خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل لب + نکات مهم

فرم لب‌ها مخصوصا در خانم‌ها بر زیبایی ظاهری تاثیر بسزایی دارد و بسیاری از افراد با انجام عمل‌های زیبایی مختلف سعی می‌کنند ظاهر آن‌ها زیباتر کنند. یکی از راه‌هایی که بیشترین تاثیر را بر روی لب‌ها می‌گذارد تزریق ژل به لب است. تزریق ژل به لب‌ها به آن‌ها ظاهری حجیم‌تر و پرتر می‌دهد و شکل آن را اصلاح می‌کند. تزریق ژل لب فقط چند دقیقه طول می‌کشد و آسیبی به پوست نمی‌زند. اما باید توجه داشته باشید که این روش دائمی نیست و باید برای حفظ ظاهر لب که ژل ایجاد کرده است، هر چند وقت یکبار دوباره تزریق‌‌ را انجام داد. عوارض جانبی آن با مراقبت‌های بعد از تزریق، قابل کنترل است. یکی از نکات مهم مراقبتی توجه به طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل لب است که در این مطلب به آن بیشتر می‌پردازیم.

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

حالت صحیح خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب
خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب چگونه بخوابیم؟
تزریق ژل لب یا فیلر لب با نتایج قابل مشاهده فوری، بدون نیاز به زمان برای بهبودی و حداقل عوارض جانبی، نتایج تقریبا طولانی مدتی را به همراه دارد. یکی از نکاتی که باید بعد از این عمل به آن توجه کرد، طرز صحیح خوابیدن بعد از تزریق ژل لب است.
اگرچه شواهد محکمی مبنی بر تاثیر وضعیت خوابیدن بر تورم لب بعد از تزریق ژل وجود ندارد، با این حال، بهترین حالت خوابیدن بعد از ژل درمانی حالتی است که در آن حرکات و فشار روی صورت را کمتر می‌کند. به همین دلیل، خوابیدن به پشت امن‌ترین حالت بعد از این عمل زیبایی است. تمام پزشکان به مراجعه کنندگان خود توصیه می‌کنند، به پشت بخوابند و هیچ‌گونه فشاری به لب و صورت خود وارد نکنند و تا یک هفته پس از درمان از خوابیدن روی صورت خودداری کنند.
شب اول پس از درمان، برای کاهش تورم و اطمینان از ماندن ژل تازه تزریق شده در جای خود، سعی سر خود را بالاتر قرار دهید. می‌توانید از یک بالش اضافی استفاده کنید و سر را در موقعیت بالاتر تنظیم کنید، بدین صورت، دیگر نگران تغییر شکل لب و عوارض بعد از آن نخواهید بود.

آیا می توانم بعد از تزریق ژل لب به پهلو بخوابم؟

همانطور که گفته شد، بهترین حالت خوابیدن بعد از تزریق ژل لب، دراز کشیدن به پشت است. بعد از تزریق فیلر 24 تا 48 ساعت به پشت بخوابید و سر خود را در موقعیتی قرار دهید که در خواب به طرفین غلت نزنید. پس از گذشت این مدت، بدون اینکه نگران حرکت ژل باشید با خیال راحت به پهلو بخوابید.
به طور کلی، بعد از تزریق ژل به لب باید به مدت 3 تا 4 ساعت در وضعیت عمودی بمانید و از مالش یا اعمال فشار بر روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید. این کار از حرکت ژل به مناطق دیگر جلوگیری می‌کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

تزریق انواع ژل لب به سرعت به گزینه‌های زیبایی محبوب و موثر برای جوانسازی صورت بدون جراحی تبدیل شده‌ است. این فیلرها در کمتر از 15 تا 30 دقیقه، می‌توانید لب‌های شما را به فرم دلخواهتان برسانند و اعتماد به نفستان را افزایش دهند. هر عمل زیبایی، اثرات مثبت خود را دارد اما برای اینکه حداکثر تاثیر مثبت و حداقل عوارض را داشته باشیم رعایت یکسری نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل لب همیشه از سوی پزشکان توصیه می‌شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب
 • ورزش بعد از تزریق ژل لب

هر چند بعد از تزریق ژل می‌توان تمرینات وزرشی خود را از سر گرفت اما توصیه می‌شود به مدت 24 ساعت از ورزش‌های شدید هوازی خودداری کنید.

 • سوار هواپیما نشوید.

پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل یک هفته پس از تزریق ژل لب از پرواز با هواپیما خودداری کنید. به این دلیل که فشار هوا در هواپیما می‌تواند تورم و کبودی لب را بدتر کند.

 • اجتناب از نور خورشید

هر چند، تمام پزشکان همیشه توصیه می‌کنند خارج از منزل از ضد آفتاب استفاده کنند، اما بعید است نور مستقیم خورشید که بر ژل لب تأثیر بگذارد. با این حال برای اطمینان در مورد جزئیات، با پزشک خود مشورت کنید و توصیه‌های پزشک را در این مورد دنبال کنید تا بهترین نتایج را داشته باشید.

 • آرایش نکنید

به طور کلی، توصیه می‌شود حداقل 6 تا 8 ساعت پس از تزریق فیلر، لب خود را لمس نکنید. این کار احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد. همچنین، بهتر است به مدت 24 ساعت از لوازم آرایشی و بهداشتی مبتنی بر  AHA، رتینول یا ویتامین C و انواع روغن‌های پوستی استفاده نکنید.
علاوه بر این، به منظور کاهش فشار و تماس و کم شدن احتمال عفونت، تا دو هفته پس از درمان از اپیلاسیون، فیشال، لایه برداری، لیزر درمانی و میکرودرم ابریژن نیز خودداری کنید.

عوارض تزریق ژل لب

یکی از نگرانی‌های عمل‌های زیبایی عوارض جانبی آن است که ممکن است مدت‌ها زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. عوارض تزریق ژل لب ظرف چند ساعت، روز یا هفته پس از تزریق ایجاد می‌شوند و در بهترین  حالت ظرف یک روز از بین می‌روند. عوارض جانبی متداول عبارتند از:

عوارض تزریق ژل لب
 • کبودی
 • خارش
 • تورم
 • درد و حساسیت
 • قرمزی

برای کمک به کاهش تورم، هر ساعت یک کمپرس سرد به مدت 5 تا 10 دقیقه روی لب خود قرار دهید. همچنین، برای کاهش درد یا حساسیت از استامینوفن استفاده کنید. اگر دچار تورم یا خارش شدید، آنتی هیستامین‌‌های بدن نسخه مصرف کنید. همچنین برای کاهش تورم باید حالت خوابیدن بعد از تزریق ژل لب را اصلاح کنید و حداقل دو شب به پهلو نخوابید.

عوارض نادر ژل لب:

در حالی که عوارض جانبی جزئی مانند، تورم و قرمزی طبیعی است، برخی مواقع به دلایلی ممکن است عوارض جدی‌تری ظاهر شوند که در این موارد، باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. عوارض نادر و جدی‌تر مانند:

 • کبودی و تورم بیش از حد: اگر بیش از یک هفته لب دچار کبودی یا تورم شدید باشد ممکن است یک واکنش نادر آلرژی باشد که نیاز به مراجعه به پزشک خواهید داشت.
 • انسداد عروق: زمانی که ژل به داخل یا اطراف شریان تزریق ‌شود و جریان خون را کاهش دهد یا متوقف کند انسداد عروق اتفاق می‌افتد. در این شرایط خون کافی به پوست و بافت اطراف نمی‌رسد و بافت به مرور از بین می‌رود. علائم انسداد عروقی شامل، درد فوری و شدید و تغییر رنگ پوست است که می‌تواند مانند لکه‌های سفید دیده شود.
 • توده: در مواردی ممکن است توده یا برآمدگی‌هایی روی لب ایجاد شود. توده‌هایی که در اثر اسید هیالورونیک ایجاد می‌شوند توسط دارویی به نام هیالورونیداز برطرف می‌شوند. اما بسیاری از توده‌های این نوع فیلر به سادگی با ماساژ دادن در طول زمان بهبود می‌یابند. در مواردی که توده به دلیل التهاب ایجاد شده باشد، آن‌ها را با تزریق کورتیکواستروئید درمان می‌کنند.
 • تبخال: اگر مستعد تبخال هستید بهتر است قبل از تزریق با پزشک خود مشورت کنید.

تورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول می‌کشد؟

بعد از تزریق ژل لب، نتایج را فوری خواهید دید و لب شما کاملا حجیم می‌شود. در 24 اولیه لب‌ها بیش از حد متورم هستند و  ظرف 2 روز تورم اولیه برطرف می‌شود. در کاهش تورم عوامل مختلفی مانند عدم فشار به لب، عدم استفاده از لوازم آرایشی و طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل لب، دخیل هستند. زمانی که تورم به طور کامل از بین رفت، نتیجة نهایی کاملا واضح خواهد شد. به طور معمول حدود 6 تا 10 روز طول می‌کشد تا فیلر در لب جا بیفتد و به ظاهر نهایی و مطلوب خود برسید.

ماندگاری ژل لب بعد از تزریق چقدر است؟

ماندگاری ژل لب بعد

ژلی که به لب ترزیق می شود اثرات دائمی ندارد و بسته به شرایط هر چند وقت یکبار باید دوباره تزرق انجام شود. معمولا پس از 3 تا 6 هفته بعد از تزریق اولیه، ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشید، حتی برخی افراد ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به 2 تا 3 جلسه درمانی اضافی نیز نیاز داشته باشند که معمولا هر جلسه با فاصله حدود 4 هفته از یکدیگر خواهد بود.
اثرات تزریق ژل‌ لب معمولا حدود 6 تا 10 ماه باقی می‌ماند که این ماندگاری ژل لب به برند ژل، نوع ژل و مدت زمانی که بدن می‌تواند ژل را متابولیزه کند، بستگی دارد.  

سن مناسب تزریق ژل لب

سن مناسب تزریق ژل لب

نکته مهم این است که، تزریق ژل لب برای همه توصیه نمی‌شود و همه نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. به توصیه پزشکان بهترین سن برای تزریق ژل 20 تا 40 سالگی است تا فرد بتواند به طور کامل از خود مراقبت کند و عوارض تزریق را درک کند. برای بهره‌گیری از فواید تزریق ژل لب و افزایش حجم لب‌ها نیاز به مشاوره و معاینات تخصصی دقیق است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

منبع: lip filler aftercare

پرسش و پاسخ درباره طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل لب:

بهترین حالت خوابیدن بعد از تزریق ژل لب چیست؟

به مدت 24 تا 48 ساعت به پهلو نخوابید و تا یه هفته روی صورت خود فشار وارد نکنید. توصیه می‌شود به پشت بخوابید.

آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

عوارض تزریق ژل لب کبودی و تورم مختصر است که بعد از 24 تا 48 ساعت اثرات آن تقریبا برطرف می‌شود. در صورت بروز عوارض نادر مانند تورم شدید، انسداد عروق و درد شدید به پزشک خود مراجعه کنید

اثرات تزریق ژل لب را چند وقت بعد می‌توانیم ببینیم؟

از 6 تا 10 روز بعد از تزریق ژل، لب‌ها هنوز متورم هستند، بعد از این مدت شکل نهایی لب‌ها خود را نشان می‌دهد.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

بسته به برخی شرایط مانند برند ژل و نوع ژل یا شرایط فرد ماندگاری ژل از 6 تا 12 ماه است و باید بعد از آن دوباره تزریق انجام شود.

آیا تمام افراد می‌توانند کاندید تزریق ژل لب باشند؟

تشخیص این موضوع بستگی به نظر پزشک دارد در برخی مواقع حتی محدودیت سنی نیز مانع تزریق ژل لب می‌شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *