نحوه خوابیدن بعد از هایفو تراپی

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه خوابیدن صحیح بعد از بسیاری از عمل های زیبایی مانند بوتاکس و فیلر در به دست آوردن نتایج مناسب تاثیرگذار می باشد و در صورتی که روش صحیح خوابیدن رعایت نشود؛ ممکن است عوارضی را در بر داشته باشد. هایفو نیز یکی از روش های بسیار جدید جوانسازی پوست می باشد که بعد از آن نیز بهتر است بعضی از مراقبت ها رعایت شوند تا امکان بروز عوارض کاهش یابد. یکی از این مراقبت ها، نحوه ی خوابیدن بعد از هایفو می باشد؛ که در این مقاله قصد داریم در این مورد توضیح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نکات خوابیدن بعد از هایفو

خوابیدن بعد از هایفو هیچ محدودیت خاصی ندارد و می توانید به راحتی استراحت کنید.

نکات خوابیدن بعد از هایفو

در روش هایی مانند تزریق بوتاکس و فیلر، به این دلیل که یک ماده خارجی وارد پوست شده است، باید برای جلوگیری از جابه جایی این ماده و کمک به جذب بهتر آن، از اعمال هرگونه فشار به ناحیه جدا خودداری کنید. اما در روش هایی مانند هایفو که از هیج گونه ماده خارجی برای تزریق استفاده نمی شود، این قاعده عدم وارد آوردن فشار به ناحیه صدق نمی کند. بنابراین ایجاد فشار به ناحیه درمان شده مانند حالت خوابیدن بعد از هایفو، تاثیر منفی بر روی پوست نخواهد داشت. تاکنون نیز مطالعات بالینی که روش صحیح خوابیدن بعد از هایفو را معرفی کنند، انجام نشده است.

از عوارض شایع بعد از هایفوتراپی، قرمزی و التهاب پوست می باشد که می توانید برای کمک به تسریع روند بهبودی قرمزی و التهاب، ترجیحا به صورت طاق باز بخوابید. هر چند هیچ اجباری برای این کار نیست ولی در این حالت و همین طور اگر سر کمی به سمت بالا باشد، قرمزی و التهاب پوست سریع تر بهبود می یابد.

سایر مراقبت های بعد از هایفو

بعد از هر گونه عمل زیبایی از جمله هایفو، پزشک متخصص به افراد توصیه می کند که یک سری نکات را برای جلوگیری از بروز عوارض و به دست آوردن نتایج بهتر، رعایت کنند که تنها یکی از این نکات نحوه ی خوابیدن بعد از هایفو می باشد. در ادامه به چند مورد دیگر از مهم ترین مراقبت های بعد از هایفو اشاره می کنیم.

به طور کلی روش هایفوتراپی، غیرتهاجمی می باشد، بنابراین بدون ایجاد زخم و خونریزی انجام می شود. همین امر موجب می شود که افراد با عوارض محدودتری رو به رو شوند و سریع تر به روند طبیعی برنامه های روزانه خود بازگردند. از عوارض محدود بعد از هایفو، قرمزی و التهاب پوست می باشد که برای جلوگیری از تشدید آن بهتر است: 1. تا حد امکان از شستشوی صورت با آب گرم و در دمای بالا خودداری کنید؛ 2. از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید پرهیز نمایید و در صورت امکان از نقاب یا کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید؛ 3. حداقل تا بهبود قرمزی پوست، از هیچ گونه مواد آرایشی سنگین استفاده نکنید؛ 4. از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین خودداری کنید تا التهاب صورت بر طرف شود؛ 5. از مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین دار تا دو روز بعد خودداری کنید؛ 6. هیچ گونه روش از بین بردن موهای زائد را انجام ندهید؛ 7. از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید؛ 8. ناحیه درمان شده را ماساژ ندهید؛ 9. با توصیه پزشک از کرم های ترمیم کننده مناسب استفاده کنید.

شستن صورت بعد از هایفو

برای شستن صورت بعد از هایفو، منعی وجود ندارد و می توانید به آرامی صورت خود را بشویید. بهتر است برای جلوگیری از شدت گرفتن قرمزی و التهاب پوست، از آب گرم و همین طور مواد شوینده قوی و انواع اسکراب ها استفاده نکنید.

کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

در روش هایفوتراپی به این دلیل که از اشعه های فراصوت استفاده می شود، هیچ گونه اثراتی مانند زخم روی پوست باقی نمی گذارد. بنابراین ممکن است بیشتر پزشکان توصیه ای به استفاه از کرم خاصی نداشته باشند. اما در مواردی به دلیل حساسیت زیاد پوستی فرد و یا برای کاهش التهاب پوستی، ممکن است پزشک توصیه به مصرف کرم ترمیم کننده بعد از هایفو کند. مارک های مختلفی در بازار موجود است که از بهترین آنها می توان به ام کیو، بایودرما، اریکه، هیدرودرم، ویتالی و سینره اشاره کرد که بهتر است مارک مناسب برای پوست خود را از پزشکتان جویا شوید.

ماساژ صورت بعد از هایفو

ماساژ صورت بعد از هایفو

بهتر است تا چند روز بعد از انجام هایفو، صورت را ماساژ ندهید و از انجام ماساژ درمانی صورت و هرگونه فیشیال خودداری کنید. صبر کنید تا علایمی مانند قرمزی و التهاب برطرف شوند و بعد از آن انجام ماساژ درمانی صورت بلامانع خواهد بود.

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو نباید به هیچ عنوان به صورت خودسرانه باشد. اگر پزشک متخصص توصیه به مصرف قرص کلاژن ساز کرد، می توانید از این قرص ها استفاده کنید. حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را جویا شوید. قرص های کلاژن ساز دارای ترکیبات متنوعی هستند و به همین دلیل دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد باید مصرف شوند. از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری کنید. در صورتی که علایم ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز را مشاهده کردید، سریعا با پزشک خود مشورت کنید. قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل نمایید.

معرفی روش هایفوتراپی

هایفو (HIFU) مخفف حروف اول عبارت انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound می باشد که به معنای متمرکز ساختن امواج فراصوت با شدت بالا است. این روش از روش های جدید برای جوانسازی و لیفت پوست می باشد. در هایفوتراپی، دستگاه هایفو با متمرکز کردن امواج فراصوت (اولتراسوند) در لایه های پوست، ایجاد انرژی حرارتی می کند. حرارت به سلول های پوستی موجود در ناحیه آسیب وارد می کند، که همین امر موجب تلاش سلول ها برای ترمیم خود می شود و در این مسیر تولید کلاژن افزایش می یابد. با افزایش تولید کلاژن، استحکام و قوام پوست، بدون تزریق هیچ گونه ماده ی غیر طبیعی به بدن، افزایش می یابد. افراد از سن بالای 25 سالگی می توانند اقدام به هایفوتراپی کنند چرا که هدف اصلی هایفوتراپی، کاهش سرعت پیری پوست می باشد. این روش بیشتر مناسب افرادی می باشد که از شل شدن و افتادگی خفیف تا متوسط پوست رنج می برند و افرادی که دچار افتادگی شدید پوست هستند؛ بهتر است از روش های دیگر جوانسازی استفاده کنند. علاوه بر سفت کردن پوست در کاهش افتادگی های پوست؛ در کاهش چین و چروک های پوست؛ لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها؛ صاف و سفت کردن پوست گردن و دکلته؛ بهبود خط شانه و اصلاح طرح خنده نیز کاربرد دارد. جلسات درمانی کوتاه هستند و در حدود  30 تا 90 دقیقه زمان می برند. برای به دست آوردن نتایج مناسب می توان 1 تا 3 جلسه بسته به مشکل پوستی فرد؛ هایفوتراپی انجام داد. نتایج این روش بین یک سال تا دو سال ماندگاری دارد.

جمع بندی نحوه خوابیدن بعد از هایفو

هایفوتراپی یک روش عالی برای لیفت صورت می باشد. این روش غیر تهاجمی، عوارض بسیار محدودی دارد و بعد از آن محدودیت کمی برای فرد ایجاد می کند. از جمله اینکه نیاز به رعایت نکات خاصی برای نحوه ی خوابیدن بعد از هایفو نمی باشد و فرد می توان به صورت معمول بخوابد و استراحت کند.

پرسش و پاسخ درباره خوابیدن بعد از هایفو:

آیا بلافاصله بعد از هایفوتراپی میتوان خوابید؟

روش هایفوتراپی، کاملا غیر تهاجمی و بدون ایجاد زخم و خونریزی می باشد، عوارض این روش در مقابل سایر روش های جوانسازی پوست بسیار محدود می باشد و محدودیت کمی بعد از هایفو برای افراد ایجاد می شود. پس میتوان به طور قطع گفت که بعد از انجام هایفو، می توانید به کارهای معمول روزانه خود بپردازید و در صورت نیاز به استراحت، بخوابید.

تغییرات بعد از هایفو چه مواردی است و چه زمانی نمایان می شود؟

تغییرات بعد از هایفو بیشتر شامل سفت شدن، لیفت پوست و کاهش چین و چروک پوست می باشد. جوانسازی و روشن شدن پوست از دیگر تغییرات بعد از هایفو می باشد. شروع مشاهده اثر هایفوتراپی بعد از گذشت 4 تا 6 هفته از انجام هایفوتراپی آغاز می گردد. تا حدود ۶ ماه بعد از انجام هایفو، به مرور پوست سفت تر می شود و چین و چروک ها از بین می روند و صورت لیفت می گردد. بعد از گذشت ۶ ماه تا حدود یک سال و نیم، نتایج هایفو هنوز قابل دیدن هستند ولی بعد از آن نیاز به دوره ترمیمی هایفوتراپی خواهید داشت.

آیا امکان سوختگی بعد از هایفو وجود دارد؟

هایفو باید توسط دستگاه های جدید و مناسب و توسط افراد ماهر که به طور کامل با کار با دستگاه آشنا هستند انجام گیرد؛ به طوری که بتوانند انرژی و گرمای وارد شده به پوست را کاملا تنظیم کنند. زیرا که استفاده از انرژی حرارتی بیش از اندازه ممکن است امکان بروز سوختگی بعد از هایفو را ایجاد کند. بنابراین توصیه ما این است که برای انجام هایفو به مراکز معتبر با کادر ماهر مراجعه نمایید. لازم به ذکر است می توان در صورت بروز سوختگی بعد از هایفو، با مشورت پزشک از کرم های ترمیم کننده مناسب استفاده کرد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *