بهترین مارک بوتاکس

بهترین مارک بوتاکس

شاید به جرئت بتوان گفت که تزریق بوتاکس یکی از شایع ترین، محبوب ترین و موثرترین عمل های زیبایی سرپایی است. این روش معجزه آسا را تقریبا همه افرادی که به دنبال جلوگیری از پیری پوست خود هستند، حداقل یک بار امتحان کرده اند و اثرات آن را مشاهده کرده اند. اما با گسترش تزریق بوتاکس سوال اینجاست که بهترین مارک بوتاکس که بالاترین کیفیت و کم ترین عوارض را داشته باشد؛ کدام است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین مارک بوتاکس خارجی، کره ای و ایرانی را خدمتتان معرفی کنیم.

تزریق بوتاکس

برندهای مختلف بوتاکس معمولا از نظر کارایی یکسان هستند. همه برندهای بوتاکس حاوی سم بوتولینوم هستند که با فلج کردن عضلات، حرکت آن ها را مختل می کنند و موجب می شوند که چین و چروک ها روی صورت ایجاد نشوند. برند های مختلف بوتاکس ممکن است برای تزریق در نواحی خاصی از صورت اختصاصی طراحی شده باشند یا ممکن است از نظر ماندگاری، کیفیت ساخت، اثرگذاری یا بروز عوارض جانبی با یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی هرکدام از برندهای مختلف بوتاکس مزایای خاص خود را دارند. در ادامه چند مورد از بهترین مارک بوتاکس را معرفی می کنیم:

انواع بهترین مارک بوتاکس خارجی

بهترین مارک بوتاکس خارجی
 • مارک بوتاکس (BOTOX)
  بوتاکس در واقع اولین و معروف‌ترین نام تجاری تولید کننده سم بوتولینوم (Botulinum Toxin) می باشد که توسط شرکت آلرگان ساخته شده است. این نام آنقدر در جهان شهرت گرفت که امروزه تمامی انواع سم بوتولینوم را با نام بوتاکس می شناسند. این محصول علاوه بر سم بوتولینوم حاوی انواعی از پروتئین می باشد (مانند پروتئین موجود در شیر گاو) که می تواند موجب ایجاد حساسیت در بعضی از افراد گردد. ماندگاری بوتاکس بین 3 تا 4 ماه می‌باشد.
 • مارک دیسپورت (Dysport)
  دیسپورت (Dysport) یک برند ساخت شرکت گالدرما در کشور انگلستان می باشد. این بوتاکس برای بر طرف کردن خطوط اخم واقع در بین دو ابرو بسیار مناسب است. این خطوط با بالا رفتن سن عمیق تر می شوند و ظاهر ناخشویندی به صورت می بخشند. دیسپورت برای برطرف کردن خط اخم متوسط یا شدید مناسب است و برای از بین بردن خطوط اخم خفیف پیشنهاد نمی‌شود.
 • مارک زئومین (Xeomin)
  زئومین یک بوتاکس آلمانی می باشد که مورد تأیید سازمان غذا و دارو است. زئومین حاوی نوروتوکسین های قوی می باشد که علاوه برکاربرد زیبایی برای بر طرف کردن خطوط اخم متوسط ​​تا شدید بین ابرو، کاربرد درمانی نیز برای افراد مبتلا به دیستونی گردن رحم، بلفارواسپاسم و اسپاسم پلک نیز دارد. زئومین نیز یک سم بوتولینوم نوع A قابل تزریق می باشد و فرمولی بسیار شبیه مارک بوتاکس دارد با این تفاوت که در ساخت این محصول، پروتئین مورد استفاده قرار نگرفته است. به همین دلیل که در ترکیب آن هیچ ماده ی افزودنی استفاده نشده است، نیازی نیست که در دمای پایین نگه داشته شود، پس توزیع آن ساده تر است و در نتیجه تمایل پزشکان به استفاده از آن بیشتر است. از طرفی معمولاً قیمت زئومین کمی از بوتاکس ارزان‌تر است.
 • بهترین مارک بوتاکس کره ای
  مارک بوتاکس نورونوکس (Neuronox)، یک برند معتبر کره ای می باشد که می توان برای قسمت های مختلف صورت و بدن از آن استفاده کرد. بعد از گذشت 1 تا 3 روز کاملا عملکرد بوتاکس روی نواحی تزریق دیده می شود. این برند با کیفیت، ماندگاری بین 3 تا 6 ماه با توجه به شرایط پوست، سن و عوامل دیگر برای افراد ارائه می دهد.
 • مارک بوتاکس کانادایی
  برند کنیتوکس یک برند معتبر کانادایی است، که برای بوتاکس پیشانی جهت رفع چین و چروک‌های آن پیشنهاد می شود.
 • مارک بوتاکس فرانسوی
  مارک درماتوکس (DermaTox) یکی از برندهای ساخت کشور فرانسه است که دارای کیفیت و کارایی بسیار خوبی برای بوتاکس نواحی مختلف صورت می باشد.
 • کنیتوکس (بوتاکس چینی)  Canitox
  اسم بوتاکس چینی، مارک کنیتوکس می باشد. این محصول برای برطرف کردن چروک های صورت مانند چین و چروک دور چشم، خط اخم، چروک پیشانی و خط خنده استفاده می شود. این بوتاکس حتما باید در دمای منفی ۴ درجه نگهداری شود. کنیتوکس با نامهای درماتوکس، لینوریز و ریفاین نیز شناخته می شود.

انواع بهترین مارک بوتاکس ایرانی

متاسفانه به دلیل تحریم امکان دارد که برخی از برندهای خارجی در بازار یافت نشود. از طرفی با بالا رفتن قیمت ارز، وارد کردن برندهای با کیفیت خارجی، هزینه سنگینی خواهد داشت و موجب شده است که نمونه های تقلبی در بازار شایع شود. خوشبختانه امروزه بسیاری برندهای با کیفیت ایرانی مثل برند مسپورت هم در بازار موجود شده اند که نتایج بسیار رضایت بخشی ارائه داده اند. شاید تفاوت چندانی بین بوتاکس ایرانی و بوتاکس خارجی در ترکیبات سازنده یا نحوه عملکرد وجود نداشته باشد. اما در مورد سرعت تاثیرگذاری و درد ناشی از تزریق بوتاکس تفاوت اندکی بین برندهای ایرانی و خارجی گزارش شده است.

بهترین مارک بوتاکس ایرانی
 • مارک مسپورت (  Masport)
  مارک مسپورت تولید ایران می باشد و بسیار به بوتاکس دیسپورت شبیه است. این محصول حاوی توکسین خالص شده، کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A، کمپلکس با هماگلوتینین می باشد. برای بر طرف کردن خط اخم متوسط تا شدید بین دو ابرو کارایی خوبی دارد. بین 3 تا 10 روز بعد از تزریق، اثرات بوتاکس کاملا مشخص می شود. ماندگاری مسپورت بین 3 تا 6 ماه می باشد و بعد از آن نیاز به تمدید دارد.
  این برند ایرانی به صورت پودری در ویال های 150 و 500 واحدی به بازار عرضه می شود. نگهداری آن در دمای بین 2 تا 8 درجه می باشد و تا 6 ماه قابلیت نگهداری دارد. هر 500 واحد آن می تواند برای سه نفر استفاده شود.
  درمان میگرن، درمان چین و چروک های گردن، درمان اسپاسم نیمه صورت، درمان بعضی از مشکلات چشم مثل چشم چپ و تنبلی چشم از موارد کاربرد بوتاکس مسپورت می باشد.
 • مارک بوتاکس دیستون
  بوتاکس دیستون یک برند ایرانی تولید شرکت ایمن واکسن می‌باشد. این شرکت از 1396 فعالیت خود را آغاز و برای اولین بار در ایران موفق به تولید بوتاکس شد. علاوه بر سم بوتولینوم که ماده اصلی بوتاکس است، مواد نگهدارنده لاکتوز، آلبومین و هماگلوتینین نیز در ترکیبات آن وجود دارد. به دلیل وجود لاکتوز در ترکیبات دیستون، افرادی که به لاکتوز و فرآورده‌های لبنی حساسیت دارند؛ نباید از این ماده برای تزریق بوتاکس استفاده کنند. همین طور وجود این ماده در ترکیبات بوتاکس دیستون موجب می شود که شرایط نگهداری آن خاص شود و برای جلوگیری از فاسد شدن در دمای خاصی نگهداری شود.
  بوتاکس دیستون در ویال های 300 و 500 واحدی در بازار موجود می باشد.

عوارض تزریق بوتاکس

از عوارض جانبی این محصول می توان ضعف عضلانی و کبود شدن محل تزریق را ذکر کرد. این عوارض بعد از نهایتا ۶ هفته برطرف می شوند. بعد از تزریق بوتاکس ممکن است علائمی مانند سردرد، احساس سرماخوردگی، افتادگی چشم و حالت تهوع را احساس کنید. جالب است بدانید که در بوتاکس‌های ایرانی مقدار پروتئین استفاده شده در ترکیبات بسیار کمتر از نمونه‌های خارجی است و به همین دلیل واکنش بدن نسبت به این مواد بسیار کمتر خواهد بود.

جمع بندی درباره بهترین مارک بوتاکس

متخصص پوست و مو می‌تواند به شما بهترین مارک بوتاکس که مناسب بر طرف کردن چین و چروک های صورت شما باشد را پیشنهاد کند. تمام این برند هایی که در این مقاله معرفی شده اند؛ اثربخشی بسیار خوبی دارند. تمام مراحل تزریق بوتاکس را می‌توانید به صورت کامل در مطب انجام بدهید و اصلا نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود. محدودیت بسیار کمی برای فرد ایجاد می کنند و بعد از تزریق می‌توانید به راحتی به فعالیت های روزانه معمول خود ادامه دهید. برای به حداقل رسیدن عوارض ناشی از تزریق بوتاکس، سعی کنید این کار را نزد یک متخصص با تجربه و مجرب انجام دهید. هنگامی که به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنید از برند معتبری که به تایید پزشک شما رسیده است، استفاده کنید. البته میزان هزینه‌ای که شما برای تزریق کردن ماده بوتاکس به نقاط مختلف صورت و بدن نیز در نظر گرفته‌اید نیز می‌تواند در انتخاب بهترین مارک بوتاکس تاثیرگذار باشد. به یاد داشته باشید که قبل از تزریق بوتاکس، در صورت حساسیت به این ماده یا هر مدل حساسیت و آلرژی دیگر مثل تبخال حتما به پزشک خود اطلاع دهید. بعضی از انواع بوتاکس چون حاوی مواد غیرفعال می باشند (مانند پروتئین شیر گاو موجود در برخی محصولات)، می‌توانند موجب واکنش‌های آلرژیک یا مشکلات دیگر شوند.

پرسش و پاسخ درباره بهترین مارک بوتاکس:

قیمت انواع بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به عواملی مانند برند بوتاکس، گستردگی ناحیه تزریق و دستمزد پزشک بستگی دارد. بعضی از برندهای خارجی بوتاکس مانند دیسپورت و نورونوکس به دلیل تحریم، مدتی است که در بازار ایران موجود نمی باشد. بوتاکس آلمانی زئومین و برندهای ایرانی مسپورت و دیستون با قیمت های مناسبی در بازار موجود می باشند؛ که با توجه به نوسانات قیمت، بهتر است قبل از تزریق بوتاکس، هزینه دقیق را از کلینیک جویا شوید.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

2 پاسخ

 1. سلام به نظر شما بهترین مارک بوتاکس برای تعریق بیش حد زیر بغل چه برندی خوبه چون پارسال ایرانی زدم هیچ تاثیری نداشت؟؟

  1. بوتاکسهای ایرانی برای تعریق زیر بغل جزء بهترین گزینه ها هستند چون پخش پذیری زیاد و ماندگاری بالا دارن، اگر بهر دلیلی به بوتاکس ایرانی مقاومت نشون دادید میتونید از برندهایی مثل زئومین استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *