تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

بوتاکس یکی از قدیمی ترین و در عین حال موثرترین ترکیبات جوانساز پوست است. بوتاکس بارها آزمایش کارایی خود را با موفقیت پشت سرگذاشته است. اما این روزها یک ترکیب دیگر معرفی شده است که در حالی که خواص فوق العاده بوتاکس را دارد ولی توانسته به خوبی معایب آن را هم بپوشاند؛ این ترکیب جالوبوتاکس است. اما تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در چیست و کاربرد هر کدام در چه مواردی است؟ سوالاتی که قرار است در این مقاله کلینیک شکیبا به آنها پاسخ دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در چیست؟

به جالوبوتاکس به عنوان یک نسخه سوپرشارژ شده بوتاکس فکر کنید؛ یا ترکیبی از بوتاکس و تقویت کننده های پوست. با جالوبوتاکس، می توانید مناطق بیشتری از پوست را درمان کنید و از مزایای بیشتری لذت ببرید؛ و به نتایج قدرتمندتری دست پیدا کرد. و از آنجایی که اثر بازسازی زیستی دارد، به نتایج بیشتری در طول زمان دست خواهد یافت. این ترکیبات با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

  • تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در ترکیبات

بوتاکس، مشتق شده از سم بوتولینوم A، یک نام آشنا در دنیای پزشکی زیبایی است. سم بوتولینوم توسط باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. در زیبایی شناسی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک ها استفاده می شود. سم بوتولینوم در تزریق بوتاکس با مسدود کردن ارتباط بین اعصاب و عضلات عمل می کند که منجر به شل شدن عضلات می شود که با کاهش حرکات عضلانی، ظاهری صاف تر از خطوط و چین و چروک های موجود را فراهم می کند و همچنین از ایجاد خطوط و چین و چروک های جدید جلوگیری می کند. تزریق بوتاکس حرکت عضلانی را برای مدت محدودی متوقف می کند و وقتی اثر آن از بین رفت، حرکت عضله به حالت قبل باز می گردد.
جالوبوتاکس از طرفی ترکیبی از مزوژل جالپرو و بوتاکس است که علاوه بر سم بوتولینیوم، حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک و اسیدهای آمینه است و به عنوان یک راه حل جامع ضد پیری عمل می کند. اسید های آمینه موجود در جالپرو (گلیسین، ال-پرولین، ال-لوسین، ال-لیزین) فیبروبلاست های پوست را که در تولید کلاژن نقش دارند، تغذیه می کنند و موجب تحریک آنها برای ترشح کلاژن بیشتر می شوند که همین مکانیسم ساده برای ترمیم و جوان سازی پوست لازم است.
جالوبوتاکس یک احیا کننده بیولوژیکی پوست به صورت یک محلول تزریقی است که حاوی تمام مواد تغذیه کننده پوست مانند ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که برای بازسازی زیستی پوست حیاتی هستند. تمام این مواد در ترکیب با سم بوتولونیوم نوع A، یک کوکتل قدرتمند از ترکیبات متحول کننده درست می کنند که اثراتی مانند حجم دهندگی، آبرسانی پوست، ضد پیری، نرم کنندگی، سفت کنندگی پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک، جوان سازی و درخشندگی را ایجاد می کنند. تقویت کننده های پوست یعنی هیالورونیک اسید و آمینو اسید ها یک درمان تزریقی ضد چروک هستند که باعث آبرسانی عمیق پوست می شوند تا به پوست شما درخشندگی طبیعی بدهند و خطوط و چین و چروک های ظاهری را کاهش دهند.

  • تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در کاربرد

تزریق بوتاکس با شل کردن عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند ظاهر را بهبود می بخشد. بهترین نواحی برای تزریق بوتاکس را می توان خطوط اطراف چشم، خطوط پنجه کلاغی، خطوط پیشانی و اخم و خطوط اطراف دهان دانست. بوتاکس همچنین برای درمان اسپاسم گردن، تعریق بیش از حد، مثانه بیش فعال، تنبلی چشم و سایر بیماری ها استفاده می شود.
جالوبوتاکس یک احیا کننده زیستی پوست است که برای بهبود بافت پوست، روشن کردن پوست و به حداقل رساندن خطوط ریز و چین و چروک استفاده می شود. جالوبوتاکس در تمام صورت می تواند تزریق شود و چین و چروک های ثابت و پویا را هدف قرار می دهد. جالپرو روی معکوس کردن اثرات پیری کار می کند و اضافه کردن بوتاکس به آن یک اثر صاف کنندگی اضافی ارائه می دهد که باعث نرمی، صافی و یکدستی پوست می شود.

  • تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در نحوه تزریق

نحوه تزریق جالوبوتاکس با بوتاکس تفاوت اساسی دارد؛ از آنجایی که در تزریق بوتاکس هدف اصلی فلج کردن عضله برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک است اما برعکس تزریق جالوبوتاکس باید به نحوی صورت گیرد که به هیچ وجه عضلات فلج نشوند. بنابراین در جالوبوتاکس چند واحد بوتاکس با جالوپرو مخلوط شده و به صورت سطحی روی سطح عضله تزریق می شود و نه به صورت داخل عضلانی. محلول با میکرواینجکشن ها به صورت شبکه ای در درم تزریق می شود. این روش به خوبی برای کاهش انقباض سطحی کار می کند؛ اما بوتاکس به صورت داخل عضلانی و با هدف فلج کردن عضله مدنظر تزریق می شود. جالوبوتاکس یک نتیجه طبیعی تر در مقایسه با بوتاکس ارائه می دهد زیرا شما همچنان حرکت عضلات را خواهید داشت.
دیگر تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در گستردگی ناحیه تزریق است. بوتاکس باید در مناطق خاصی و به صورت نقطه ای تزریق شود؛ اما جالوبوتاکس می تواند در تمام صورت برای کاهش کلی چین و چروک و آبرسانی تزریق شود.

  • تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در ماندگاری

همان طور که می دانید ماندگاری ترکیباتی مانند جالوبوتاکس و بوتاکس به عوامل فردی مانند سطح متابولیسم و سبک زندگی بستگی دارد. بنابراین ممکن است برای افراد مختلف، متفاوت باشد. اما به طور کلی جالوبوتاکس بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارد و بوتاکس نیز بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.برای حفظ نتایج، درمان ها باید به صورت روتین تکرار شوند.

تزریق بوتاکس و جالوبوتاکس معمولاً زمانی بی خطر است که تحت نظارت یک پزشک دارای مجوز و ماهر انجام شود. در غیر این صورت می تواند منجر به نتایج ناخواسته شود یا حتی اگر اشتباه انجام شود باعث آسیب شود. به خصوص عوارض جانبی ناخواسته در تزریق اشتباهی بوتاکس به دلیل اثر فلج کنندگی بیشتر آن، ممکن است بیشتر از جالوبوتاکس دیده شود.
عوارض جانبی احتمالی و نتایج ناخواسته بوتاکس عبارتند از: درد، تورم یا کبودی در محل تزریق. سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا. افتادگی پلک یا ابروهای کج. لبخند کج یا عدم کنترل آب دهان. اشک یا خشکی چشم. عفونت در محل تزریق.
به ندرت، بوتاکس ممکن است به نقاطی از بدن که قرار نیست برود پخش شود. در صورت جابه جایی بوتاکس، می تواند در آن ناحیه علائمی ایجاد کند. اگر پس از تزریق بوتاکس هر یک از علائم زیر را داشتید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: ضعف عضلانی. مشکلات بینایی. مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن. مشکلات تنفسی. واکنش آلرژیک. از دست دادن کنترل مثانه.
جالوبوتاکس یک روش درمانی بی خطر است، اگر به مواد تشکیل دهنده حساسیت نداشته باشید، عوارض جانبی شامل قرمزی خفیف، کبودی و تورم است که همگی موقتی هستند و معمولا در عرض مدت کوتاهی بهبود می یابند. اگر بعد از درمان همچنان این علایم تا مدتی باقی ماندند و اثر از بهبودی نشان ندادند، به پزشک خود اطلاع دهید.
اگر سابقه تزریق بوتاکس منظم و بدون عارضه داشته اید، احتمالاً با جالوبوتاکس مشکلی ندارید. اما اگر در گذشته واکنش آلرژیک به بوتاکس داشته اید، نباید جالوبوتاکس را انجام دهید، زیرا ممکن است واکنش مشابهی را تجربه کنید.

  • تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس از نظر عوارض جانبی

جمع بندی

بوتاکس و جالوبوتاکس هر دو روش های زیبایی هستند که می توانند خطوط و چین و چروک ها را کاهش دهد و در نتیجه پوستی صاف و جوان تر به شما بدهند. اصلی ترین تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در ترکیبات جالوبوتاکس است که علاوه بر سم بوتولینوم موجود در بوتاکس، حاوی مواد مغذی و آبرسان مانند هیالورونیک اسید، آمینو اسیدها و ویتامین هاست. موجود بودن این ترکیبات در جالوبوتاکس موجب افزایش ترشح کلاژن، آبرسانی عمیق و در نتیجه پوست شاداب تر و صاف تر می شود. دیگر تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در نحوه تزریق است، که بوتاکس به صورت نقطه ای و به صورت عضلانی تزریق می شود ولی جالوبوتاکس به صورت سطحی در ناحیه گسترده تری و در لایه درم پوست انجام می گیرد. هر دو این روش ها بسیار موثر هستند، ما توصیه می کنیم برای انتخاب روش مناسب خود حتما با مشاوران و پزشکان مجرب ما در کلینیک شکیبا مشورت نمایید.

پرسش های متداول:

قیمت جالوبوتاکس چقدر است؟

قیمت جالوبوتاکس به نوع جالپرو (صورتی یا آبی) و برند بوتاکس مورد استفاده، میزان سی سی مورد نیاز برای تزریق و دستمزد پزشک بستگی دارد؛ بنابراین ممکن برای افراد مختلف، متفاوت باشد. توصیه می کنیم برای اطلاع از قیمت دقیق جالوبوتاکس با کلینیک شکیبا تماس حاص فرمایید.

فرق جالپرو آبی و صورتی در چیست؟

مهم ترین تفاوت جالپرو صورتی و آبی این است که چالپرو صورتی برای افراد مسن و جالپرو آبی برای افراد جوان مناسب است در واقع جالپرو کلاسیک (آبی) به عنوان پیشگیری از بروز چین و چروک و جالپرو HMW (صورتی) که حاوی اسید هیالورونیک بیشتری است برای پر کردن خطوط عمیق تر استفاده می شود.

جالوبوتاکس برای زیر چشم خوب است؟

زیر چشم از جمله نواحی که می توان جالوبوتاکس تزریق کرد و تاثیرات خوبی در روشن کردن و شاداب کردن پوست زیر چشم با این روش درمانی مشاهده کرد.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *