روش از بین بردن ژل لب در خانه

از بین بردن ژل صورت به روش خانگی (با گرما و …)

تزریق انواع ژل به لب‌ها حجم می‌دهد و لب‌ها را پرتر می‌کند. اما ممکن است بعد از تزریق به هر دلیلی پشیمان شوید و یا از نتیجه کار ناراضی باشید. با اینکه فیلرهای لب دائمی نسیتند و بین 6 تا 18 ماه دوام دارند اما در صورت نارضایتی نیازی نیست این مدت زمان را صبر کنید. بسته به نوع فیلر مورد استفاده با چند روش می‌توانید ژل لب را تخیله کنید. برخی افراد گزینه از بین بردن ژل لب در خانه را انتخاب می‌کنند. اما آیا این روش صحیح و بهداشتی است؟ به چه روش‌هایی می‌توان ژل لب را کم‌تر کرد و یا به طور کلی آن را تخلیه کرد؟ مطمئنا اگر با کمک و مشورت پزشک خود بهترین روش را انتخاب کنید به لب‌ها و صورت خود آسیبی نمی‌زنید و شکل و فرم لب‌هایتان مانند روز اول و بدون نقص می‌شود.
در این مطلب همراه ما باشید تا با از بین بردن ژل صورت به روش خانگی و با تکنینک‌های استاندارد تخلیه ژل لب آشنا شوید.

راه‌های از بین بردن ژل صورت به روش خانگی

انواع ژل‌هایی که به لب تزریق می شوند تا به آن حجم و فرم دهند بعد از گذشت مدت زمانی در بدن حل می‌شوند و از بین می روند. اگر قصد دارید کمی از حجم آن را کاهش دهید یا حتی توده‌ای بودن ژل در لب را از بین ببرید، می‌توانید تمام ژل یا فقط بخشی از آن را تخلیه کنید.
برای از بین بردن ژل لب ابتدا باید مشخص شود نوع ژل تزریقی از چه نوعی بوده است. در ادامه این مطلب، جزئیات مربوط انواع فیلرهایی که قابل حل شدن هستند و نحوه عملکرد فرآیند تخلیه و از بین بردن ژل لب در خانه را بررسی می‌کنیم.

از بین بردن ژل صورت به روش خانگی
  • ژل لب برگشت پذیر

فقط فیلرهای اسید هیالورونیک (HA) مانند Juvederm، Restylane ، Belotero ، پرفکتا و فیوریج حل شونده هستند.
HA قندی است که به طور طبیعی در بدن، عمدتاً در بافت‌های همبند، یافت می‌شود. به طور عمده، HA برای هیدراته نگه داشتن پوست ضروری است و به حجیم شدن اجزای صورت و بدن نیز کمک می‌کند. HA موجود در فیلرها عموما یک در آزمایشگاه‌ها به صورت مصنوعی ساخته می‌شود.

  • فیلرهای برگشت ناپذیر

هر چند سایر فیلرها یا ژل‌ها برگشت‌پذیر نیستند اما، همان فیلرها نیز برای همیشه دوام نخواهند داشت. فیلرها با گذشت زمان به طور طبیعی تحلیل می‌روند، به همین دلیل است که برای حفظ ظاهر خود نیاز به تزریق‌های بعدی دارید.
اگر لب‌هایتان را با ژلی غیر از HA حجیم کرده‌اید و از نتایج آن راضی نیستید، یک پزشک زیبایی با تجربه می‌تواند عدم تقارن یا برآمدگی را با تزریق فیلر بیشتر برای اصلاح کند.
اگر نمی‌خواهید ژل بیشتری تزریق کنید باید منتظر بمانید تا ژل خود به خود تجزیه شوند. اما با برخی تکنیک‌ها نیز می‌توانید سریع‌تر ژل و اثرات آن را از بین ببرد.

ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه

ماساژ برای از بین بردن ژل لب در خانه

تزریق ژل لب در کلینیک‌های معتبر زیبایی توسط متخصص با ظرافت بالا انجام می‌شود، بنابراین نمی‌توان برای از بین بردن ژل لب در خانه به راحتی اقدامی انجام داد. اما سوال رایج افراد این است که آیا ماساژ دادن برای از بین بردن ژل لب مفید است؟ پاسخ مثبت است. ماساژ دادن لب‌ها، ژل را تشویق می‌کند تا سریع‌تر توسط بدن تجزیه شود. اما در عمل، این کار مدت زمان زیادی طول می‌کشد و باید چندین هفته به صورت تخصصی ماساژ دهید تا نتیجه را ببینید.  
با این حال، ماساژ دادن لب‌ها نیز بهتر است توسط پزشک انجام شود. اما اگر خودتان مایلید این کار را در خانه انجام دهید پزشک باید تکنیک مناسب را برای کمک به از بین بردن ژل لب در خانه به شما آموزش دهد.

از بین بردن ژل لب با گرما

اشعه ماوراء بنفش خوشید نیز می‌تواند منجر به افزایش سرعت تجزیه و جذب برخی فیلرها در بدن شود. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، هر روز باید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند پیری پوست را تسریع می‌کند و یکی از دلایل اصلی چین و چروک نیز است.
با در نظر گرفتن همه موارد فوق، هیچ راه جادویی برای از بین بردن ژل لب در خانه با سرعت بالا و بدون عوارض وجود ندارد. حل شدن طبیعی فیلرهای لب به زمان نیاز دارد.

خطرات از بین بردن ژل لب در خانه

اگر به هر دلیلی از نتایج تزریق ژل لب خود راضی نیستید، از بین بردن ژل لب به روش‌های خانگی با روش‌های غیر تخصصی تصمیم اشتباهی است و برای شما، زیباییتان گران تمام می‌شود. از بین بردن ژل لب در خانه به دلیل عدم تجربه، کاری غیر تخصصی است و بکار بردن روش‌های غیر اصولی تاثیرات نامطلوبی بر زیبایی چهره شما می‌گذارد. بهترین و مطمئن‌ترین راه مراجعه به پزشک متخصص پوست است.

از بین بردن ژل لب در کلینیک معتبر

انواع فیلرهای لب مورد تایید FDA از اسید هیالورونیک، پلی ال-لاکتیک اسید و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم ساخته شده‌اند. همه آن‌ها به طور طبیعی به مرور زمان در بدن حل می‌شوند، اما مقداری از اثرات آن‌ها تا دو سال نیز باقی می‌ماند.
نحوه تخلیه یا حل کردن فیلر بستگی به نوع ژل مورد استفاده برای تزریق دارد. رایج ترین انواع ژل‌ها اسید هیالورونیک (HA) است که خوشبختانه به سادگی در کلینیک شکیبا واقع در غرب تهران با تزریق آنزیم توسط پزشک، می‌توان آن را از لب‌ها حذف کرد.

اسید هیالورونیک با تزریق هیالورونیداز حل می‌شود. به این منظور باید هیالورونیداز (HYALURONIDASE) در نزدیکی فیلر تزریق شود.
هیالورونیداز شکل مصنوعی و غلیظ از یک آنزیم است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. هنگامی که هیالورونیداز تزریق می‌شود، شروع به تجزیه ژل لب می‌کند و روند حل شدن را که در طول زمان انجام می‌شود را سرعت می‌بخشد. متخصصان پوست تقریباً 20 سال است که از این ماده برای حل کردن فیلرهای HA استفاده می‌کنند.
هیالورونیداز فقط ژل لب را نیز حل نمی‌کند. بلکه فیلرهای گونه‌ها، زیر چشم‌ها و هر ناحیه دیگر را نیز حل می‌کند.

مراحل از بین بردن ژل لب در کلینیک شکیبا

ابتدا در یک جلسه مشاوره در کلینیک شکیبا، انتظارات شما از این عمل و بهترین گزینه‌ها با پزشک مورد بحث قرار می‌گیرد. اگر تصمیم دارید با هیالورونیداز ژل لب خود را از بین ببرید مراحل زیر را طی می‌کنید:

  1. ابتدا، دکتر شکیبا غلامزاده با تزریق مقدار کمی هیالورونیداز روی بازو مراجع، آلرژی یا حساسیت ایشان به این ماده را بررسی می‌کند. اگر هیچ واکنش نامطلوبی دیده نشد، برای تزریق هیالورونیداز آماده می شود.
  2. ابتدا لب‌ها را کاملا تمیز می‌کنند و کرم بی‌حس‌کننده را روی آن ناحیه می‌مالند تا درد ناشی از سوزن را به حداقل برسانند.
  3. اگر نمی‌خواهید ژل لب کاملاً حل شود، ابتدا هیالورونیداز را رقیق می‌کنند تا کل حجم لب شما از بین نرود.
  4. هیالورونیداز را به قسمت‌های مختلف لب تزریق می‌کنند، با این هدف که محلول را تا حد امکان به ژل نزدیک کنند.
  5. پس از اتمام، یک بار دیگر لب‌ها را تمیز می‌کنند و از بالم یا کرم مراقبت استفاده می‌کنند.
  6. هیالورونیداز بلافاصله بعد از تزریق شروع به کار می‌کند اما، اثرات کامل آن دو هفته پس از عمل مشاهده می‌شود. این روش سریع است و تقریباً 10 دقیقه طول می‌کشد.

خطرات از بین بردن ژل لب با آنزیم هیالورونیداز

واکنش آلرژیک بعد از تزریق هیالورونیداز بسیار نادر است. طبق برخی تحقیقات در سال 2020، خطر واکنش‌های آلرژیک به طور معمول بسیار کم است و فقط بین 05/0 درصد تا 69/0 درصد افراد دچار خارش و تورم می شوند.
گفتنی است، احتمال واکنش آلرژیک با دوز بیش از 100000 IU بیشتر است. میزان واکنش‌های آلرژیک با دوز 200000 واحد بین المللی به کمی بیش از 31 درصد افزایش می‌یابد. متخصص پوست معمولا با کمترین دوز ممکن شروع می‌کند تا احتمال واکنش آلرژیک را به حداقل برساند.
همچنین، هیالورونیداز ممکن است با برخی داروها از جمله برخی داروهای اضطراب و آنتی هیستامین‌ها تداخل داشته باشد. بنابراین، قبل از تزریق پزشک باید از داروهای مصرفی فرد مطلع باشد.
متأسفانه، تزریق هیالورونیداز بدون درد نیست. لب‌ها به دلیل تعداد بالای پایانه‌های عصبی موجود، بخش بسیار حساسی از بدن هستند، بنابراین تزریق به لب‌ها تجربه‌ای دردناک است.
همچنین، در برخی افراد تورم و کبودی جزئی بعد از تزریق هیالورونیداز دیده می شود. بنابراین تا حدود 24 ساعت پس از درمان و از بین رفتن تورم، نمی‌توانید نتایج را مشاهده کنید. اگر بعد از گذشت سه تا چهار روز همچنان تورم یا هر نوع واکنش آلرژیک مانند خارش، درد، تنگی نفس ادامه دارد، باید با پزشک خود تماس بگیرید

یکی از عوارض جانبی بالقوه این است که آنزیم هیالورونیداز می‌تواند علاوه بر HA‌ تزریقی مقداری از هیالورونیک اسید طبیعی لب‌های شما را نیز تجزیه کند. در نتیجه، ممکن است حجم بیشتری از لب‌های خود را از دست بدهید و لب‌هایتان نازک‌تر از حد انتظار شود. هر چند بدن شما در نهایت با تولید بیشتر HA کمبود آن را جبران خواهد کرد اما این روند ماه‌ها طول می‌کشد. به همین دلیل، فقط باید به یک متخصص با تجربه اجازه دهید این درمان را انجام دهد یا صبر کنید تا ژل لب به طور طبیعی حل شود.

هزینه تخلیه ژل لب با آنزیم در کلینیک شکیبا

میزان هزینه این عمل زیبایی بستگی به تعداد جلسات، تبحر پزشک، خدمات کلینیک و میزان دوز دریافتی دارد. برای از بین بردن ژل لب ممکن است فقط به یک جلسه نیاز داشته باشید. با این حال بسته به مقدار ژل و حجم اضافی ژلی که سعی در کاهش و حل آن دارید، ممکن است طی 3 تا 5 روز بعد دوباره به تزریق دوم نیاز داشته باشید. جلسه دوم هزینه از بین بردن ژل را تا حدی افزایش می‌دهد.
به طور کلی هزینه تخلیه ژل لب حدود 1.400.000 می باشد.

پرسش و پاسخ درباره از بین بردن ژل صورت به روش خانگی:

آیا می‌توانم برای از بین بردن ژل لب در خانه اقدام کنم؟

ژل لب یک درمان تزریقی است که در یک محیط بالینی انجام می‌شود. هر ترفند یا تکنیکی برای حذف آن در خانه می‌تواند منجر به عفونت، آسیب بیشتر به لب‌ها شود.

آیا ماساژ و گرما ژل لب را از بین می برند؟

ماساژ و گرما تا حدی می‌توانند اثرات ژل لب را کم‌تر کنند اما هر دو روش بسیار زمان بر هستند و اثرات منفی نیز به همراه دارند. برای ماساژ دادن صحیح حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

بهترین روش از بین بردن ژل در کلینیک چیست؟

بهترین روش برای از بین بردن اثرات ژل HA تزریق آنزیم هیالورونیداز به لب‌ها است. این آنزیم سرعت تجزیه ژل لب را افزایش می‌دهد.

عوارض تزریق هیالورونیداز برای حذف ژل از لب چیست؟

کمی کبودی، تورم و درد بعد از تزریق به طور معمول رخ می‌دهد که بعد از چند روز برطرف می‌شود. اما ممکن است هیالورونیداز علاوه بر HA‌ تزریقی هیالورونیک طبیعی لب را نیز از بین ببرد و لب‌ها نازک‌تر شوند.

3.8/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

3 پاسخ

  1. سلام من ۴۶ سالمه ۲۷ سالم بوده ژل گونه تزریق کردم زشت شدم نمی دونستم میشه خارجش کرد شما می گویید ده سال ماندگاری داره این ۱۹ سال ماندگار بوده و تا ۱۰۰ سالگی از بین نمیره گمانم چون قدیمی شده نشه خارج بشه پیش دکتر حمیددرخشانی تزریق کردم و دوست دارم از بین بره با تشکر اگه کسی می دونه بگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *