ژل پرفکتا (Perfectha)

ژل پرفکتا (Perfectha) + معرفی کامل

طیف وسیعی از فیلرها و ژل‌های پوستی برای اصلاح چین و چروک، کانتور صورت و ترمیم با نتایج فوری و طبیعی دسترس هستند. پرفکتا (Perfectha ) یک ژل بسیار پیشرفته حاوی هیالورونیک اسید است که برای پر کردن چین و چروک، آبرسانی به پوست و افزایش حجم کاربرد دارد. این ژل که در شرکت فرانسوی Laboratory ObvieLine  تولید می‌شود با کاهش اثرات اکسیداسیون در بدن، نتایج عالی را ارائه می‌دهد.
در این مطلب با اثرات ژل پرفکتا بیشتر آشنا می‌شویم.  

ماندگاری ژل پرفکتا

ژل پرفکتا به دو دلیل عمده ماندگاری بالایی دارد و مدت بیشتری در پوست می‌ماند.

ماندگاری ژل پرفکتا
 • ژل پرفکتا تعداد با استفاده از فناوری E-BRID تعداد پیوندهای کووالانسی را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب، سرعت تخریب آنزیمی ژل کاهش می‌یابد.
 • همچنین، محلول پلیمر HA اضافه شده به ذرات میکروژل، یک محیط سیال محافظ ایجاد می‌کند که روند تخریب ژل را به شدت کاهش می‌دهد.

با این حال، اسید هیالورونیک در طی چند ماه به طور کامل در پوست تجزیه می‌شود و در نهایت هیچ اثری از فیلر در پوست باقی نمی ماند. به طور کلی ماندگاری ژل پرفکتا بستگی به عمق تزریق و محل تزریق دارد. به عنوان مثال نتایج تزریق ژل در چانه تا 18 ماه ماندگاری خواهد داشت در صورتی که، در محل‌های متحرک مانند لب، حداکثر تا 6 ماه دوام دارد.

بنابراین بعد از گذشت چند ماه نیاز به تزریق دوباره وجود دارد.

مزایای ژل پرفکتا

به طور کلی می‌توان گفت، استفاده از ژل‌ها و فیلرها برای رفع مشکلات پوستی یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی ایمن است که نیاز به دوره ریکاروی طولانی ندارد. تزریق ژل پرفکتا توسط پزشک در کلینیک در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و بلافاصله نیز می‌توان تا حدی اثرات مثبت تزریق ژل را مشاهده کرد.

 • هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به انعطاف‌پذیری و هیدارته شدن پوست کمک می‌کند. به مرور و با افزایش سن و عوامل دیگر این ماده در پوست کم‌تر می‌شود و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و دچار چین و چروک می‌شود. با تزریق ژل هیالورونیک اسید پرفکتا می‌توان شادابی و جوانی را به پوست برگرداند.
 • ژل هیالورونیک اسید پرفکتا از نوع دوفازی غیر حیوانی تثبیت شده با اندازه ذرات متفاوت است که هر کدام برای درمان مشکلات خاصی کاربرد دارد. این محصول با مواد اولیه باکیفیت تهیه شده است تا بیشترین تاثیر را در پوست داشته باشد
 • انواع ژل پرفکتا حجم از دست رفته گونه‌ها، چانه و لب‌ها را برمی گرداند و این نقاط حساس صورت را برجسته و زیباتر نشان می‌دهد.
 • پرفکتا در بافت‌هایی که به دلیل پیری طبیعی حجم یا خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند، مانند یک بالشتک متورم عمل می‌کند تا از ساختارها و بافت‌های صورت حمایت کند.
 • مجموعه پرفکتا دارای علامت CE است و محصولات آن مطابق با استانداردهای بین المللی ساخته می‌شوند. با تزریق ژل پرفکتا چین و چروک‌ها فورا اصلاح می‌شوند و صورت صاف شده و حجم صورت بازیابی می‌شود.

انواع ژل پرفکتا

ژل پرفکتا از تخمیر باکتری‌های اصلاح شده بیوتکنولوژیکی ساخته می‌شود و برای استفاده نیاز به تست آلرژی نیست. این ژل با 5 فرمول متفاوت برای انواع مشکلات پوستی به صورت تخصصی عمل می‌کند.
هر نوع ژل حاوی 20 میلی گرم در میلی لیتر اسید هیالورونیک است. به عنوان مثال، پرفکتا Complement حاوی 180000 particles/ml ژل است و برای درمان چین و چروک‌های سطحی استفاده می شود، در حالی که پرفکتا دیپ حاوی 8000 particles/ml ژل است و برای درمان چین و چروک های عمیق و کانتور گونه‌ها، چانه و لب ها استفاده می‌شود.

انواع ژل پرفکتا
 • Perfectha Fine Lines 0.5ml (20mg/ml, 180,000 gel particles/ml)
  این ژل در درم سطحی تزریق می‌شود و برای درمان چین و چروک‌های سطحی متوسط یا شدید مانند پنجه کلاغی، خطوط بین ابرو و خط لبخند، چین‌های نازولبیال و خطوط ماریونت مناسب است. این ژل 4 تا 6 ماه در پوست دوام دارد.
 • Perfectha Derm 1ml (20 mg/ml, 90,000 gel particles/ml)
  Derm  در قسمت میانی درم تزریق می‌شود و هدف آن درمان چین و چروک‌های متوسط از جمله خطوط اخم و شیارهای عمیق‌تر اطراف چشم و دهان است. همچنین برای کانتور و حجم دادن به لب‌ها نیز کاربرد دارد. ماندگاری اثرات این ژل 6 تا 12 ماه خواهد بود.
 • Perfectha Deep 1ml (0mg/ml, 8,000 gel particles/ml)
  Perfectha Deep در عمق درم با هدف درمان چین و چروک‌های عمیق مانند چین‌های نازولبیال و بازگرداندن حجم در ناحیه میانی صورت که به دلیل روند طبیعی پیری از بین رفته است، تزریق می‌شود. پرفکتا دیپ با لیفت کردن پوست، حجم گونه یا وسط صورت را افزایش می‌دهد. قوام بالای این ژل آن را برای لیفت ابرو بدون جراحی، کانتور گونه و چانه و بزرگ‌کردن لب‌ها ایده‌آل می‌کند. این ژل نیز 8 تا 12 ماه ماندگاری دارد.
 • Perfectha Subskin 1 x 3ml or 3 x 1ml (20mg/ml, 2,000 gel particles/ml)
  Subskin  با استفاده از سوزن یا کانولا به صورت زیر جلدی تزریق می‌شود. این نوع ژل پرفکتا فرورفتگی‌های پوستی و جای زخم را بهبود می‌دهد. همچنین برای کانتور کردن استخوان فک، گونه‌ها و چانه نیز کاربرد دارد. انتظار می‌رود اثرات این ژل در پوست 12 تا 18 ماه دوام داشته باشد.
 • Perfectha Complement 0.8ml (20mg/ml, 180,000 gel particles/ml)
  این نوع ژل به داخل درم سطحی تزریق می‌شود و معمولا به عنوان درمان مکمل بوتاکس یا لایه برداری صورت استفاده می شود. این ژل نیز 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

عوارض جانبی ژل پرفکتا

ژل پرفکتا کاملا ایمن است و می‌توان آن را برای تمام افراد استفاده کرد. با این حال، توصیه می‌شود این ژل برای افرادی که نسبت به هیالورونیک اسید یا مشتقات آن حساسیت دارند و افرادی که واکنش‌های آلرژیک یا التهابی شدید دارند، استفاده نشود.

 • به دلیل قوام مناسب HA، ژل پرفکتا به راحتی در پوست پخش می‌شود تا ظاهر یکنواخت و طبیعی و بدون عارضه به پوست بدهد. دراغلب موارد تنها تا چند روز بعد از تزریق علائمی همچون، قرمزی، تورم، درد، خارش، تغییر رنگ یا حساسیت در محل تزریق دیده می‌شود. این علائم کاملا گذرا و عادی هستند و خود به خود بعد از چند رو برطرف می‌شوند.
 • رفع تورم و حساسیت اطراف لب ممکن است مدت بیشتری طول بکشد زیرا این ناحیه کمی حساس‌تر است.
 • کبودی یک اتفاق غیر معمول بعد از تزریق است، اما در صورتی که رخ دهد چند روز طول می‌کشد تا به طور کامل برطرف شود. مانند تمام روش‌های تزریقی در این روش نیز خطر عفونت وجود دارد که البته بسیار نادر است.

سن مناسب تزریق ژل پرفکتا

بهترین زمان برای شروع درمان‌های ضد پیری پوست و تزریق فیلرها بعد از بیست‌ سالگی است. بدن در حدود 26 سالگی شروع به از دست دادن استخوان و کلاژن می‌کند، بنابراین زمان خوبی برای شروع تزریق فیلرهای پوستی است.
درمان در این زمان‌ از بروز علائم ناخواسته جلوگیری می‌کند و پیری پوست را به تعویق می‌اندازد. در این سن نسبت به اواسط دهه 50 سالگی، به ژل یا فیلر کمتری نیاز خواهید داشت. به‌علاوه، به‌جای اینکه تغییرات چشمگیرتری را در سنین بالا مشاهده کنید، در طول سال‌ها ظاهر طبیعی و جوان خود را حفظ می‌کنید.

پرسش و پاسخ درباره تزریق ژل پرفکتا:

مزایای تزریق ژل پرفکتا چیست؟

پرفکتا چین‌ و چروک‌های پوستی را برطرف می‌کند و پوست را منعطف، شاداب و هیدراته می‌کند. با تزریق پرفکتا می‌توان گونه، لب و چانه را برجسته‌تر کرد.

تزریق ژل پرفکتا از چه سنی توصیه می‌شود؟

تزریق این ژل از اواسط دهه 20 توصیه می‌شود. در این سنین می‌توان با حجم کمتری از ژل پوست را درمان کرد. اما تزریق در سنین بالاتر و 50 سالگی نیز عملکرد عالی دارد.

تزریق ژل پرفکتا به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

این ژل به کسانی که سابقه حساسیت به HA‌ دارند و یا افرادی که دچار حساسیت‌ها و التهابات شدید هستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی تزریق ژل پرفکتا چیست؟

بعد از تزریق کمی قرمزی، تورم، کبودی، حساسیت در پوست مشاهده می‌شود که بعد از چند روز کاملا برطرف می‌شوند.

ماندگاری ژل پرفکتا به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری پرفکتا به نوع ژل، محل و عمق تزریق بستگی دارد. اما به طور کلی از 6 تا 12 ماه در نقاط مختلف صورت ماندگاری دارد.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *