لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا با بهترین دستگاه لیزر

افراد برای اینکه پاهای صاف و زیبایی داشته باشند، از هر نوع وسیله ای برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده می‌کنند، مانند استفاده از تیغ و ژیلت که موجب ایجاد خارش و زخم شده و چندان مؤثر نمی‌باشد، هم چنین استفاده از تیغ در ساق پا، موجب ضخیم شدن و افزایش موهای آن قسمت می‌شود. روش های دیگری نیز برای از بین بردن موهای زائد وجود دارند، مانند اپیلاسیون، شمع، وکس که بسیار دردناک هستند. در نتیجه این روش ها موقتی و کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت چند روز موها شروع به رشد می‌کنند. بنابراین افراد به دنبال روش های آسان برای اصلاح پاهای خود هستند که لیزر موهای زائد پا، از راحت ترین روش هایی است که تاثیر طولانی مدتی دارد. یکی از جدید ترین و مؤثر ترین روش های از بین بردن موهای زائد پا، لیزر موهای زائد پا می‌باشد. لیزر مو‌های زائد پا موهای زائد را از ریشه نابود کرده و برای مدت طولانی دیگر نیازی به اصلاح پاهای خود نخواهید داشت. در این مقاله ما قصد داریم شما را به صورت کامل با لیزر مو‌های زائد پا آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

لیزر موهای زائد پا چیست و نحوه انجام آن چگونه است؟

یکی از بهترین و بروز ترین روش های از بین بردن موهای زائد پا، لیزر موهای زائد پا می‌باشد. عملکرد لیزر موهای زائد پا بدین گونه است که دستگاه لیزر، نوری از خود منتشر می‌کند که روی ملانین های موجود در ریشه مو متمرکز شده و بر روی آن ناحیه تاثیر می‌گذارد و در نهایت فولیکول های مو صدمه دیده و موجب نابود شدن ریشه مو می‌شود. لیزر با آسیب رساندن به ریشه یا فولیکول های مو، باعث می‌شود که موها دیر رشد کرده یا دیگر رشد نکنند.
هنگام انجام لیزر موهای زائد پای خود حتما به یک کلینیک زیبایی معتبر و قابل اطمینان مراجعه کرده و لیزر توسط پزشک ماهر انجام گیرد. هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود، پزشک دستگاه لیزر را بر روی پوست شما حرکت می‌دهد. این دستگاه اشعه ای تولید می‌کند که هیچ صدمه ای به پوست نرسانده و تنها به ریشه مو آسیب می‌رساند که منجر به توقف رشد موها می‌گردد.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد پا

امروزه با پیشرفت فناوری، روش های نوینی برای از بین بردن موهای زائد پا تولید شده است که یکی از آن ها دستگاه های لیزر موهای زائد بدن می‌باشد. این دستگاه لیزر ها نسبت به سایر دستگاه های خانگی از بین بردن موهای زائد پا، تاثیر طولانی مدتی داشته و به صرفه تر است. در ادامه شما را با پنج نوع از اصلی ترین دستگاه های لیزر موهای زائد در کل جهان معرفی می‌کنیم.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت

یکی از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر موهای زائد پا، لیزر الکساندرایت می‌باشد که در سرتاسر جهان شناخته شده است. این دستگاه برای هر نوع پوست و مویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار ممتاز می‌باشد.

 • دستگاه لیزر دایود

 این لیزر عمق نفوذ بیشتری نسبت به لیزر الکساندرایت داشته و بیشتر برای پوست های تیره استفاده می‌شود.

 • دستگاه لیزر روبی

این دستگاه یکی از قدیمی ترین دستگاه های لیزر موهای زائد پا به شمار می‌رود که امروزه بیشتر مورد استفاده مردم قرار نمی‌گیرد.

 • سیستم های آی پی ال

 IPL نیز دستگاه هایی هستند که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شوند که بیشتر برای موهای روشن مناسب می‌باشد. اما بهتر است به جای استفاده از این دستگاه، از لیزر الکساندرایت و دایود استفاده کنید.

 • دستگاه لیزر ND Yag

لیزر ان دی یاگ دو نوع نور مختلف تولید می‌کند که بر فولیکول های مو در زیر پوست و فولیکول های مو در نزدیکی سطح پوست اثر می‌گذارد. این لیزر برای پوست های تیره مناسب بوده و نسبت به سایر لیزر ها دردناک تر است.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد پا

یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد پا، دستگاه لیزر سایناشور آمریکا می‌باشد که با دو طول ۱۰۶۴ نانومتر و ۷۵۵ نانومتر بر انواع پوست ها و موها مؤثر است. دستگاه لیزر سایناشور آمریکا دارای یک سیستم خنک کننده است که موجب می‌شود گرمای ناشی از اشعه لیزر را مهار کرده و هیچ دردی حس نکنید. هم چنین لیزر های الکساندرایت و اندیاگ از عالی ترین و شناخته شده ترین دستگاه های لیزر در تمامی کشور ها می‌باشد که افراد بسیار از این دستگاه ها نتیجه رضایت بخشی را دریافت کرده اند.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد پا

دستگاه لیزر سایناشور به دلیل ترکیب دو تکنولوژی لیزر اندیاگ و الکساندرایت با سرعت بسیار بالا و عملکرد منحصر به فرد خود می‌تواند برای از بین بردن موهای زائد همه افراد با شرایط مختلف پوست و مو مورد استفاده افراد قرار گیرد. به همین دلیل همه افراد با پوست های تیره و روشن نتیجه رضایت بخشی از این دستگاه دارند.

بروز درد هنگام لیزر موهای زائد پا

هنگام استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد پا، بخاطر حرارت زیادی که برای سوزاندن فولیکول های مو استفاده می‌شود ممکن است دچار درد و سوزش در محل لیزر شده رخ دهد. هر چه ضخامت موهای پا زیاد باشند، حرارت زیادی نیز برای نابودی ریشه موهای زائد وارد می‌شود. هم چنین  میزان درد به آستانه تحمل بدن افراد بستگی دارد.

البته دستگاه های جدید تر و پیشرفته تر دارای سیستم خنک کننده هستند که با خنک کردن سطح پوست، موجب کم تر شدن حرارت لیزر می‌شوند. بنابراین هنگام انجام لیزر از پیشرفته و مجهز بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید تا درد و ناراحتی کمتری داشته باشید. هم چنین  اگر تحمل درد را ندارید می‌توانید قبل از انجام لیزر از پماد و کرم های بی حسی بر ناحیه حساس بدن خود بمالید و پس از چند ساعت با شامپو بچه به خوبی بشویید. در این صورت حین انجام لیزر هیچ دردی حس نخواهید کرد.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد پا

یکی از جدیدترین روش های علمی برای از بین بردن موهای زائد پا، استفاده از لیزر موهای زائد پا می‌باشد که این کار تخصصی بوده و هر کسی نمی‌تواند از دستگاه لیزر استفاده کند. در نتیجه حتما باید به یک کلینیک معتبر و معروف پوست و مو مراجعه کرده و توسط پزشک متخصص و دستگاه با اطمینان لیزر انجام شود. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام لیزر یک سری نکات را رعایت کنید تا از بروز عوارض های احتمالی پیشگیری شود.

 • بهتر است شش هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد پا، به هیچ عنوان اپیلاسیون نکنید چون با اپیلاسیون ریشه موها کنده می‌شود و با توجه به اینکه لیزر بر ریشه موها اثر میگذارد ممکن است نتیجه مطلوبی بدست نیاید.
 • هم چنین  به مدت شش هفته قبل از انجام لیزر بهتر است در مقابل نور خورشید قرار نگیرید چون موجب می‌شود اثر گذاری لیزر کم شده و عارضه ها و پیامد هایی به دنبال داشته باشد.

مراقبت های بعد لیزر موهای زائد پا

پس از تمام شدن جلسه لیزر موهای زائد پا، بهتر است برای پیشگیری از بروز عارضه و بهبودی پوست، برخی نکات را رعایت کرده و از پوست خود مراقبت کنید که این نکات عبارتند از:

 • اگر محل لیزر شده دچار درد، سوزش یا ورم شد، می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • پس از اتمام لیزر، فورا کمی از پماد زینک اکساید را بر محل لیزر شده بمالید.
 • بهتر است بعد از انجام لیزر به مدت یک روز از رفتن به حمام دوری کنید.
 • پس از انجام لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از ضد آفتاب استفاده کنید چون لیزر باعث حساس شدن پوست می‌گردد.
 • پس از لیزر موهای زائد پا به هیچ عنوان شلوار تنگ نپوشید. هم چنین  پوشیدن چکمه های بلند نیز توصیه نمی‌شود.
 • حداقل تا چهل و هشت ساعت پس از انجام لیزر از رفتن به سونا، جکوزی یا استخر خودداری کنید.
 • هم چنین باید در هر جلسه لیزر موهای زائد پا، موهای خود را با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید.

میزان ماندگاری لیزر موهای زائد پا چه قدر است؟

لیزر موهای زائد پا تاثیر طولانی مدتی داشته و نسبت به دیگر روش های اصلاح پا بسیار مؤثر و بدون درد می‌باشد. با توجه به اینکه تاثیر گذاری لیزر موهای زائد پا در همه افراد یکسان نیست، ممکن است برخی افراد با تمام شدن جلسه های درمان دیگر هیچ موی زائدی در آن ها رشد نکند. اما ممکن است برخی افراد پس از تمام شدن دوره درمان، هر سال اقدام به انجام لیزر نمایند.

دوام و ماندگاری لیزر موهای زائد پا به نوع مو و پوست افراد بستگی دارد. اما با افزایش تعداد جلسات لیزر، ریشه موهای زائد شما رفته رفته نابود شده و دیگر رشد نخواهد کرد و بدین ترتیب از شر موهای زائد خود خلاص خواهید شد.

کاندیدای نامناسب لیزر موهای زائد پا

بیش از نود درصد از افراد نتیجه مطلوبی از لیزر موهای زائد پا بدست آورده اند. البته لازم به ذکر است، افرادی که بیماری خاصی نداشته و از سلامت جسمی کامل برخوردار باشند، لیزر موهای زائد در آن افراد به خوبی نتیجه می‌دهد. همه افراد می‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد پای خود استفاده کنند، اما تاثیر آن در همه افراد متفاوت است.

تاثیر گذاری لیزر برای افرادی که موهای مشکی و پوست سفیدی دارند بسیار زیاد بوده و در زمان کمتری موهای زائد بدن را از بین می‌برد. ولی افرادی که موهای روشن و پوست تیره ای دارند لیزر باید توسط پزشک متخصص انجام شود. هم چنین  قبل از لیزر موهای زائد پا پزشک باید فرد را معاینه کند تا ببیند کدام دستگاه برای پوست فرد مناسب و تاثیر گذار می‌باشد. کسانی که در پاهای خود زخم، یا مبتلا به بیماری پوست هستند، انجام لیزر برای آن ها مناسب نبوده و عارضه ها و پیامد های ناگواری به همراه دارد.

تعداد جلسه های لیزر پا چه قدر است؟

لیزر موهای زائد پا در یک جلسه از بین نمی‌رود و باید در جلسه های متعدد تکرار شوند تا به نتیجه مطلوب برسید. چرخه رشد موهای زائد دارای سه مرحله رشد، ریزش و استراحت می‌باشد که اشعه لیزر با اثر گذاری فقط بر فولیکول های در حال رشد، موجب می‌شود همه موها در یک جلسه از بین نرفته و تعداد جلسات بیشتر شود. لیزر موهای زائد پا با توجه به بزرگ بودن سطح پاها، در هر جلسه تقریبا سی دقیقه زمان میبرد.

به طور کلی تعداد جلسات لیزر به نوع پوست، رنگ مو، ضخامت و تراکم موها و هم چنین  روش هایی که از گذشته برای اصلاح پاها استفاده می‌شد بستگی داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ممکن است برخی افراد پس از انجام شش تا هشت جلسه لیزر، بسیاری از موهای زائد خود را از دست بدهند و در برخی افراد نیاز به جلسات بیشتری باشد. فاصله زمانی بین جلسه های لیزر معمولا شش تا هشت هفته می‌باشد. پس از اینکه دوره درمان تمام شد و دیگر موهای زائدی رشد نکرد، دیگر نیازی به انجام لیزر نیست. ولی پزشکان پیشنهاد می‌کنند که در سال یک یا دو بار برای انجام لیزر موهای زائد پا به کلینیک مراجعه کنید.

عارضه و پیامدهای لیزر موهای زائد پا

اگر برای لیزر موهای زائد پا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و با یک دستگاه پیشرفته شناخته شده لیزر را انجام دهید، به هیچ عنوان نگران نباشید چرا که هیچ آسیبی به شما وارد نخواهد شد. اگرچه پس از لیزر ممکن است عوارض رایجی چون متورم و قرمز شدن پوست رخ دهد که این موارد طبیعی بوده و پس از گذشت چند ساعت بهبود می‌یابد.

اما هنگامی که لیزر را در کلینیک های نا معتبر و توسط افراد بی تجربه با دستگاه های قدیمی و غیر معتبر انجام دهید، عارضه های بسیاری مانند بروز زخم، تاول و عفونت، درد زیاد هنگام انجام لیزر و هم چنین  به دلیل زیاد بودن حرارت دستگاه موجب سوختن پوست می‌شود که باید حتما قبل از اقدام به لیزر به معتبر بودن دستگاه دقت داشته باشید.

هزینه لیزر موهای زائد پا چه قدر است؟

قیمت لیزر موهای زائد به عوامل متعددی چون حجم و تراکم موها، نوع دستگاه و تکنولوژی آن، کشور سازنده دستگاه، کم یا زیاد بودن وسعت محل لیزر شده و هم چنین  به موقعیت و مکان کلینیک بستگی دارد که هزینه آن در همه کلینیک ها متفاوت است. به دلیل اینکه پا، از سایر اعضای بدن بزرگتر و وسعت بیشتری دارد، قیمت لیزر موهای زائد پا نیز بیشتر خواهد بود. هم چنین  هزینه لیزر ساق پا و کشاله ران هر دو جداگانه محسوب می‌شود.

برخی از کلینیک ها دستگاه های قدیمی و غیر پیشرفته ای دارند که لیزر را با هزینه کمتری انجام می‌دهند. توصیه می‌کنیم افراد فریب آن ها را نخورده و حتما به یک کلینیک معتبر و با دستگاه قابل اطمینان و شناخته شده لیزر را انجام دهند، در غیر این صورت لیزر هیچ تاثیری بر موهای زائد نگذاشته و عارضه های بسیار خطرناکی به همراه خواهد داشت.

سوالات درمورد لیزر پوست پا:

آیا لیزر مو‌های زائد پا موجب ناباروری و سرطان می‌شود؟

خیر. تا حالا هیچ مقاله علمی در مورد بروز این عوارض ذکر نشده است. هم چنین لیزر تاثیر خیلی سطحی بر پوست گذاشته و حداکثر با عمق سه میلی متر به داخل پوست نفوذ می‌کند.

آیا لیزر باعث حذف کامل مو‌های زائد می‌شود؟

از نظر علمی لیزر، کل موهای زائد بدن را به طور کامل حذف نمی‌کند. لیزر تقریبا بر هفتاد درصد مو ها تاثیر گذاشته و باعث نازک شدن مو ها و کاهش شدید رشد آن می‌گردد.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *