لیفت شقیقه با بوتاکس

لیفت شقیقه با بوتاکس

تمایل به زیبایی و جذابیت بی انتها می‌باشد. همه انسان‌ها خواهان دیدن چهره جذاب خود در آینه هستند. با افزایش سن و تضعیف عضلات پیشانی و هم‌چنین حرکت ابروها به طرف پایین، چهره صورت اخم آلود و عبوس دیده می‌شود. بنابراین لیفت شقیقه با بوتاکس یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند، چین و چروک آن ناحیه را صاف و یا از بروز آن پیشگیری کنند.

همچنین افتادگی پوست پیرامون شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به طرف پایین بکشد و باعث به وجود آمدن حالت افتادگی در چهره شود. در این روش با فلج کردن عضلات پیشانی می‌توانید از منقبض شدن آنها جلوگیری کنید و صورتی جذاب و شاداب داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با لیفت شقیقه با بوتاکس آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تکنیک انجام لیفت شقیقه با بوتاکس

اگرچه لیفت شقیقه با جراحی ممکن است پیچیده باشد، لیفت با بوتاکس اینگونه نیست. اگر از چگونگی انجام روش لیفت شقیقه با بوتاکس آشنایی ندارید، و فکر می‌کنید ممکن است ساعت‌ها درد داشته باشید، سخت در اشتباه هستید.
لیفت شقیقه با بوتاکس به خاطر کم درد بودن این روش طرفداران زیادی دارد. این تکنیک غیر تهاجمی می‌باشد.

پزشک در ابتدا محل‌های مورد تزریق را با یک بی حس کننده تماسی مالش می‌دهد. بنابراین هنگامی که سوزن وارد پوست می‌شود شما احساس درد نخواهید داشت. اگرچه ممکن است کمی احساس گزگز کنید. دقت کنید که این احساس معمولاً اتفاق نمی‌افتد و اگر اتفاق بیفتد به سرعت ناپدید می‌شود.

لازم به ذکر است که این روش درمانی تنها چند دقیقه طول خواهد کشید.

مراحل انجام لیفت شقیقه با بوتاکس

جهت انجام لیفت شقیقه با بوتاکس یک سری مراحل را باید پشت سر بگذارید که این مراحل عبارتند از:

 • رفتن به کلینیک زیبایی
 • آزمایش ماده بوتاکس و انجام بی‌حسی
 • تزریق بوتاکس در ناحیه شقیقه
 • به کار بردن کمپرس سرد جهت پایین آمدن التهاب و سوزش

مزایای لیفت شقیقه با بوتاکس

 • موجب بهبود حالت چشم می‌شود.
 • درد نداشته و عوارض جانبی اندکی دارد.
 • باعث کم شدن چین و چروک‌ها در ناحیه پیرامون چشم و بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد می‌شود.
 • لیفت شقیقه با بوتاکس در زمان کمی یعنی حدوداً ۱۰ دقیقه انجام می‌گیرد.
 • هزینه مناسبی دارد.
 • به بیهوشی نیاز نداشته و به کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد.
 • حالت خستگی صورت که از افتادگی پلک ناشی می‌شود را رفع می‌کند.

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام انجام لیفت شقیقه با بوتاکس

برای رسیدن به نتیجه مطلوب با کمترین عوارض نیاز است تا به انجام یک سری مراقبت‌ها بپردازید برخی از این مراقبت‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام انجام لیفت شقیقه با بوتاکس
 • در هفته‌های پیش از بوتاکس نباید از داروهای ضد التهاب استفاده گردد.
 • نباید غذای سیردار استفاده کنید.
 • با استفاده از آب ولرم و مواد شوینده غیر ساینده، ناحیه تزریق بوتاکس را پاکسازی کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس نباید آرایش کنید.
 • خوب است یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 •  قبل از عمل برای مدتی از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون به مدت یک هفته قبل از عمل، خودداری کنید. چراکه مصرف این داروها می‌توانند روند بهبودی را کند‌تر از حد معمول نمایند.

کاندید و سن مناسب لیفت شقیقه با بوتاکس

تزریق بوتاکس لیفت شقیقه تنها برای افراد بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. بنابراین بانوان و آقایانی که دارای خطوط اخم دینامیک یا متحرک هستند، از طریق روش تزریق بوتاکس به ابرو بیشترین تاثیر را برداشت خواهند کرد.

لازم به ذکر است که مشکلات تقارن، افتادگی ابرو و تغییر در قوس ابرو از جمله مشکلاتی هستند که با روش بوتاکس به خوبی برطرف می‌شوند.

همراه با تزریق بوتاکس شما می‌توانید از دیگر روش‌های زیبایی ابرو همچون میکروبلیدینگ، کاشت ابرو و کرم‌های ضد چروک بهره ببرید. اما حتماً در مورد فواصل زمانی ایمن بین تزریق بوتاکس و دیگر روش‌های زیبایی با پزشک خود مشورت کنید.

برخی از مراجعه کننده‌ها جهت رسیدن به نتایج عالی، در کنار جراحی بلفاروپلاستی از تزریق بوتاکس جهت از بین بردن خطوط بین دو ابرو و لیفت ابرو استفاده می‌کنند. قبل از تزریق بوتاکس به ابرو باید با پزشک متخصص کلینیک مشاوره دریافت کنید تا تمام خطرات احتمالی درمان و دستاوردها را به شما مطرح کند. این موارد اهمیت بالایی دارند چرا که کاندیدای مناسب هر روش درمانی و زیبایی، شخصی است که انتظار صحیح و واقع بینانه از آن روش داشته باشد.

دقت کنید که اگر در زمان بارداری یا شیردهی هستید کاندیدای مناسبی جهت تزریق بوتاکس نمی‌باشید چراکه تزریق بوتاکس می‌تواند به کودک شیرخوار یا جنین صدمه وارد کند.

عوارض جانبی و غیر منتظره لیفت شقیقه با بوتاکس

به این موضوع توجه داشته باشید که پیش از درمان، اطلاعاتی از قبیل شرایط پزشکی خود را در اختیار متخصص خود قرار دهید. حائز اهمیت است که این روش همانند سایر روش‌ها امکان خطر در آن وجود داشته اما بیشتر بیماران این عوارض را تجربه نمی‌کنند. بهتر است قبل از تصمیم به درمان، خوب درباره آن بیندیشید و از قبل با متخصص خود در این باره مشورت داشته باشید.

 • توصیه ما به شما این است که چند روز پیش از لیفت با نخ، از مصرف داروهایی که غلظت خون را کاهش می‌دهند و سبب رقیق شدن خون می‌شوند خودداری کنید.
 • بیشترین عوارض جانبی ثبت شده، تورم و کبودی خفیف ناراحتی و خونریزی می‌باشد که طی چند ساعت الی چند روز برطرف می‌شود.
 • در صورت مشاهده هر یک از عوارض بالا با متخصص خود تماس گرفته و مشکل خود را به آنها اطلاع دهید، چرا که تمامی روش‌های تزریق پوست خطر عفونت پوست را به دنبال دارند.

هزینه لیفت شقیقه با بوتاکس

هزینه لیتر شقیقه با بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می‌توان به پزشک و کلینیک منتخبه اشاره کرد، در واقع برخی از کلینیک‌ها به علت داشتن امکانات بالا هزینه بیشتری در قبال انجام بوتاکس از مشتری دریافت می‌کنند. البته توجه داشته باشید افرادی هم وجود دارد که درصدد تشویق مردم به تزریق بوتاکس با قیمت‌های ارزان نسبت به سایر کلینیک‌ها کاسب بیشترین سود می‌باشند.

از جمله عوامل دیگر تعیین کننده نرخ تزریق بوتاکس که تاثیرگذاری بیشتری دارد می‌توان به نوع انجام بوتاکس و همینطور مقدار بوتاکس تضعیف شده اشاره کرد چرا که با افزایش ناحیه و مقدار بوتاکس به کار رفته بیشتر باشد هزینه بیشتری در قبال آن پرداخت می‌شود، با در نظر گرفتن این دو نکته می‌توان قیمت‌های مختلفی برای تزریق بوتاکس در نظر گرفت چرا که هرچه تغییراتی از این قبیل بالا و پایین شود در آن صورت قیمت پرداختی نیز متغیر خواهد بود.

از جمله عوامل تعیین کننده قیمت تزریق بوتاکس می‌توان به نوع برندی که برای تزریق بوتاکس به شقیقه استفاده می‌شود توجه کرد این نکته را در نظر بگیرید هزینه بالای یک برند دلیلی بر کیفیت بالای آن و کارایی بهتر آن نیست.

بررسی راه‌های مختلف لیفت شقیقه

راه‌های مختلف لیفت شقیقه
 • لیفت شقیقه با جراحی

در این روش برای از بین بردن افتادگی پلک و همچنین چین و چروک‌های اطراف صورت استفاده می‌شود که یا بیمار را به طور کامل بیهوش می‌کنند و یا با استفاده از بی‌حسی موضعی در ناحیه پس از گذشته یک الی دو ساعت عمل جراحی آغاز می‌شود. در این روش با ایجاد برش‌های کوچک 2 الی 5/2 سانتی متری در ناحیه بالای گوش و در مسیر رشد موها ایجاد می‌کند.

در ادامه کار از شکاف ایجاد شده لایه زیرین که قابلیت حرکت و کشیده شدن را دارد گرفته و به سمت بالا می‌کشند تا شقیقه که شامل اطراف چشم و دور ابرو به سمت بالا کشیده شود در آخر کار، قسمت اضافی پوست را به کمک چاقوی مخصوص جراحی برش داده و سپس توسط بخیه یا نوار چسب مخصوص برش‌ها را بخیه زده و جراحی را کامل می‌کنند لیفت شقیقه برای افراد مسن و پیر که در اثر گذر زمان به چین و چروک‌های ریز و زیاد گرفتار شده‌اند بسیار مناسب بوده و می‌تواند زیبایی مجدد به صورت آنها ببخشد. در واقع لیفت شقیقه لایه‌های زیرین پوست و پوست سطحی صورت را به سمت بالا می‌کشد.

 • لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ یکی از روش‌های کشیده شدن پوست صورت به سمت بالا می‌باشد که بدون نیاز به عمل جراحی است. در این روش پزشک نقاط هدف را روی صورت بیمار مشخص کرده و با استفاده از سوزن مناسب این کار، نخ مخصوص لیفت صورت را از سوراخ پایین وارد کرده و به سمت بالا می‌کشد و از نکته دیگری که مشخص کرده خارج می‌کند. نخ به کار رفته شده در لیفت شقیقه، نوعی نخ بخیه به شمار می‌رود که با گذشت ۲ الی ۳ سال جذب بدن می‌شود.

ممکن است پس از انجام لیفت شقیقه با نخ در برخی از نواحی صورت زخم‌هایی کوچکی ایجاد شود که این زخم‌ها به صورت خود به خودی بهبود می‌یابند، پس هیچگونه نگرانی در این باره وجود ندارد اما توصیه ما به شما این است که چند روز پس از انجام لیفت شقیقه با نخ، استراحت نمایید و پس از آن به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

 • لیفت شقیقه به کمک پلاسما جت

این روش که با نام لیفت شقیقه پلاکسر نیز شناخته می‌شود، با استفاده از دستگاهی به نام پلاسما جت انجام می‌گردد. به کمک این روش لایه رویی پوست سوزانده شده و پوست به طرف بالا کشیده می‌شود و در نهایت چین و چروک‌ها از بین می‌روند. لازم به ذکر است که این روش هیچ جای سوختگی را برجای نمی‌گذارد.

میزان عوارض و احساس درد در این روش بسیار کم است. انجام این روش درمانی در چند جلسه تحت نظر پزشک انجام می‌گردد و سرانجام پس از گذشت یک هفته از جلسه اول، نتیجه رضایت بخش برای متقاضی به‌دست می‌آید.

 • لیفت شقیقه با استفاده از بوتاکس یا ژل

مواد تشکیل دهنده بوتاکس یا فیلر با استفاده از سرنگ کانولا به ناحیه مورد نظر از شقیقه تزریق می‌شود. لیفت شقیقه به وسیله بوتاکس یا ژل، یکی از روش‌هایی است که بدون نیاز به عمل جراحی و همچنین بدون درد و خونریزی انجام داده می‌شود. یکی از مناسب‌ترین مواد اسید هیالورونیک می‌باشد که با تزریق به لایه‌های زیرین پوست باعث لیفت شقیقه به سمت بالا می‌شود.

سوالات درمورد لیفت شقیقه با بوتاکس:

آيا لیفت شقیقه با بوتاکس بازگشت دارد؟

ماندگاری لیفت شقیقه با بوتاکس نیز مثل دیگر تزریق‌های بوتاکس دائمی نمی‌باشد و بعد از مدتی از بین رفته و به تجدید مجدد نیاز خواهد داشت.
ماندگاری این تزریق حدود ۳ الی ۶ ماه است و بعد از گذشت این زمان باید دوباره تزریق انجام گردد تا لیفت شقیقه حفظ شود.

آیا تمام افراد می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟

خیر برخی از افراد کاندید مناسبی جهت استفاده از این روش درمانی نیستند که از جمله این افراد می‌توان به خانم‌های باردار و شیرده اشاره کرد.

آیا انجام لیفت شقیقه با بوتاکس دردناک است؟

خیر. در این روش درمانی از یک بی حسی موضعی استفاده می‌شود به همین دلیل این روش درمانی دارای درد نخواهد بود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *