مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

با افزایش سن چین و چروک ها در نقاط مختلف صورت پدیدار می شوند و معمولا نواحی که حرکت عضلات در آنها بیشتر است، خطوط عمیق تری روی پوست به جای می ماند، مانند خطوط پنجه غازی اطراف چشم ها، خط خنده و خط اخم. یکی از روش های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است، تزریق انواع ژل های جوانساز است که تزریق ژل خط اخم نیز از این دسته است. در این مقاله قصد داریم این روش زیبایی را بررسی کنیم و مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم را خدمتتان ارائه دهیم.

تزریق ژل خط اخم

می توانید با تزریق ژل خط اخم، خطوط اخم عمیق را بهبود دهید. در این درمان سریع و موثر از فیلر های پوستی برای پر کردن چین و چروک های افقی و عمودی بین ابروهای شما استفاده می شود که این فیلر ها دارای ترکیباتی هستند که به جوانسازی پوست شما نیز کمک می کنند. یکی از این ترکیبات اسید هیالورونیک است. این ماده به صورت طبیعی نیز در بدن موجود است و با جذب و حفظ آب به شاداب و جوان ماندن پوست شما کمک می کند.

تزریق ژل خط اخم 10-20 دقیقه طول می کشد، نیاز به هیچ توقفی در طول تزریق ندارد، حداقل ناراحتی را برای فرد ایجاد می کند، می توان از کرم های بی حس کننده برای کاهش درد استفاده کرد، نتیجه فوری است و در صورت نیاز قابل برگشت است. برای حفظ نتایج، هر 12 تا 24 ماه یکبار می توانید دوباره مراجعه کنید و ژل خط اخم را تمدید کنید.

نکات مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

قبل از مراجعه برای تزریق ژل خط اخم، از مصرف الکل و انجام ورزش شدید در عرض 24 ساعت قبل از درمان خودداری کنید. اگر داروهای خاصی مصرف می کنید از قبل با پزشک خود مشورت کنید، در صورت تایید پزشک داروهای رقیق کننده خون را از یک روز قبل قطع کنید، همچنین باید قبل از رسیدن به جلسه درمان، آرایش را از آن ناحیه پاک کنید.

برای به دست آوردن نتایج عالی از این روش درمانی رعایت مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم ضروری است که می توان این موارد را نام برد:

مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم
  • حداقل تا 6 ساعت بعد ناحیه تزریق را لمس نکنید و اجازه دهید که ژل به خوبی جذب بافت شود.
  • برای کاهش تورم و کبودی می توانید به آرامی یک کمپرس یخ را به صورت متناوب به مدت چند ساعت روی خط اخم خود بمالید.
  • پس از استفاده از فیلر خط اخم، به مدت 24 ساعت از مصرف الکل خودداری کنید زیرا به شدت موجب رقیق شدن خون می شود.
  • تا یک روز بعد از انجام فعالیت و ورزش شدید اجتناب کنید.
  • تا روز بعد از تزریق ژل خط اخم از استفاده از مواد آرایشی در ناحیه درمان اجتناب کنید.
  • از شستن صورت خود با آب بیش از اندازه گرم و یا رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.
  • مصرف داروهای رقیق کننده خون باید با تایید پزشک برای چند روز قطع شوند.
  • به مدت 7 روز از اعمال فشار به نواحی تحت درمان خودداری کنید.
  • معمولا بعد از تزریق ژل خط اخم نیاز به مصرف دارو یا کرم خاصی نمی باشد ولی می توانید برای اطمینان از پزشک خود بپرسید.

در کل تزریق ژل خط اخم روش بسیار راحتی است که حداقل محدودیت را برای فرد ایجاد می کند و به غیر از چند مورد نیاز به رعایت نکات خاصی برای مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم ندارد.

عوارض تزریق ژل خط اخم

این روش درمانی کمترین عوارض ممکن را دارد، ممکن است بعد از تزریق ژل خط اخم کمی تورم، قرمزی و کبودی را در ناحیه تزریق تجربه کنید که معمولا بین 2 تا 10 روز به طور کامل برطرف می شود. اما ژل های اسید هیالورونیک در صورتی که به طور تصادفی به رگ خونی تزریق شوند با وجودی که نادر است ولی ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد.

ورم بعد از تزریق ژل خط اخم

یکی از شایع ترین عوارضی که بعد از تزریق انواع فیلرها ایجاد می شود تورم است که معمولا در طول چند روز بعد به طور کامل از بین می رود. ممکن است در طول دو الی سه روز اول چشمگیر باشد ولی به تدریج کاهش می یابد. با توجه به نوع پوست افراد و شدت حساسیت آنها ممکن است بین چندین روز تا حتی 4 هفته صورت فرد متورم باشد. توصیه می کنیم در صورتی که تورم بعد از تزریق ژل خط اخم تشدید شد؛ حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

ماندگاری تزریق ژل خط اخم

ژل هایی که بر پایه اسید هیالورونیک هستند، می‌توانند نتایجی را ایجاد کنند که در مجموع یک سال دوام می‌آورند، البته بسته به نوع برند ژل مورد استفاده، سطح متابولیسم بدن فرد و میزان ژل تزریق شده ممکن است ماندگاری ژل خط اخم متفاوت باشد. گاهی با یک جلسه شارژ ژل بعد از 6 ماه می توان نتایج را برای مدت طولانی تری حفظ کرد. اکثر فیلرها می توانند نتایج خوبی در زمینه ماندگاری داشته باشند، به طوری که مشتری راضی باشد.

بهترین مارک ژل برای خط اخم

از ویژگی های بهترین برند ژل خط اخم می توان به قابلیت کلاژن سازی و جوانسازی آن، دارای تائیدیه استاندارهای بین المللی مانند FDA و مقرون به صرفه بودن با توجه به کیفیت اشاره کرد. عمدتا ژل هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، در مقایسه با سایر ترکیبات دارای کیفیت و اثرگذاری بهتری هستند. از بهترین مارک ژل برای خط اخم می توان به ژل الیاکسین، استایلج، بلوترو، ایدیا، نئوویا اشاره کرد. هر کدام از این ژل ها دارای ترکیبات و ماندگاری منحصر بفردی هستند بنابراین بهتر است حتما از قبل در انتخاب ژل مناسب از پزشک خود کمک بخواهید.

جمع بندی مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم

یکی از نواحی که در بیشتر افراد با افزایش سن خطوط عمیق ایجاد می شود، ناحیه بین دو ابرو است که به خط اخم معروف هستند. اما برای درمان آنها یک راه حل ساده تزریق ژل خط اخم است. بعد از تزریق فیلر خط اخم، رعایت مراقبت بعد از تزریق ژل خط اخم برای بهبود و نتایج بهینه بسیار مهم است. نکات ساده ای که به راحتی می توانید آنها را رعایت کنید، زیرا این روش کمترین میزان محدودیت و عوارض را برای فرد ایجاد می کند و دارای اثرات فوری و ماندگار است.

پرسش های متداول:

تزریق بوتاکس برای خط اخم بهتر است یا تزریق ژل؟

هر دو این روش برای کاهش خط اخم استفاده می شوند ولی ماهیت این دو روش تفاوت هایی دارد؛ بوتاکس که در واقع سم بوتولینیوم است موجب فلج شدن عضلات ناحیه و جلوگیری از حرکت عضلات و ایجاد خط روی پوست می شود. بوتاکس در درمان چروک های استاتیک که در واقع چروک هایی ثابتی هستند موثرتر است و بیشتر جنبه پیشگیری دارد. اما ژل برای چروک های دینامیک که با حرکت عضلات عمق آنها تغییر می کند، مناسب تر است. ژل های هیالورونیک اسید به عنوان فیلر نیز عمل می کنند و می توانند پرکننده خط اخم عمیق باشند. بهتر است انتخاب بین این دو روش براساس شدت و عمق خط اخم توسط پزشک متخصص انجام شود.

قیمت تزریق ژل خط اخم چقدر است؟

هزینه تزریق ژل خط اخم رابطه مستقیمی با نوع برند ژل انتخابی و میزان سی سی لازم برای تزریق دارد. حدود قیمت ژل های موجود در بازار بین یک میلیون تا 6 میلیون متغیر است.

برای خط اخم چند سی سی ژل لازم است؟

میزان سی سی ژل لازم برای برطرف شدن کامل خط اخم به عمق آن و نوع پوست فرد بستگی دارد که معمولا توسط پزشک متخصص تعیین می شود. اما در کل در حدود یک سی سی ژل برای برطرف شدن خط اخم لازم است.

می توانم بعد از تزریق فیلر پوست از مرطوب کننده استفاده کنم؟

تمیز کردن و مرطوب کردن منظم پوست به حفظ رطوبت پوست کمک می کند و خطر ایجاد خطوط و چین و چروک بیشتر را به حداقل می رساند. برخی از محصولات مراقبت از پوست به طور خاص برای تکمیل اثرات فیلرهای پوستی شما طراحی شده اند، می توانید از پزشک خود بخواهید محصولات مناسب را به شما معرفی نماید.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *