هزینه برداشتن خال صورت

هزینه برداشتن خال صورت در کلینیک‌های معتبر

اکثر مردم خال‌هایی روی صورت و بدن خود دارند که بیشتر آن‌ها طبیعی و بی ضرر هستند. انواع خال‌ها اغلب ‌به رنگ‌های قهوه، قهوه‌ای مایل به زرد یا سیاه، به شکل صاف یا برجسته و به اندازه‌های مختلف دیده می‌شوند. افرادی که مو یا پوست تیره‌تری دارند نسبت به افرادی که مو یا پوست روشن‌تری دارند، خال‌های تیره‌تری نیز دارند. اگر از خال روی صورت خود راضی نیستید و به دلایل زیبایی می‌خواهید آن را بردارید، این کار را می‌توانید در کلینیک‌های معتبر پوست و مو با هزینه مناسب انجام دهید. در این مطلب قصد داریم به یکی از دغدغه‌های شما یعنی هزینه برداشتن خال صورت بپردازیم و ببینیم این هزینه شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه برداشتن خال صورت در کلینیک شکیبا

هزینه برداشتن خال صورت در کلینیک شکیبا

کلینیک شکیبا واقع در سعادت آباد تهران محیطی ارامش بخش همراه با قیمت‌های مقرون به صرفه برای مراجعین خود فراهم نموده تا با خیالی آسوده خدمات زیبایی خود را انجام دهند.

هزینه برداشتن خال سطحیانجام نمی شود
هزینه برداشتن اسکین تگانجام نمی شود
هزینه برداشتن زگیلانجام نمی شود

در حال حاضر در کلینیک شکیبا خدمات مربوط به برداشت خال انجام نمی شود. به شما کلینیک معتبر لیزر سنتر را معرفی میکنیم. برای اطلاع بیشتر از تعرفه خدمات آن رو لینک هزینه برداشتن خال کلیک کنید.

عوامل موثر بر هزینه برداشتن خال صورت

عوامل موثر بر هزینه برداشتن خال صورت
عوامل موثر بر هزینه برداشتن خال صورت

هزینه برداشتن انواع خال بر اساس عواملی مانند اندازه خال، محل قرارگیری، روش درمانی و تخصص و تجربه پزشک متفاوت است. اندازه و محل قرار گیری خال می‌توانند فرآیند حذف خال را پیچیده‌تر و در نتیجه عمل را گران‌تر کنند. معمولا برداشتن خال‌هایی صورت به دلیل اینکه زیبایی چهره را درگیر می‌کند به دقت بالاتر نیاز دارد و معمولا گران‌تر نیز تمام می‌شود. در کلینیک‌های مختلف هزینه مشاوره و یا در صورت مشکوک بودن خال، هزینه آزمایش تشخیص سرطان نیز به هزینه برداشتن خال صورت اضافه می‌شود. بدین ترتیب بیشترین هزینه برای برداشتن خال، متعلق به ‌خال‌هایی است که نیاز به بیوپسی برای بررسی سلول‌های بالقوه سرطانی یا سرطانی دارند.

قیمت برداشتن خال با لیزر در تهران

برداشتن خال با آر اف تقریبا بدون درد است. معمولا خال‌های کوچک با یک جلسه لیزردرمانی از بین می‌روند. دستگاه معروف آر اف سرجری برای برداشتن خال استفاده می‌شوند که هر کدام کارایی منحصر به فردی دارند. لیزردرمانی برای خال‌های غیرسرطانی گزینه‌ مناسبی است و خال‌های سرطانی را نمی‌توان با این روش برداشت.
لیزر درمانی خال یک روش غیر تهاجمی است که برای خال‌های قسمت‌های حساس بدن گزینه مناسبی است. در این روش برش وجود ندارد و جای زخم سریع‌تر خوب می‌شود و اسکار با ظاهر بد ایجاد نمی‌شود. همچنین، در این روش احتمال عفونت به شدت پایین است.
با این حال، اجتناب از خطر درمان ناخواسته ملانوم با لیزر، که از نظر تئوری می‌تواند در آینده منجر به گسترش آن شود، مهم است. این بدان معنی است که برای برداشتن خال با لیزر، خال باید توسط یک پزشک مجرب با استفاده از درموسکوپ از نزدیک معاینه شود. پزشک ممکن است از تکنیک‌هایی از جمله ارزیابی عکس‌های درموسکوپی، آنالیز طیف‌سنجی و عکس‌برداری سریالی با بزرگنمایی بالا برای بررسی تغییرات قبل از برداشتن خال برای تشخیص ملانوم استفاده کند. این معاینات و بررسی‌های اضافی نیز هزینه برداشتن خال صورت با لیزر را افزایش می‌دهد.
هزینه لیزر درمانی بیشتر تحت تاثیر تعداد جلسات و نوع دستگاه است. برداشتن یک خال با لیزر نسبتاً ارزان است، به خصوص اگر خال به یک جلسه درمان پاسخ دهد. با این حال، بیشتر خال‌ها نیاز به چندین جلسه (معمولاً 3 یا 4) دارند و این موضوع هزینه را افزایش می‌دهد.

برداشت کدام خال ها مجاز است؟

برخی از خال‌ها به کندی رشد می‌کنند و ممکن است به مرور زمان روشن یا ناپدید شوند. این خال‌ها معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کنند و نیازی نیست برداشته شوند. اکثر خال ها بی ضرر هستند، اما اگر در مورد ظاهر خال نگرانی دارید، یا اگر تغییر رنگ یا شکل، خارش یا خونریزی داشت، باید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات، خال‌ها علائمی از سرطان پوست یا پیش سرطان هستند. اگر خال شما خارش دارد، خونریزی می‌کند، گرد یا بیضی شکل نیست و یا متوجه تغییراتی در ظاهر آن شدید، باید با مشورت یک پزشک حاذق نسبت به برداشتن آن اقدام کنید.

آیا بیمه هزینه برداشتن خال صورت را پوشش می‌دهد؟

در نظر داشته باشید که اگر به دلایل زیبایی خال خود را برمی‌دارید، باید از جیب خود هزینه کنید. اکثر خال‌ها خوش خیم هستند و بیمه هزینه برداشتن خال‌ها به دلایل زیبایی را پوشش نمی‌دهد. با این حال، طرح‌های بیمه معمولاً برداشتن و بیوپسی خال‌هایی را که به تشخیص پزشک سرطانی است را پوشش می‌دهند. معمولاً بیمه تمام یا بخشی از هزینه برداشتن خال صورت را پرداخت می‌کند.

انواع تکنیک‌ها و هزینه برداشتن خال صورت

اکثر روش‌های برداشتن خال به صورت سرپایی انجام می‌شود اما هزینه‌های خدمات از مطبی به مطب دیگر متفاوت است. تشخیص بهترین روش برداشتن خال صورت به عهده متخصص پوست است. پزشک شرایط خال را از نظر بی‌ضرر یا سرطانی بودن بررسی می‌کند تا بهترین روش حذف را پیدا کند. اگر خال مشکوک به سرطان باشد ابتدا یک نمونه از آن به آزمایشگاه فرستاده می‌شود تا در جواب آزمایشات وضعیت خال مشخص شود. هزینه بیوپسی در درجه اول به آزمایشگاهی که پزشک شما استفاده می‌کند، بستگی دارد. بسته به اینکه بیوپسی به کدام آزمایشگاه ارسال شود، ممکن است هزینه برداشتن خال صورت بیشتر شود. بنابراین، حتماً با پزشک خود در مورد هزینه آزمایشگاه نیز صحبت کنید.

به طور کلی، انواع خال‌ها را در کلینیک‌ها به روش‌های مختلفی برمی‌دارند:

  1. جراحی اکسیزیون: اکسیزیون که برای انواع ضایعات پوستی استفاده می‌شود، اغلب برای خال‌های بزرگ یا عمیق نیز استفاده می‌شود. در طول این روش، پزشک نه تنها خال را برمی‌دارد، بلکه حاشیه‌ای از پوست اطراف آن را نیز برمی‌دارد تا از برداشتن کامل خال مطمئن شود. بدین ترتیب، از آسیب بیشتر به پوست جلوگیری می‌شود. زخم جای خال با بخیه‌های عمیق و طولانی بسته می‌شود تا زخم بهبود یابد.
    این روش معمولاً برای اقدامات پیشگیرانه و همچنین زیبایی استفاده می‌شود. اگر با هدف پیشگیری باشد، پزشک ناحیه برداشته شده را برای بررسی پاتولوژیک به آزمایشگاه می‌فرستد تا از حذف کامل سرطان اطمینان حاصل کند.
    معمولا هزینه برداشتن خال صورت با روش اکسیزیون به دلیل حساسیت بالا و نیاز به آزمایشات بیوپسی بیشتر از سایر روش‌ها است.
  2. تراشیدن خال: بسته به اندازه و نوع خال و شرایط فرد، تراشیدن خال سریع‌ترین و ساده‌ترین راه حل برای برداشتن خال‌های معمولی یا خوش خیم است. در این تکنیک لایه‌های بالایی خال با تیغ پزشکی برداشته می‌شود. معمولاً از پماد یا روش سوزاندن از خونریزی جلوگیری می‌شود.  
  3. پانچ: پانچ ابزار کوچکی شبیه قیچی است. پانچ نسبت به روش تراشیدن، بافت را عمیق‌تر برش می‌دهد و برای خال‌های کوچک‌تر از 3 میلی‌متر مناسب است. به دلیل خونریزی، این روش ممکن است نیاز به بخیه داشته باشد.
  4. لیزر: لیزر برای خال های کوچک، صاف و غیر سرطانی مناسب است. پرتوهای دستگاه لیزر سلول‌های خال را در دو تا سه جلسه تخریب می‌کنند.
  5. فریز کردن: از نیتروژن مایع برای انجماد برخی خال‌های غیرسرطانی و کم عمق استفاده می‌شود. بعد از فریز کرن خال ممکن است تاول ایجاد شود. برداشتن خال با این روش معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و گاهی اوقات چندین جلسه درمانی مورد نیاز است.

هزینه برداشتن خال بر اساس کلینیک و تعداد جلسات

کلینیک‌های مختلف خدمات بهداشتی و تکنیکی خاصی ارائه می‌دهند. کلینیک‌های مجهز دستگاه‌های مدرنی را برای جراحی و برداشتن خال بکار می‌برند تا کمترین عوارض و بیشترین تاثیر را بعد از عمل تجربه کنید. پزشکان باتجربه قبل از اقدام برای برداشتن خال تمام جوانب را درنظر می‌گیرند و با توجه به نوع پوست، شرایط خال و سلامتی فرد، بهترین روش را برای هر فرد درنظر می‌گیرند. این عوامل هزینه برداشتن خال صورت را تا حدی افزایش می‌دهد.
با این وجود، گول هزینه‌های بالا را نیز نخورید، باید در قبال پولی که پرداخت می کنید خدمات و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید و از نتیجه کار نیز راضی بش باشید.
نکته مهم دیگر در هزینه برداشتن خال، تعداد جلسات است. در برخی روش‌ها مانند لیزر خال‌های بزرگ به بیش از یک جلسه نیاز است. علاوه‌ بر این، تعداد خال‌ها و اندازه آن‌ها نیز بر تعداد جلسات موثر است. هر چه خال‌های بیشتر یا عمیق‌تری داشته باشید ممکن است پزشک تعداد جلسات بیشتری را نیز در نظر بگیرد. تعداد جلسات بیشتر به معنی افزایش هزینه کلی درمان است.
تمام این عوامل بر هزینه نهایی برداشتن خال تاثیر می‌گذارد. در برخی کلینیک‌های معتبر هر چند در ابتدا شاید هزینه بالا بنظر برسد اما با توجه به خدمات و نتیجه بهتر، این هزینه اولیه در یک کلینیک معتبر و تحت نظر یک پزشک مجرب کاملا مقرون به صرفه خواهد بود. به طور کلی هزینه برداشتن خال با توجه به نوع و اندازه خال در کلینیک‌های مختلف از کمتر از 200 تا 800 هزار تومان متغییر است.

پرسش و پاسخ درباره هزینه برداشتن خال صورت:

هزینه برداشتن خال صورت به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه برداشتن خال صورت به عواملی همچون نوع و اندازه خال، روش برداشتن، محل خال، تبحر و تجربه پزشک، خدمات کلینیک، آزمایشات تشخیص سرطان و تعداد جلسات بستگی دارد.

چرا هزینه برداشتن خال‌های سرطانی بیشتر است؟

خال‌های مشکوک و غیر معمول (دیسپلاستیک) نیاز به نمونه برداری و انجام بیوپسی است تا بتوان سرطانی بودن آن را تایید یا رد کرد. انجام این آزمایشات هزینه درمان را افزایش می‌دهد.

آیا بیمه هزینه برداشتن خال صورت را پوشش می‌دهد؟

برخی از بیمه‌ها فقط هزینه حذف خال‌های سرطانی را پرداخت می‌کنند و برای خال‌های معمولی که به دلیل زیبایی برداشته می‌شوند، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

چرا هزینه برداشتن خال صورت در اکثر کلینیک‌ها متفاوت است؟

هزینه خدمات و دستمزد پزشک از کلینیکی به کلینیک دیگر متفاوت است و معمولا پزشکان سرشناس با توجه به خدمات بیشتر و دقت کار بالاتر هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

4.7/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *