چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

شیو بعد از اولین جلسه لیزر + چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

لیزر بدن برای رفع موهای زائد یکی از روش‌های اثبات شده و محبوب بین کسانی که از موهای بدن خود خسته شده‌اند، می‌باشد.
همانند سایر درمان‌های پزشکی برای کسب بهترین نتایج از این روش، مراجع محترم ملزم به رعایت یکسری قوانین و نکات مراقبتی می باشد. یکی از این نکات مهم، مربوط به اصلاح و شیو قبل و بعد از لیزر موهای زائد است.
در ادامه این مقاله با کلینیک شکیبا همراه باشید تا به بررسی شیو بعد از اولین جلسه لیزر و همچنین به پاسخ پرسش چند روز بعد از لیزر شیو کنیم وبین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیوه هستیم، دست یابید.

شیو بعد از اولین جلسه لیزر + چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

بسیاری از مراجعین محترم از اپراتور لیزر خود می‌پرسند: چگونه و چند روز بعد از اولین جلسه لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم
چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟ بعد از اولین جلسه لیزر کی شیو کنیم؟

بدیهی است که با یک جلسه لیزر درمانی، شما پاسخی 100% از دستگاه نمی‌ گیرید و با رشد موهای بدن خود، نیاز به اصلاح آنان دارید.
عموما اکثر کلینیک‌های لیزر به شما می‌گویند که 24 ساعت قبل از شروع لیزر، مو‌های زائد ناحیه تحت درمان را با تیغ (ژیلت) شیو کنید. اما بعد از اولین جلسه و سایر جلسات، بهتر است چند روزی به پوست و مو ناحیه تحت درمان استراحت دهید و حدودا بین 1 هفته تا 10 روز بعد شیو بعد از لیزر را انجام دهید.
علت این استراحت چیست؟

طبق توصیه متخصصان بهتر است برای جلوگیری از تحریک شدن پوست، حداقل 7 تا 10 روز از اتمام جلسه صبر کرده و بعد برای اصلاح موهای زائد اقدام کنید.

بین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیوه هستیم؟

بین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیوه هستیم؟

بین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیوه هستیم


پاسخ قطعی ای برای این سوال وجود ندارد اما هرچه کمتر بهتر!
اگر فواصل تعیین شده جلسات بین لیزر شما حدود 1 ماه الی 1 ماه و نیم می باشد، بهتر است حداکثر 2 بار نواحی که شما را می آزارد با ژیلت شیو نمایید.

نکات شیو بعد از اولین جلسه لیزر

شیو بعد از اولین جلسه لیزر
شیو بعد از اولین جلسه لیزر
  • همانطور که اشاره کردیم اولین نکته شیو بعد از اولین جلسه لیزر این است که عجله نکنید و  چند روزی به پوست خود استراحت دهید.
  • ممکن است تا 7 روز نخست پس از لیزر موهای زائد، پوست شما حساس‌تر باشد و تراشیدن آن با ژیلت موجب بروز حساسیت شود.
  • معمولا چند روز پس از لیزر، موهای زائد برخی نواحی بدن شروع به سست شدن و ریزش می‌کنند. برخی افراد با دیدن نقطه های سیاه که همان موهای سست شده می باشند به سرعت سراغ ژیلت و اصلاح آنها می روند. اما توصیه ما این است که پیش از اینکه شیو کنید، به آرامی پوست خود را اسکراب نمایید، معمولا این مشکل با انجام لایه برداری صحیح رفع می شود.
  • هرگز بین جلسات لیزر از هیچ روشی به جز استفاده از ژیلت، برای موهای زائد باقی مانده خود استفاده نکنید.

رفع موهای زائد در کلینیک شکیبا که دارای بهترین اپراتور و تحت نظر پزشک می باشد، موجب می شود که در طول سال و به خصوص در فصل تابستان بتوانید به راحتی لباس مورد علاقه خود را تن کنید.

آیا شیو بعد از اولین جلسه لیزر ضروری است؟

هفت تا ده روز پس از جلسات لیزر، شاهد ریزش مو‌های زائد ناحیه تحت درمان خواهید بود. اما در جلسات اولیه تمام موها ریزش نخواهند داشت. به دلیل اینکه در هر جلسه فقط برخی از فولیکول‌ها در اثر برخورد با پرتو لیزر آسیب می‌بینند و دیگر رشد نمی‌کنند.
شیو بعد از اولین جلسه و جسات بعدی لیزر ضرورتی از نظر علمی ندارد، اگر تمایل به شیو دارید می توانید چند روز بعد از جلسه درمان، آن را انجام دهید.

موها چه مدت پس از لیزر موهای زائد می ریزند؟

موها چه مدت پس از لیزر موهای زائد می ریزند

زمان و مقدار ریزش مویی که پس از هر جلسه لیزر بدن اتفاق می‌افتد، می تواند متفاوت باشد. اگر که جلسات لیزر موهای زائد رو به طور منظم پیش ببرید خیلی زود متوجه شدت گرفتن روند ریزش مو و بهبود پوست خواهید شد.
معمولا برای اکثر افراد بین 7 تا 10 روز پس از لیزر، روند ریزش موها شروع می‌شود.

آیا بعد از لیزر بدن می‌توانیم از اپیلاسیون یا روش‌های کندن موها از ریشه استفاده کنیم؟ 

اکثر افراد برای دست‌یابی به نتایج مطلوب احتیاج به 4 الی 6 جلسه استفاده از دستگاه لیزر دارند. و به دلیل اینکه دستگاه لیزر تنها فولیکول‌های مشکی مو را می‌سوزاند، اپیلاسیون و کندن موها از ریشه در بین جلسات لیزر درمانی ایده خوبی نیست.
رشد موها و دیدن آنها بر روی پوست شاید برای خیلی از افراد قابل تحمل نباشد، اما برای اینکه لیزر به خوبی کار کند باید بتواند ریشه موها را هدف قرار دهد.

بند انداختن و یا اپیلاسیون سبب از ریشه کنده‌شدن موها می‌شوند. در نتیجه تنها روشی که برای اصلاح موها موظف هستید انجام دهید، استفاده از ژیلت می‌باشد.

نکات شیو قبل از لیزر: (چند ساعت قبل از لیزر باید شیو کرد)

 در اینجا چند قاعده اساسی برای چند ساعت قبل از لیزر باید شیو کرد وجود دارد :

شیو قبل از لیزر
  • زمان مناسب برای شیو قبل از لیزر، 24 ساعت پیش از جلسه لیزر درمانی شما است. به دلیل آنکه پوست فرصت کافی دارد تا التهاب ناشی از شیو کردن را جبران نماید و زمان کافی برای رشد دوباره موها وجود ندارد.
  • برای انجام شیو قبل از لیزر به منظور پاک کردن سلول‌های مرده پوست، پوست بدن خود را به خوبی پاکسازی کنید.
  • از یک ژیلت نو و تمیز استفاده کنید تا در صورتی که بریدگی روی پوست تان ایجاد شد، خطر عفونت را کم کنید.
  • در هنگام اصلاح از آب ولرم و یا خنک استفاده نمایید. اگر قبل از اصلاح از آب داغ استفاده کنید، پوست خیلی نرم می شود و منافذ پوست زیاد از حد باز می شوند.
  • هرگز در شرایطی که موهای شما رشد داشته اند، به مرکز لیزر درمانی مراجعه نکنید و حتما پیش از آن شیو کنید.

پرسش و پاسخ درباره چند روز بعد از لیزر شیو کنیم:

بین جلسات لیزر چند بار مجاز به شیوه هستیم؟

توصیه می‌کنیم حداکثر 2 بار بین هر دو جلسه لیزر، موهای بدن خود را شیو کنید. اما در نهایت محض اطمینان برای تعداد شیو کردن بین جلسات از اپراتور خود سوال بپرسید.

3.6/5 - (75 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *