ژل لب عروسکی

امروزه ژل لب ازجمله پرطرفدارترین خدمات کم‌تهاجم زیبایی می‌باشد که با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌گردد. ژل لب عروسکی که الهام گرفته از مدل لب‌های عروسک باربی است از تکنیک‌های معروف این خدمات است. توسط این تکنیک لب‌هایی که به شکل ژنتیکی نازک و کم‌حجم هستند را می‌توان به شکل فانتزی تغییر داد.
در این روش ارتفاع لب بالا و پایین کمی کشیده شده و لب‌ها حالت قلب به خود می‌گیرند ولی در عین حال ظرافت خاصی دارند.
در صورتی که شما می‌خواهید حجم لب‌های خود را افزایش دهید ولی به صورت کلی با این روش زیبایی آشنا نیستید توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

ژل لب عروسکی

همانطور که می‌دانید برای تزریق ژل لب روش‌ها و مدل‌های متنوعی وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها ژل لب عروسکی می‌باشد. چون در این مدل هدف از تزریق ژل شبیه سازی لب‌ها به فرم و حالت لب عروسک‌های باربی می‌باشد. از این رو به این مدل تزریق، مدل باربی هم گفته می‌شود. تزریق این مدل از زیبا ترین و رایج ترین روش‌های تزریق ژل لب بوده و زیبایی و فرم خاصی به لب‌ها می‌دهد.

چند سی سی برای تزریق ژل لب عروسکی لازم است؟

معمولا در تزریق ژل لب عروسکی حجم و ارتفاع لب‌ها بیشتر از دیگر مدل‌ها است. به همین دلیل نسبت به مدل‌های طبیعی تر، قطعا ژل بیشتری نیز برای آن استفاده می‌شود. اما جالب اینجاست که نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد که برای داشتن لب‌های عروسکی دقیقا چند سی سی ژل نیاز است؟ چون هر فردی شرایط خاص خود را داشته و این پزشک متخصص است که تعیین می‌کند هر فرد به چند سی سی ژل نیازمند است.

به طور کلی فرد برای تزریق ژل لب عروسکی با گزینه‌های متعددی روبرو است و این تزریق می‌تواند از 0.7 سی سی تا 2 سی سی متفاوت باشد. همچنین با توجه به اهداف افراد تعیین می‌شود که چند سی سی ژل برای تزریق ژل لب عروسکی نیاز است. لازم به ذکر است که در این موارد اغلب پزشکان اتفاق نظر دارند که تا حد امکان نباید به یکباره حجم زیادی از ژل به ناحیه لب تزریق شود. بهتر است در ابتدا افراد با تعداد سی سی کمتر کار خود را شروع کرده و در جلسات بعدی و در صورت تمایل مقدار آن را افزایش دهند.

نحوه تزریق ژل لب عروسکی چگونه است؟

تزریقات زیبایی در واقع کاملا سرپایی انجام می‌شود و نیازی به هیچ نوع انجام جراحی ندارد، برای شروع تزریق هم باید در ابتدا محل تزریق بی حس شود.

فرآیند تزریق ژل لب عروسکی روشی نوین و دقیق می‌باشد که باید توسط پزشک واجد شرایط و مجرب انجام شود. به طور کلی مراحل اصلی این فرآیند عبارتند از:

 • مشاوره اولیه:

شما باید در مرحله اولیه با پزشک متخصص خود که در این زمینه مهارت دارد مشورت کنید. پزشک نحوه انجام این فرآیند را به خوبی توضیح داده و در مورد شکل و حجم دلخواه لب‌های شما توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد. همچنین پزشک به سوالات شما پاسخ داده و مطمئن می‌شود که تزریق ژل لب عروسکی برای شما مناسب است یا خیر.

 • آماده سازی:

قبل از تزریق ژل لب عروسکی شما باید لب‌های خود را با دقت تمیز نمایید. در این مرحله پزشک با یک ماده ضد عفونی کننده لب‌های شما را به طور کامل تمیز می‌کند تا بتواند احتمال هرگونه عفونت را کاهش دهد. در صورت لزوم، پزشک متخصص می‌تواند از مواد خاصی برای تهیه کرم استفاده نماید.

 • تزریق ژل:

در این مرحله، پزشک برای تزریق ژل لب عروسکی به لب‌های شما از یک سوزن بسیار ظریف استفاده می‌کند. تزریق با ملایمت و دقت انجام می‌شود تا شکل دقیق مدل عروسک به دست آید. پزشک محل تزریق را با دقت انتخاب کرده و مقدار مناسب ژل را تزریق می‌نماید.

 • پیگیری‌های متعدد بعد از تزریق:

بعضی از تزریق‌ها برای رسیدن به نتیجه بهتر و نهایی به زمان بیشتری نیاز دارند. پزشکتان می‌تواند برای ویزیت‌های منظم و نظارت بر نتایج برنامه ای تنظیم نماید.

بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که بعضی از افراد نیز هستند که نسبت به آمپول‌های بی حسی حساسیت دارند که با وجود چنین شرایطی بهتر است تا در جلسه مشاوره حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند تا بعد از تزریق با مشکلاتی همچون کبودی و التهاب روبرو نشوند.

ژل لب عروسکی برا چه کسانی مناسب است؟

تزریق ژل لب عروسکی تغییرات فانتزی ایجاد می‌‌نماید، از همین‌ رو احتمال دارد این مدل برای همه افراد مناسب نباشد. اگر این ژل لب عروسکی با نوع چهره و فرم صورت فرد هماهنگی داشته باشد و بعد از ایجاد تغییر، لب‌ها از لحاظ اندازه با سایر اجزای صورت همخوانی داشته باشند، باعث افزایش زیبایی صورت شما می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که افراد زیر کاندیدای مناسب برای تزریق ژل لب عروسکی هستند:

 • افرادی که صورت مستطیلی دارند.
 • افرادی که صورت گرد دارند.
 • افرادی که به داشتن لب‌های فانتزی علاقه‌مند هستند.
 • کسانی که تمایل دارند لب‌های پهن‌تر از حالت عادی داشته باشند.
 • کسانی که می‌خواهند لب‌هایشان پر و کمی برجسته اما صاف دیده شود.

ماندگاری ژل لب عروسکی چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری ژل لب عروسکی به عوامل مختلف بستگی دارد که از موثرترین آن‌ها می‌توان به سن فرد، میزان کالری مصرفی و سوخت و ساز بدن او، سبک زندگی و برند ژلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کرد. اما به طور کلی ماندگاری این روش نوین بین ۶ تا ۹ ماه است. این میزان بدون در نظر گرفتن حالت میانگین و عوامل گفته شده است. به عنوان مثال اگر شخصی سوخت و ساز کمتری داشته باشد، احتمال دارد اثرات ژل لب تا ۱۲ ماه نیز باقی بماند.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب عروسکی چگونه است؟

قبل از تزریق ژل لب عروسکی شما باید نکات زیر را به خوبی رعایت کنید که عبارتند از:

 • قبل از تزریق به پزشک مراجعه کرده و در مورد فرم دلخواه لب‌های خود با او صحبت نمایید.
 • یک هفته قبل از تزریق ژل لب عروسکی از مصرف داروهایی همچون آسپرین هستند خودداری کنید.
 • قبل از تزریق ژل لب عروسکی از مصرف دخانیات یا الکل خودداری کنید.
 • بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که انجام این مراقبت‌ها قبل از تزریق ژل لب عروسکی بسیار مهم و ضروری هستند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب عروسکی چگونه است؟

در بعضی از موارد که بعد از تزریق ژل لب عروسکی لب‌ها دچار خونریزی می‌شوند پزشک از کمپرس سرد استفاده می‌‌نماید که این خونریزی بسیار کم بوده و در زمان تزریق ژل لب عروسکی برای فرم دهی لب‌ها توسط پزشک متخصص ماساژ داده می‌شود. البته بهتر است در روزهای اول از مصرف نوشیدنی‌های داغ پرهیز کنید. همچنین پس از تزریق ژل لب عروسکی از مواد آرایشی همچون رژ لب استفاده نکنید؛ زیرا باعث ایجاد عفونت می‌شود.

عوارض تزریق ژل لب عروسکی

مانند سایر روش‌ها تزریق ژل لب عروسکی نیز عوارض جانبی خاص خود را دارد و اگر توسط پزشک متخصص و در محیطی استاندارد انجام شود عوارض چندانی به همراه نخواهد داشت. با این حال به دلیل وارد شدن سوزن به زیر پوست مشاهده برخی موارد ممکن است عادی و کاملاً طبیعی باشد. از جمله عوارض تزریق ژل لب عروسکی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • احساس درد در لب‌ها و نواحی اطراف آن
 • خونریزی در حین تزریق
 • ایجاد التهاب و ورم
 • ایجاد کبودی در بخش‌های تزریق ژل
 • ایجاد حالت نامتقارن در لب‌ها در نتیجه بی‌دقتی پزشک

هر یک از عوارض جانبی ذکر شده در بالا با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل هر چه سریع تر برطرف می‌شوند. همچنین می‌توان با داشتن دقت بالا در انتخاب کلینیک و پزشک خود تا حد قابل‌ توجهی از ایجاد این مشکلات جلوگیری نمود.

سوالات در مورد ژل لب عروسکی:

تفاوت تزریق ژل لب عروسکی با دیگر مدل‌ها چیست؟

در این مدل تقریبا روش تزریق با دیگر مدل‌ها مشابه بوده و تفاوت اصلی آن با مدل‌های دیگری همچون ژل لب روسی، قلوه‌ای و…در اندازه ژل تزریق شده می‌باشد. در ژل لب عروسکی میزان کمتری از ژل به فرد تزریق می‌‌گردد.

در ژل لب عروسکی از چه نوع ژل استفاده می‌شود؟

مانند سایر تزریق‌های ژل در ژل لب عروسکی هم از ژل‌های هیالورنیک اسید استفاده می‌‌گردد که از جمله برند‌های معروف ژل می‌توان به ژل‌‌های ژوویدرم، رستیلن و بلترو اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *