرکت آلما لیزر واقع در چین که در سایر کشورها مانند آلمان و آمریکا نیز شعبه دارد؛ در سال 2016 این دستگاه را طراحی و تولید کرد. تکنولوژی خاص لیزر این دستگاه، دارا بودن سه طول موج در یک دستگاه می باشد. 1. لیزر الکساندرایت که طول موج ۷۵۵ نانومتری دارد و قابلیت حذف طیف و رنگ مو های گسترده ای را دارد؛ به خصوص برای موهای روشن و نازک بسیار مناسب است. 2. طول موج دیگر فناوری دایودمی باشد که طول موج ۸۱۰ نانومتری دارد و برای نفوذ عمیق ‌تر در فولیکول مو بسیار مناسب است. این طول موج قابلیت اثر تا شعاع ۲ سانتی ‌متری را دارد، امکان سرعت تکرار بالا دارد که خود موجب درمان سریع تر می شود. 3. طول موج سوم در لیزر Nd Yag می باشد که با طول موج 1064بیشترین نفوذ را در فولیکول مو ایجاد می کند. این طول موج بالا لیزر یاگ موجب کارایی بیشتر در پوست‌ های سبزه ‌تر می شود. این دستگاه به نوعی از فناوری دستگاه های دیگر مانند لیزر الکساندرایت بهره برده تا بهترین کارایی را ایجاد کند.
تکنولوژی آیس این دستگاه موجب ایجاد تفاوت عمده این دستگاه با سایر دستگاه های موجود در بازار می شود و به این صورت عمل می کنه که در طول درمان، سطح پوست را خنک نگه می‌دارد تا بیمار هیچگونه دردی را حس نکند. فناوری ICE با استفاده از یاقوت کبود سرد، دمای لایه درم پوست، محلی که فولیکول های مو در آن قرار دارند را پایین می آورد. در اثر حرارت ناشی از لیزر، فولیکول های مو می سوزند و این تکنیک خنک کننده برای کاهش خطر سوختگی سطح پوست بسیار کارآمد و موثر است. همین روش نیز به کاهش درد بیمار کمک خواهد کرد و انجام لیزر را برای افراد قابل تحمل می کند.
ویژگی دیگر تکنولوژی سر مخروطی اپلیکاتور دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد که کاملا منحصر به فرد است و امکان تنظیم دو طول موج ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتری را دارد و امکان دسترسی به نواحی که با سر معمولی اپلیکاتور قابل دسترس نیستند را فراهم می کند؛ قابل تعویض است و همراه با هر دستگاه، ده سری قابل تعویض نیز به اپراتورها داده می شود که این مسئله کمک شایانی به حفظ بهداشت بیماران می کند.

جمع بندی از بین بردن موهای زائد برای همیشه

مطمئنا برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه، یکی از بهترین روش ها، لیزر موهای زائد است. این روش اثرات بسیار عالی و طولانی مدت برای فرد دارد و عوارض جدی نیز به دنبال ندارد. همین طور محدودیت کمی برای افراد ایجاد می کند و در طول حداکثر 12 جلسات کوتاه به صورت ماهانه، می توان از شر موهای زائد بدن برای همیشه خلاص شد.

پرسش و پاسخ درباره از بین بردن موهای زائد برای همیشه:

سن مناسب انجام لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

سن مناسب انجام لیزر موهای زائد از 18 سالگی به بعد است. در دوران بلوغ بهتر است لیزر انجام نشود، زیرا به دلیل نوسانات هورمونی در این سن، احتمال بازگشت نتایج وجود دارد. همین طور در خانم های بالای 60 سال، نوسانات هورمونی زیاد است و ممکن است موهای زائد ضخیم شوند، این افراد نیز می توانند لیزردرمانی انجام دهند ولی باید توجه داشته باشند که لیزر روی موهای سفید بی تاثیر است.

ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

به یاد داشته باشید که اثرات این روش طولانی مدت است ولی دائمی نمی باشد. میزان ماندگاری لیزر موهای زائد به نوع و رنگ پوست و مو فرد بستگی دارد و ممکن است تفاوت های زیادی بین افراد وجود داشته باشد. بعضی از افراد بعد از تکمیل دوره ی درمان تا مدت ها نیاز به شارژ لیزر ندارند ولی بعضی دیگر سالیانه نیاز به تمدید لیزر خواهند داشت.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *