فرق رویتاکر اصل و تقلبی

رویتاکر اصل و تقلبی

رویتاکر یکی از محبوب ترین برندهای تولید کننده محصولات مرتبط با پزشکی زیبایی پوست و مو است به خصوص ویال هیرکر رویتاکر که برای قطع ریزش مو و کمک به رشد مجدد مو استفاده می شود. اما متاسفانه با افزایش تقاضای بازار برای انواع ویال های این برند، نمونه های تقلبی آن نیز در بازار به وفور یافت می شود. بنابراین در اینجاست که تشخیص رویتاکر اصل و تقلبی حائز اهمیت می گردد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم با بررسی تفاوت های رویتاکر اورجینال و فیک، به شما در تشخیص آنها کمک کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

رویتاکر چیست؟

رویتاکر چیست

رویتاکر REVITACARE یک آزمایشگاه فرانسوی است که در سال 2003 تاسیس شد و متخصص در تحقیق، طراحی و ساخت محصولات پزشکیِ زیبایی مبتنی بر اسید هیالورونیک است که به پیشگیری، اصلاح پیری پوست و درمان مشکلات مو اختصاص دارند. این شرکت با بیش از 20 سال تجربه دارویی، به این نتیجه رسیده است که زیست شناسی سلولی، راز مبارزه با علائم پیری است، امروزه، تخصص و شایستگی این شرکت در توسعه فرمول هایی با کارایی بالا برای تولید محصولات ضد پیری و تقویت کننده مو شناخته شده است.
محصولات رویتاکر همگی دارای اسید هیالورونیک غیر متقاطع هستند که تقویت کننده و جوان کننده پوست و مو می باشند. ممکن است با مزوتراپی، همراه با میکرونیدلینگ و یا به صورت موضعی تزریق شوند. این محصولات با غلظت بالای اسید هیالورونیک، برای صورت، بدن و مو قابل استفاده هستند.

چگونه رویتاکر اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

در یک صنعت رو به رشد مانند صنعت محصولات پزشکیِ زیبایی، تولید و توزیع محصولات تقلبی اجتناب ناپذیر است. گردش جهانی محصولات تقلبی رایج است و باعث دردسر زیادی برای تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مشتریان می شود. در بازاری با این همه محصولات مختلف، چگونه می‌توان یک نمونه تقلبی را تشخیص داد؟
رویتاکر تقلبی محصولی است که برای فریب خریدار با برند کردن کالا با همان نام کالای اصلی طراحی شده است. بسته بندی تقریباً مشابه محصول اصلی است و تشخیص ویال تقلبی از اصل بسیار دشوار است. تنها راه تشخیص رویتاکر اصل و تقلبی، داشتن یک چشم آموزش دیده و دانستن جزئیات کوچکی است که تولیدکنندگان غیرقانونی نمی توانند آن ها را به راحتی تکرار کنند. ما در اینجا چند نمونه از این جزئیات کوچک را بررسی کرده ایم:

رویتاکر اصل و تقلبی
  • امنیت محصولات رویتاکر برای مشتریان، پزشکان، آرایشگران و بیماران در اولویت است، به همین دلیل این شرکت تمهیداتی برای تشخیص رویتاکر اصل و تقلبی در نظر گرفته است. از سال 2016، شرکت رویتاکر یک سیستم احراز هویت را برای محافظت و جلوگیری از تقلب در بازار موازی و جعل محصول پیاده سازی کرده است. هر جعبه حاوی یک برچسب ویژه “یک بار استفاده” برای خراشیدن برای کشف یک کد QR احراز هویت است که باید اسکن شود.

این کد QR اصالت محصول را نشان می دهد.

1. برای کشف کد QR، برچسب را خراش دهید.

2. کد QR را اسکن کنید.

3. با باز کردن صفحه وب در تلفن همراه خود، نتیجه احراز هویت محصول مشخص می شود.

  • محصولات رویتاکر اصل با الزامات اساسی دستورالعمل شورا 93/42/ECC در مورد محصولات پزشکی مطابقت دارند و دارای گواهی ISO 13485 می باشند که روی تمام محصولات ساخت این شرکت درج شده است.
  • روش دیگر توجه به بچ نامبر(Batch Number) یا شماره سری ساخت درج شده روی محصولات رویتاکر است. این عدد که ترکیبی از حروف و اعداد است که به منظور شناسایی و رهگیری محصول تولید شده روی بسته بندی محصول درج می شود. توجه داشته باشید که بچ نامبرهای خاص دارای تاریخ ساخت مخصوص هستند. می توان این بچ نامبرها را از طریق شرکت رویتاکر پیگیری کرد.

اگر بخواهیم بدون پیگیری کد QR یا بچ نامبر، رویتاکر اصل و تقلبی را تشخیص دهیم باید به بسته بندی محصول توجه کنیم:

  • بعضی از نمونه هایی که تقلبی هستند، دارای نوشته ای روی درب محصول می باشند، که روی درب نمونه اصل هیچ نوشته ای وجود ندارد.
  • یکی دیگر از راه های تشخیص رویتاکر اصل و تقلبی توجه به فونت نوشته روی ویال است؛ معمولا در نمونه تقلبی فونت بزرگتر و پهن تر است و کیفیت نوشته ها پایین و محو است. مثلا روی رویتاکر اصل عبارت (HAIRCARE) که نوع ویال را مشخص می کند با فونت ظریفی درج شده است.
  • کیفیت لیبل یکی دیگر از تفاوت های رویتاکر اصل و تقلبی است، کیفیت لیبل رویتاکر تقلبی پایین است و به راحتی کَنده می شود؛ در حالی کیفیت لیبل رویتاکر اصل بالاست و شفاف می باشد و به راحتی کَنده نمی شود.
  • بچ نامبر و تاریخ انقضا با یک نوشته باکیفیت که به راحتی نیز پاک نمی شود، روی لیبل رویتاکر اصل درج شده است؛ در حالی که این اطلاعات روی لیبل رویتاکر تقلبی به راحتی و حتی با دست کشیدن پاک می شود.
  • در نمونه اصل نام برند  REVITACAREبه تنهایی درج شده است؛ در حالی که در نمونه تقلبی زیر برند، نوشته های دیگری آورده شده است.
  • اگر بخواهیم دقیق تر شویم، رویتاکر اصل و تقلبی از نظر فرم درب ویال نیز با یکدیگر تفاوت دارند. ارتفاع درب ویال در نمونه تقلبی رویتاکر ارتفاع بیشتری دارد و بلندتر به نظر می رسد؛ دایره ای که وسط درب ویال اصل رویتاکر است بزرگتر از نمونه تقلبی است. یک فلش روی درب نمونه تقلبی وجود دارد که در نمونه اصل دیده نمی شود.

قیمت کوکتل رویتاکر اصل

رویتاکر تولید کننده ی انواع کوکتل های مزوتراپی پوست و مو می باشد. قیمت کوکتل رویتاکر اصل برای جوانسازی و شادابی پوست از طریق روش مزوتراپی در حدود 1.700.000 تومان و قیمت کوکتل مو رویتاکر اصل نیز حدود 1.700.000 تومان است. البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن دستمزد پزشک می باشد.

قیمت کوکتل رویتاکر اصل

همین طور که می دانید قیمت کوکتل رویتاکر اصل با نوسانات قیمت ارز، تغییر می کند، بنابراین حتما از قبل قیمت دقیق را از یک مرکز معتبر جویا شوید.

مزو رویتاکر صورت

طیف محبوب سایتوکر رویتاکر (Revitacare Cytocare) که به مزو رویتاکر صورت معروف هستند؛ محصولات قابل جذب حاوی هیالورونیک اسید و کمپلکس مواد جوان کننده می باشند که قابل تزریق به لایه درم سطحی و درم میانی پوست هستند و خطوط و چین و چروک های پوست را برطرف می کنند و موجب آبرسانی به بافت پوست می شوند. پوست بعد از تزریق انواع نمونه های سایتوکر شاداب و جوان می شود. هرچند نمونه هایی مختلفی از طیف سایتوکر در بازار هستند مانند سایتوکر 516 یا سایتوکر 502 و غیره، که توصیه می کنیم برای انتخاب نمونه مناسب خود، حتما با پزشک مشورت کنید.

مزو رویتاکر مو

مزو رویتاکر مو یا هیرکر (HAIRCARE) یک ایمپلنت قابل جذب متشکل از اسید هیالورونیک 2 میلی گرم و کمپلکس احیا کننده مو است که با تزریق میکرو به درم پوست سر در نزدیکی ریشه مو قابل استفاده است. هیرکر رویتاکر موجب بهبود کیفیت مو و پوست سر، بازیابی مو، آبرسانی و کاهش ریزش مو با کمک لنگر انداختن فولیکول مو می شود.

مزو رویتاکر لاغری

مزو رویتاکر لاغری (CELLUCARE C Line) به کاهش ظاهر رسوبات چربی کمک می کند. این محصول دارای اثرات سفت کنندگی، صاف کنندگی و ضد سلولیت است. کاربرد آن در نواحی دارای رسوبات چربی است. نحوه استفاده به صورت موضعی روی پوست سالم یا مطابق با پروتکل میکرو نیدلینگ است.
از این دسته می توان به سایتوکر 640 (CYTOCARE 640 C Line) نیز اشاره کرد که پوست را آبرسانی می کند، بافت آن را بهبود می بخشد و به سفت شدن اپیدرم کمک می کند. روی صورت و دکلته کاربرد دارد و نحوه استفاده به این صورت است که پس از تمیز کردن پوست، مقدار مناسبی را روی صورت یا دکلته مالیده و ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

جمع بندی

با توجه به افزایش نمونه های فیک رویتاکر در بازار، حتما باید در هنگام خرید به تفاوت های رویتاکر اصل و تقلبی توجه شود یا از نمایندگی رویتاکر در ایران، محصولات اصل خریداری شود. توصیه می کنیم همیشه به کلینیک های معتبر مراجعه کنید که اطمینان دارید از محصولات اورجینال استفاده می کنند و کیفیت کار خود را به خاطر هزینه کمتر با استفاده از محصولات فیک، پایین نمی آورند. ولی برای اطمینان می توانید در هنگام مراجعه به کلینیک درخواست کنید که کوکتل را به صورت پلمب به شما نشان دهند.

پرسش های متداول:

نحوه تزریق رویتاکر مو چگونه است؟

تزریق به لایه درم پوست سر در سطحی ترین ناحیه، نزدیک ریشه مو انجام می شود. توصیه می شود از سر سوزن 30 گیج استفاده شود. با رعایت پروتکل 6 جلسه با فاصله 6 تا 10 روز بهترین نتایج حاصل می شود.

کدام بهتر است؟ رویتاکر یا فیوژن؟

رویتاکر فرانسوی و فیوژن اسپانیایی دو نمونه از بهترین مزوهای موجود در بازار ایران هستند. هر دو این محصولات دارای تاییدیه های جهانی از نظر کیفیت و ایمنی هستند. بنابراین انتخاب بین این دو را بر عهده پزشک خود بگذارید تا براساس شرایط شما، بهترین مزو را به شما پیشنهاد دهد.

نحوه تزریق رویتاکر صورت چگونه است؟

این محصولات حاوی اسید هیالورونیک برای احیا و جوانسازی پوست یا به صورت موضعی یا از طریق میکرونیدلینگ یا انواع روش های مزوتراپی به لایه درم پوست تزریق می شوند و به درمان خطوط ریز و چین و چروک، آبرسانی به پوست و بازیابی درخشندگی پوست کمک می کنند و ظاهری شاداب و جوان به پوست می بخشند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *