ژل آیدیا (idea filler)

ژل آیدیا (idea filler)

پوست به عنوان اصلی‌ترین عامل زیبایی صورت افراد به مراقبت و رسیدگی بیشتر نیاز دارد. تزریق ژل تحت نظر متخصصین زیبایی یکی از خدماتی می‌باشد که موجب تقویت و جوانسازی پوست افراد شده و در رفع نواقص صورت تاثیرگذار می‌باشد. فیلرها و ژل‌های استاندارد بیشتری در بازار موجود می‌باشند که در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از ماندگارترین ژل‌های موجود در بازار به اسم ژل آیدیا آشنا کنیم.

معرفی ژل آیدیا

فیلر یا ژل آیدیا

یکی از بهترین فرآورده‌های تولیدی کشور ایتالیا فیلر آیدیا می‌باشد، که این ژل مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و به خاطر داشتن ترکیبات مفید در جوانسازی پوست و ترمیم بافت‌های نابود شده، تاثیر بیشتری می‌گذارد. اسید هیالورونیک خالص از مهم‌ترین مواد سازنده ژل آیدیا می‌باشد که بر روی پوست تاثیر بیشتری دارد. همچنین این اسید می‌تواند به خوبی با پوست سازگار شود. تزریق این ماده به پوست علاوه بر انعطاف پذیر کردن پوست، موجب تولید کلاژن در پوست گردیده و از این راه به بافت صدمه دیده حجم می‌دهد. بنابراین شما با تزریق ژل آیدیا به پوستی زیباتر و جوان‌تر خواهید رسید. ژل آیدیا به کمک شیوه‌های مدرن آزمایشگاهی تولید گردیده است و تا الان در تولید آن از اسید نوکلئیک، ناخالصی یا پروتئین اضافه استفاده نگردیده است. به همین علت مصرف کنندگان این ژن دچار آلرژی نمی‌شوند و از نتایج طبیعی و ایمن آن به خوبی بهره‌مند خواهند شد. اکثراً از این ژل‌ها به منظور بالا بردن ویژگی ارتجاعی پوست، هیدراته کردن پوست و آبرسانی به آن، حجم بخشیدن و پر کردن قسمت‌های گوناگون، رفع چروک‌های جزئی و شدید، بهبود بافت‌های صدمه دیده، سفت کردن پوست، اصلاح زاویه فک و صورت، رفع نواقص صورت و بهبود ظاهر بینی و غیره استفاده می‌کنند.

مواد تشکیل دهنده ژل آیدیا

اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده ژل آیدیا اسید هیالورونیک خالص می‌باشد. این ماده به خوبی با سلول‌های پوستی واکنش داده و قادر است بدون به وجود آوردن هیچگونه حساسیتی آن را به کلاژن‌سازی تشویق نماید. همچنین قادر است تا چند برابر وزن مولکولی خود آب جذب نماید، به همین خاطر در آبرسانی پوست و پیشگیری از خشک شدن پوست نقش بسزایی دارد.

خوب است بدانید برای ساخت این ژل از هیچ گونه اسید نوکلئیک، ناخالصی یا پروتئین اضافی استفاده نگردیده است. بنابراین ایمن بوده و عوارض شدیدی را برای بدن نخواهد داشت. همچنین در ساخت آن از شیوه‌های مدرن آزمایشگاهی به کار برده شده تا مصرف کنندگان دچار مشکل نشوند و نتایج طبیعی آن را مشاهده نمایند.

انواع ژل آیدیا

بعضی شرکت‌ها انواع گوناگونی از ژل‌های آیدیار را تولید می‌کنند که با شرایط فیزیولوژیکی و زیستی بدن سازگاری بهتری دارند. بنابراین قادرند به طور موثری بر روی سلول‌های پوستی اثر گذاشته و شما به پوستی جوان و زیبا برسید این نوع ژل در ۵ نوع به بازار ارائه گردیده که به منظور تزریق در قسمت‌های گوناگون بدن به کار برده می‌شوند و شامل موارد زیر می‌باشند:

انواع ژل آیدیا
  • روژینال آیدیا:

این ژل به طور عمده از اسید هیالورونیک به وجود آمده و به منظور رفع خطوط خنده یا اخم به کار برده می‌شود. همچنین این فرآورده برای رفع افتادگی و شل شدگی پوست تاثیرگذار می‌باشد. با به کارگیری این نوع ژل، چین و چروک‌های خفیف و شدید برطرف گردیده و بافت‌ها ترمیم می‌گردند. همچنین این نوع ژل موجب استحکام بخشی به پوست می‌شود.

  • آیدیا لیپس:

 به منظور برجسته کردن لب‌ها، کانتور و اصلاح زاویه آن‌ها ، شما می‌توانید از ژل لب آیدیا لیپس استفاده نمایید. افزون بر این بر اساس تشخیص پزشک، در مواردی هم می‌توان از این ژل برای رفع خطوط پیشانی و اخم هم استفاده نمود. آیدیا لیپس تک فازی بوده و می‌تواند به طور همگن در لب انتشار یابد. این مواد به لایه وسطی پوست تزریق گردیده و برای این کار از سوزن‌های 27G تا 30G به کار برده می‌شوند.

  • سوپر آیدیا:

کسانی که قصد دارند از ژل آیدیا به منظور اصلاح زاویه فک و چانه حجم دهی به گونه‌ها و رفع خطوط پیشانی و اخم استفاده کنند، می‌توانند از مدل سوپر برای این موارد، بهره ببرند. افزون بر این کسانی که قصد دارند از این محصول برای اصلاح شکل بینی خود و رفع نواقص سطحی استفاده کنند، باید ژل سوپر آیدیا را تزریق نمایند. این فرآورده به عمق پوست تزریق داده می‌شود. بنابراین در پر کردن حجم از دست رفته یا رفع افتادگی پوست تاثیرگذار خواهد بود.

  • آیدیا بیو اکسپندر:

یکی از بهترین فرآورده‌ها به منظور اصلاح خط خنده و حجم دهی به چانه و گونه این ژل می‌باشد. این فرآورده از مواد کاملاً اورجینال به دست آمده است و به لایه زیر پوستی و به بخش عمیق پوست تزریق داده می‌شود. در نهایت می‌تواند در بهبود انعطاف پذیری پوست، تاثیرگذاری خوبی داشته باشد و موجب آبرسانی به پوست گردد. طول عمر این ژل ۸ الی ۱۲ ماه می‌باشد و به کیفیت تزریق، کیفیت مراقبت‌های بعد از آن و محل تزریق داده شده، وابسته است.

  • آرمونیا آیدیا:

این ژل برعکس دیگر فرآورده‌های این برند فقط در زمینه زیبایی و جوانسازی کاربرد ندارد، بلکه از این ژل در زمینه‌های درمانی نیز استفاده می‌کنند. این ژل خاصیت گرانروی خوبی دارد که موجب گردیده بتواند به طور یکنواخت در محل تزریق پخش گردد. افزون بر این نسبت به محصولات پر کننده، ذراتی با اندازه ریز دارد که با بافت بهتر ترکیب می‌گردند. به همین خاطر می‌توان از آن به منظور درمان بعضی از مشکلات در دستگاه تناسلی زنان و مردان استفاده نمود. بنابراین در افراد بی میلی جنسی درمان گردیده و اعتماد به نفس آن‌ها موقع رابطه بیشتر خواهد شد.

ماندگاری ژل آیدیا

نتیجه‌های به دست آمده از تزریق ژل را می‌توانید فورا مشاهده نمایید، ولی اغلب به طور تقریبی ۲ الی ۴ هفته طول می‌کشد تا شما نتایج نهایی را مشاهده کنید.

خوب است بدانید ماندگاری این ژل حدود ۹ الی ۱۸ ماه می‌باشد و اگر به طور مجدد این ژل را تزریق نمایید، ماندگاری آن افزایش خواهد یافت. مقدار ژل لازم برای همه افراد یکسان نمی‌باشد و به شرایط ویژه هر فرد همچون شدت چین و چروک پوست هر فرد، مشکلات خاص او و نوع ژل مورد استفاده، وابسته است.

مزیت‌های تزریق ژل آیدیا

یک روش سریع و آسان به منظور رفع چین و چروک، صاف کردن پوست و جوانسازی پوست، ژل به پوست می‌باشد. از طریق تزریق ژل آیدیا، می‌توانید شاهد نتایج طبیعی و طولانی مدت این ژل بر روی پوست خود شوید. معمولاً بعد از یک جلسه تزریق ژل، نتایج حاصله نمایان می‌گردد و با توجه به مراقبت‌های فرد، این ژل می‌تواند تا ۱۸ ماه ماندگاری داشته باشد. چون مواد تشکیل دهنده این ژل همگی طبیعی می‌باشد، این ژل موقع تزریق برای فرد عوارض پر خطری به وجود نمی‌آورد و در اکثر مواقع برای تزریق آن به آزمایش آلرژی نیازی نیست.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل آیدیا

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای تعیین کننده مدت زمان طول عمر ژل آیدیا، انجام مراقبت‌های بعد از تزریق ژل می‌باشد که در کاهش شدت عوارض هم تاثیر بیشتری دارد. اصلی‌ترین کارهایی که بعد از تزریق ژل باید انجام داد، شامل موارد زیر می‌باشند:

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل آیدیا
  • حداقل تا دو روز بعد از تزریق، نباید در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید و از انجام فعالیت‌های شدید بدنی باید پیشگیری کنید.
  • تا ۲۴ ساعت نباید روی ناحیه تزریق داده شده، لوازم آرایشی به کار گیرید.
  • حداقل تا سه روز بعد از تزریق، نباید روی محل تزریق داده شده را ماساژ داده و دست بزنید.
  • در هفته اول بعد از تزریق ژل، نباید به هیچ عنوان سیگار. قلیان و نوشیدنی‌های الکلی مصرف نمایید.
  • سعی کنید موقع خواب صورت خود را بالاتر از بدن قرار دهید و بر روی ناحیه تزریق داده شده به هیچ عنوان نباید بخوابید.

قیمت تزریق ژل آیدیا

قیمت تزریق ژل آیدیا همچون دیگر ژل‌های استاندارد بر پایه عمق تزریق، غلظت اسید هیالورونیک، نوع ژل، میزان ژل مصرفی و محل مورد تزریق، می‌باشند. این ژل جز ژل‌های وارداتی می‌باشد. بنابراین هزینه آن بر اساس نوسانات ارزی تغییر خواهد کرد. برند آیدیا از برندهای پربها می‌باشد که در روی صورت و بدن فرد طول عمر بیشتری دارد و دوره تمدید آن بلند مدت می‌باشد.

منبع: idea

سوالات درمورد فیلر آیدیا:

چرا تزریق ژل آیدیا انتخابی ایده‌آل برای تزریق می‌باشد؟

این ژل دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا می‌باشد و آلرژی و حساسیت ایجاد نمی‌کند هم‌چنین موجب آبرسانی عمیق پوست شده و موجب شادابی و طراوت پوست می‌شود.

هزینه تزریق ژل آیدیا چقدر می‌باشد؟

هزینه تزریق این ژل به نوع ژل و مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق و موارد دیگر بستگی دارد. بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به پزشک، هزینه تزریق این ژل را در ناحیه مورد نظر بپرسید.

آیا تزریق ژل آیدیا خطری دارد؟

مواد تشکیل دهنده این ژل از مواد طبیعی بوده که موقع تزریق علاوه بر اینکه عوارض پر خطری برای بدن ایجاد نمی‌کند، بلکه موجب حساسیت نیز نمی‌شود. بنابراین حتی کسانی که دچار حساسیت غذایی هستند، می‌توانند از این ژل استفاده کنند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *