چند بار می‌توان هایفو انجام داد؟

هایفوتراپی روشی کاملا ایمن برای از بین بردن چین و چروک‌ها، جوانسازی و سفت کردن پوست صورت می‌باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش از طریق تمرکز امواج فراصوت بر سلول‌های پوست و تحریک کلاژن سازی در آنان انجام می‌‌شود. بعضی از افراد این سوال را دارند که چند بار می‌توان هایفو انجام داد؟ آیا انجام این روش با محدودیت خاصی همراه می‌باشد یا نه؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که انجام هایفو محدودیت خاصی نداشته و روشی کاملا ایمن و غیر تهاجمی می‌باشد. اما به طور کلی این پزشک متخصص است که تصمیم می‌گیرد هایفو باید چند بار انجام شود. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با این مسئله آشنا کنیم.

چند بار می‌توان هایفو انجام داد؟

این که چند بار می‌‌توان هایفو انجام داد با این مسئله که فرد به چند جلسه هایفو نیاز دارد کاملا متفاوت می‌باشد. همان طور که قبلا نیز ذکر شد هایفو یک روش کاملا غیرتهاجمی و بی خطر به حساب می‌آید. بنابراین بیماران می‌توانند تا هر تعداد جلسه درمانی که نیاز داشته باشند، آن را انجام دهند. به طور کلی تعداد تکرار جلسات هایفو به سن بیمار، وضعیت پوست، شرایط بالینی و انتظارات او از نتایج بستگی دارد. در واقع بیشتر افراد با یک بار استفاده از هایفو، نتایج مطلوب را دریافت می‌کنند. اما اگر نیاز به تکرار درمان باشد، می‌بایست بین جلسات فواصل ۱ الی ۳ ماهه رعایت شود.

مدت دقیق هر جلسه هایفوتراپی و تاثیر آن بر نتایج

مدت زمان هر جلسه هایفو به نوع دستگاه مورد‌ استفاده و میزان درمان مورد‌ نیاز بستگی دارد. به‌ طور‌ معمول، یک جلسه هایفوتراپی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. طول مدت جلسه، تحت تأثیر مواردی همچون شدت تنظیمات دستگاه و اندازه ناحیه درمانی قرار دارد. به عنوان مثال ممکن است درمان ناحیه گردن و صورت کوتاه‌ تر از درمان کامل صورت و گردن باشد. معمولا متخصصان برای دستیابی به نتایج بهتر تنظیمات دقیق دستگاه را براساس نیازهای فردی هر شخص انجام می‌دهند. همان‌طور که شما باید برای بوتاکس خط اخم، خنده و خطوط پیشانی مراقبت‌هایی را در نظر بگیرید، قبل و بعد از جلسات هایفو هم باید نکات بهداشتی را از پزشک خود بپرسید. بدین‌ ترتیب می‌توانید با کمترین عوارض پوست خود را جوان‌تر و شفاف‌تر کنید.

چند بار در سال می‌توان هایفوتراپی انجام داد؟

معمولا انجام هایفوتراپی بیش از چهار بار در سال توصیه نمی‌‌گردد، چون ممکن است به سلول‌های زیر پوستی آسیب رسانده و به پوست اجازه بهبود و ریکاوری ندهد. به‌ عنوان مثال هایفوتراپی با به وجود آوردن حرارت در لایه‌های عمیق‌ تر پوست، باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. فرآیند تولید کلاژن نیاز به زمان داشته و معمولا چند ماه طول می‌کشد تا نتایج کامل آن مشاهده گردد. همچنین وضعیت پوستی، سن و نیازهای خاص هر فرد هم می‌تواند بر تعداد دفعات تکرار هایفوتراپی تاثیر گذار باشد.

عوارض تکرار هایفوتراپی

کسانی که هایفو را انجام می‌دهند قطعا از مزایای آن نیز مطلع هستند و برایشان مسئله عوارض تکرار هایفوتراپی نیز بسیار مهم می‌باشد. متقاضیان باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی بوده و با کمک آن امواج اولتراسوند بر لایه‌هایی از پوست فرد متمرکز می‌شوند. تمرکز امواج اولتراسوند باعث می‌شود دمای لایه‌ی مورد نظر به سرعت افزایش پیدا کند.

شاید با خود فکر ‌کنید که این موضوع باید برای پوست مضر باشد اما اصلا این طور نیست. چون رسیدن دما به سلول‌های این لایه سبب تحریک پروتئین‌هایی به نام کلاژن شده و در نتیجه جوان‌سازی و کلاژن‌سازی پوست انجام می‌گیرد.

 شما برای همه‌ی این مراحل به ۳ ماه زمان نیاز دارید و تا قبل از آن وقتی متوجه نتیجه‌ی دلخواه خود نشدید و به پوست زمان مناسب ندادید قطعا انجام هایفوتراپی مجدد می‌تواند مشکل ساز باشد و باعث تخریب سلول‌های زیر پوستی شود و در نهایت به پوست اجازه‌ی ریکاوری و بهبودی ندهد.

چه زمانی باید هایفو انجام دهیم؟

هایفو در هر سنی برای افراد مناسب است، اما بهترین سن برای انجام این روش در سنین میانسالی می‌باشد. چون در این سن، پوست شروع به افتادگی کرده و انجام هایفوتراپی می‌تواند به پیشگیری از این روند کمک کند. همچنین، هایفو برای کسانی که می‌خواهند پوست خود را برای یک رویداد خاص محکم و سفت کنند هم مناسب می‌باشد.

کاندیدای مناسب برای انجام هایفو

کسانی که دارای شرایط زیر هستند کاندیدای مناسب برای انجام هایفوتراپی می‌باشند‌:

  • کسانی که چین و چروک و خطوط ریز دارند.
  • افرادی که افتادگی پوست دارند.
  • کسانی که حجم صورت خود را از دست داده‌اند.
  • افرادی که پوست گردنشان شل شده است.
  • کسانی که شادابی پوست خود را از دست داده‌اند.

اگر هر یک از این علائم را در خود مشاهده کردید. می‌توانید با پزشک خود در مورد اینکه آیا هایفوتراپی برای شما مناسب است یا خیر، مشورت نمایید.

نکات مراقبتی بعد از درمان با هایفو

برای حفظ سلامت پوست خود و به حداکثر رساندن نتایج هایفوتراپی، بهتر است نکات مراقبتی زیر را دنبال کنید:

  • از مصرف غذاهای تند و چرب خودداری کنید.
  • از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید.
  • از مرطوب کننده‌های ملایم استفاده کنید.
  • به مدت ۲۴ ساعت از آرایش و فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

آیا تمدید هایفوتراپی لازم است؟

اگر می‌خواهید میزان ماندگاری و نتایج هایفوتراپی چشمگیرتر طولانی تر شوند، تمدید جلسات لازم است. معمولا ۳ ماه بعد از اتمام جلسات اصلی درمان، جلسه ای به نام مینی هایفو انجام می‌‌گردد. در کسانی که سن بیشتری دارند مینی هایفو در میزان ماندگاری نتایج موثر است. همچنین هر شش ماه یکبار تمدید این روش به تثبیت نتایج آن کمک بسیاری خواهد کرد. کسی که پوستش شل تر و دارای چین و چروک بیشتری است، حتما باید جلسات تمدید هایفو را انجام دهد. در غیر این صورت احتمال بازگشت پوست به حالت اولیه افزایش پیدا می‌کند.

معمولا به چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام هایفوتراپی توسط پزشک معالج مشخص می‌شود. اما به طور کلی تمامی بیماران به یک الی سه جلسه درمانی نیاز دارند. کسانی که سن بیشتری دارند و پوستشان نیز شل تر است باید سه جلسه درمانی انجام دهند. اما کسانی که پوست سفت تر چین و چروک کمتری دارند، با یک الی دو جلسه درمانی نتایج دلخواه خود را دریافت می‌کنند. اما به هر حال بهتر است تعیین تعداد جلسات را به پزشک معالج خود بسپارید.

از چه سنی می‌توان هایفوتراپی انجام داد؟

 در اصل درمان هایفوتراپی برای بیمارانی انجام می‌شود که مبتلا به اختلالات نورولوژیکی همچون اختلالات صرعی هستند. چون این درمان باعث تقویت عضلات و افزایش انعطاف پذیری آن‌ها می‌شود. بنابراین اگر هایفو به این منظور انجام شود، قطعا محدودیت سنی نخواهد داشت. اما اگر هدف از هایفو لیفت و جوانسازی پوست باشد، این درمان از سن ۱۸ سالگی قابل انجام می‌باشد. البته بهتر است از سی سالگی به بعد از این روش نوین و پرطرفدار استفاده کنید.

ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

بهتر است بدانید که ماندگاری نتایج هایفوتراپی موقتی بوده و زمان ماندگاری آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی ماندگاری این درمان شش ماه تا سه سال است. بعضی از افراد پس از جلسه اول، نتیجه قابل قبولی را دریافت می‌کنند و دیگر تمایلی به تکرار این روش درمانی ندارند. اما بعضی از بیماران با توجه به وضعیت پوستی خود برای دریافت نتایج بهتر مجبور به تکرار جلسات درمانی تا سه جلسه هستند.

سوالات درمورد چند بار می‌توان هایفو انجام داد؟

طرحواره پیدا نشد.
امتیاز بدهید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *