قیمت تزریق ژل چانه 1402

قیمت تزریق ژل چانه چقدر است؟

افراد زیادی چه خانم‌ها و چه آقایان، علاقه‌مند به تغییر شکل و زاویه‌دار کردن چانه‌ خود هستند. در سال‌های اخیر، محبوبیت کانتورینگ و پر کردن چانه در بین افرادی که چانه کوتاهی دارند و دوست دارند قسمت پایین صورتشان بهتر نمایان شود، به سرعت افزایش داشته است. چانه مشخص‌تر و خط فک قوی‌تر به تعادل بینی بزرگ‌تر نیز کمک می‌کند و چهره افراد را قلبی‌شکل‌تر نشان می‌دهد، ظاهری که در سال‌های اخیر طرفدار زیادی پیدا کرده است. اگر طرفدار این تغییرات هستید احتمالا، به دنبال بهترین روش اصلاح چانه می‌گردید. یکی از روش‌های پرطرفدار و تقریبا ماندگار تزریق ژل چانه است. اما آیا از قیمت تزریق ژل چانه اطلاعی دارید؟ در این مطلب همراه ما باشید تا از تزریق ژل چانه و قیمت تزریق ژل چانه اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

قیمت تزریق ژل چانه در کلینیک شکیبا

کلینیک شکیبا با بهترین برندهای فیلر صورت و ماهرترین پزشک متخصص خدمات تزریق ژل خود را در غرب تهران انجام می دهد.

فیلر رووفیل ساخت کره جنوبی
5,000,000 تومان❤️

فیلر اینوسنس
3,000,000 تومان 😍

فیلر EPTQ
3,600,000 تومان😍

چرا قیمت تزریق ژل چانه بالا است؟

چانه مرکز صورت است و یک چانه نامتناسب بر سایر اجزای صورت نیز تاثیر منفی می‌گذارد و صورت را خسته نشان می‌دهد. تزریق ژل چانه را می‌توان در قسمت‌های مختلف چانه انجام داد. اگر ژل در قسمت زیر چانه تزریق شود، چانه را کشیده‌تر می‌کند، در نتیجه خط فک بیشتر نمایان می‌شود. از طرفی اگر، تزریق ژل در قسمت قدامی یا جلویی چانه انجام شود از استخوان فک حمایت می‌کند و از ایجاد حالت‌های اخم کردن یا ناراحتی در ماهیچه‌های لب جلوگیری می‌کند.

چند فاکتور کلیدی در میزان قیمت تزریق ژل چانه موثر است که در ادامه به مهترین عوامل می‌پردازیم:

قیمت تزریق ژل چانه
 • تجربه و تخصص پزشک

برخی افراد دوره‌های پیشرفته تزریق را گذرانده‌اند و دارای گواهینامه هستند، معمولا میزان هزینه دریافتی توسط این افراد کمتر‌ است. در حالی که یک متخصص پوست یا جراح با چندین سال تجربه در تزریق ماهرانه فیلر، معمولاً هزینه بیشتری دریافت می‌کند.

با مراجعه نکردن به یک پزشک معروف می‌توانید در پرداخت قیمت تزریق ژل چانه صرفه‌جویی کنید. اما باید توجه کنید که نتایج تزریق فیلر بسیار وابسته به تکنیک است و یک پزشک ماهر می‌تواند چانه و خط فک را به شکلی ظریف اما تاثیرگذارتری کانتور کند. همچنین، اگر به طور تصادفی فیلرهای پوستی به رگ خونی تزریق شوند، یک پزشک باتجربه بهتر می‌داند در این مواقع چه اقداماتی را انجام دهد و چگونه از عوارض احتمالی آن جلوگیری کند.

 • کیفیت و برند فیلر

بهترین ژل‌ها تزریقی که برای بزرگ کردن چانه استفاده می‌شوند، فیلرهای اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و تا 1000 برابر وزن خود آب را جذب می‌کند تا ظاهری پرتر به چانه بدهد.
گاهی اوقات، برخی کلینیک‌ها ژل‌هایی مانند Sculptra یا Radiesse را پیشنهاد می‌کنند. این ژل‌ها بر پایه اسید پلی لاکتیک است و بدن را تحریک می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کند. Sculptra هزینه بسیار بیشتری دارد و در صورتیکه فرد تزریق کننده تجربه کافی را نداشته باشد احتمال بروز مشکلات غیر قابل برگشت زیاد خواهد بود. با این حال، این ژل نسبت به فیلرهای HA دوام بیشتری دارد. انتاخب نوع و برند ژل مسلما بر هزینه نهایی تزریق ژل تاثیر بسزایی دارد.

 • مقدار فیلر مورد نیاز

معمولا فیلرهای تزریقی در یک سرنگ از پیش پر شده عرضه می‌شوند. دستیابی به نتایج دلخواه به تعداد سرنگ‌هایی که استفاده می‌شود، بستگی دارد و این موضوع مستقیما بر قیمت تزریق ژل چانه اثر می‌گذارد.  به عنوان مثال، صرفاً افزودن کمی حجم به یک چانه کوچک ممکن است هزینه کمتری نسبت به اصلاح عدم تقارن، چانه دوتایی داشته باشد، زیرا در این درمان‌ها ممکن است به فیلر خط فک نیز نیاز باشد. متعادل کردن کل قسمت پایین صورت، ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌کند، اما مطمئنا به میزان فیلر بیشتری نیاز خواهد بود.
در حالت کلی، حجم ژل استفاده شده در چانه بسیار اهمیت دارد. بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان حجم مناسبی از ژل را در تاثیرگذارترین مکان‌ها با ظرافت و احتیاط تزریق می‌کنند. استفاده از حجم مناسب، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، به جای ایجاد یک خط فک بیش از حد پر یا بیش از حد زاویه‌دار، زیبایی طبیعی را به فک و چانه می‌دهد.
برای تکمیل درمان پزشک شما حتی ممکن است یک لیفت کلی صورت نیز توصیه کند که ممکن است ترکیبی از فیلر تزریقی در چندین نواحی صورت از جمله، گونه یا تزریق بوتاکس برای جوانسازی کامل صورت باشد. این روش‌ها نیز بر هزینه کلی تزریق ژل چانه و جوانسازی پوست صورت می‌افزاید.

 • ماندگاری فیلر

فرقی نمی کند که از فیلرهای هیالورونیک اسید استفاده کنید یا از سایر فیلرها، به هر حال هیچ کدام اثرات دائمی ندارند. اکثر فیلرها قبل از متابولیزه شدن طبیعی در بدن به طور متوسط بین شش ماه تا یک سال در چانه دوام می‌آورند. با این حال سرعت متابولیزه شدن علاوه بر نوع ژل به ساختار بدن فرد نیز بستگی دارد. بدن افراد ژل را با سرعت‌های متفاوتی متابولیزه می‌کنند. اثرات ژل در برخی افراد سریع‌تر از بین می‌رود در نتیجه، سریع‌تر نیاز به ترمیم دوباره خواهند داشت و این به معنی هزینه بیشتر است.  

آیا قیمت تزریق ژل چانه به صرفه است؟

تزریق ژل چانه یک روش غیر جراحی برای کانتور و حجم دادن به چانه است و حتی ظاهر صورت را نیز تغییر می‌‌دهد. فیلرهای چانه خط فک را نیز نمایان می‌کنند و چهره را جوان‌تر نشان می‌دهند. تزریق ژل برای افرادی که می‌خواهند ساختار صورت متعادل‌تری بدون جراحی داشته باشند، مناسب است.
تزریق فیلر چانه روش نسبتا ساده‌ای است که اکثر پزشکان پوست و زیبایی در مطب یا کلینیک با قیمت مناسب انجام می‌دهند. هر چند اثرات فیلرهای چانه موقت هستند اما نسبتا درد و عوارض جانبی کمتری دارد و نیازی به گذراندن دوران نقاهت طولانی نیست و در نتیجه جایگزین مناسبی برای  انواع جراحی‌های چانه هستند.  
تزریق ژل، در مدت زمان کوتاهی موجب حجیم شدن چانه، بهبود تقارن صورت، اصلاح قسمت پایین صورت، کانتور خط فک، تغییر خطوط چانه و برطرف کردن شکاف چانه می‌شود. با وجود این مزایا و البته عوارض کم و کوتاه مدت به نظر می‌رسد قیمت تزریق ژل چانه به صرفه باشد. قیمت تزریق ژل چانه، شامل دستمزد پزشک و کادر درمان، هزینه‌های خدمات کلینیک، هزینه ترمیم، قیمت ژل تزریق شده و کرم‌های تسکین‌ دهنده‌های بعد از تزریق می‌باشد.

چرا تزریق ژل چانه توصیه می‌شود؟

چندین روش کلینیکی برای تقویت ساختار چانه وجود دارد، ایمپلنت‌های سیلیکونی و تزریق ژل. جراحان پلاستیک مدت‌هاست که کاشت چانه را پیشنهاد می‌کنند. در این روش یک ایمپلنت سیلیکونی به استخوان چانه چسبانده می‌شود که نسبت به تزریق ژل دوام بیشتری دارد. با این حال، اغلب به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد زیرا چانه برای قرار دادن ایمپلنت جراحی می‌شود. از سوی دیگر، فیلرها موقتی هستند و بنابراین بعد از گذشت یک تا دو سال  نیاز به تزریق مجدد است. اما تزریق ژل چانه تا حد زیادی ایمن‌تر است و به هیچ وجه دوران نقاهت ندارد.
از آنجایی که فیلرهای چانه نسبت به ایمپلنت‌ها خطر و عوارض کمتری دارند، اغلب جراحان زیبایی توصیه می‌کنند که با تزریق‌های معمولی شروع کنید تا ببینند آیا نتایج را دوست دارید یا نه. از طرفی، اگر فیلرها روی چانه‌ای که ایمپلنت دارد تزریق شود، خطر عفونت ایمپلنت وجود دارد. به همین دلیل قبل از انتخاب یکی از این روش‌ها باید با پزشک خود مشورت کنید.
توصیه می‌شود، حتما برای تزریق ژل چانه به یک پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید که نه تنها دارای مجوز است و برای درک ساختار صورت و ایمنی تزریق آموزش دیده است، بلکه بیشترین آمادگی را برای مقابله با هر گونه عارضه‌ دارد.

مزایای تزریق ژل چانه

به محض تزریق ژل چانه، می‌توان نتایج آن را را از نظر حجم دادن به چانه مشاهده کرد.  فیلر علاوه بر حجیم کردن چانه به ایجاد نسبت متعادل برای کل صورت نیز کمک می‌کند. علاوه بر مشخص کردن خط فک، برخی از افراد ترجیح می‌دهند فیلر زیر چانه تزریق شود تا صورت کشیده‌تر شود. به طور خلاصه، فیلر چانه به موارد زیر کمک می‌کند:

مزایای تزریق ژل چانه
 • بهبود شکل و ساختار نیمرخ چانه
 • حجیم و کشیده کردن چانه
 • کمک به ایجاد تقارن بیشتر در صورت
 • کانتور خط فک
 • پر کردن شکاف چانه

یکی از دلایلی که افراد به تزریق ژل چانه روی می آورند این است که تناسب اجزای صورت را نسبت به یکدیگر تصحیح کنند. تعادل و هماهنگی بین چانه و بینی مهم است، زمانی که چانه کوچک‌تر از حالت عادی است، بینی از پهلو بزرگتر به نظر می‌رسد. اما با تزریق ژل به چانه این تناسب تصحیح می‌شود و بینی نیز بهتر دیده می‌شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل چانه

از آنجایی که انواع ژل‌های چانه از جمله اسید هیالورونیک یک ماده بسیار ایمن و ملایم هستند، نیازی به ایجاد تغییرات چشمگیر در کار و زندگی اجتماعی خود ندارید. فقط رعایت برخی نکات ریز در چند روز اول باعث می‌شود درد، التهاب، کبودی و قرمزی سریع‌تر برطرف شوند.

 • از خوردن نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید.
 • تا چند روز نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.
 • از انجام کارهای بدنی سخت پرهیز کنید.
 • از سولاریوم و آفتاب گرفتن خودداری کنید.

پرسش و پاسخ درباره قیمت تزریق ژل چانه:

آیا قیمت تزریق ژل چانه شامل پوشش بیمه می شود؟

خیر متاسفانه تزریقات زیبایی تحت حمایت شرکت های بیمه قرار نمی گیرند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *