مزوژل پروایج (Proage)

مزوژل پروایج (Proage) معرفی کامل

کاهش تولید کلاژن و اسید هیالورونیک در بدن از سن 30 سالگی شروع می‌شود و پس از یائسگی به اوج خود می‌رسد و در این بین عوامل محیطی نیز می‌توانند این شرایط را تشدید کنند. این امر منجر به از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و خشکی آن شده و در نتیجه، چین و چروک‌ها به مرور ظاهر می‌شوند. اما نگران نباشید با برخی داروها و تکنیک‌های پزشکی می‌توان تا حد زیادی با این مشکلات مبارزه کرد و اثرات آن‌ها را به حداقل رساند. یک راه حل ایده‌آل استفاده از مزوژل پروایج است.
در این مطلب با کاربردها و عوارض جانبی مزوژل پروایج بیشتر آشنا می‌شویم.

شرکت تولید کننده مزوژل پروایج

شرکت تولید کننده مزوژل پروایج

شرکت ایتالیایی  The Wave Innovation Group سازنده ژل پروایج توسط دکتر سالواتوره ترانی در سال 2016 تاسیس شد. این شرکت محصولات پوستی متنوعی تولید می‌کند که از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و ساخت محصولاتی ایمن و قابل اطمینان را تضمین می‌کند. اگرچه این شرکت خیلی جوان است اما، تجربه زیادی در زمینه محصولات پزشکی تزریقی (کلاس III) و داروسازی دارد.
مزوژل پروایج ساخته شده توسط این شرکت، یک ژل ترمیم کننده محرک زیستی ECM بر پایه اسید هیالورونیک با وزن مولکولی متوسط (6/1 × 10 دالتون) است. مزوژل پراویچ (Proage) توسط باکتری Streptococcus equi تولید شده و در غلظت mg / ml 20 در بافر فیزیولوژیک، استریل، تجزیه پذیر و ایزوتونیک فرموله می‌شود. این ژل اسید هیالورونیک برای ترمیم ماتریکس سلولی و جلوگیری از پیری و بازیابی پوست طراحی شده است.

قیمت مزوژل پروایج چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

اهمیت استفاده از مزوژل پروایج برای پوست

کلاژن یک پروتئین مهم ساختاری پوست است و بیش از 75 درصد وزن را به استثنای آب تشکیل می‌دهد. اسید هیالورونیک نیز یکی دیگر از اجزای مهم پوست است که به پوست طراوت می‌دهد. خاصیت ارتجاعی پوست و ظرفیت آن برای نگهداری آب با افزایش سن به دلیل از بین رفتن اسید هیالورونیک (HA) و کلاژن در پوست کاهش می‌یابد. از این رو، امروزه در بین افراد مخصوصا خانم‌ها تمایل زیادی به استفاده از مزوژل‌های اسید هیالورونیک HA برای جوانسازی پوست افزایش یافته است.
مزو‌ژل‌ها فراتر از حد تصور به افزایش حجم درم و پر کردن چین و چروک‌های عمیق پوست کمک می‌کنند. در بین مزوژل‌های بازار، برند پروایج ساخت شرکت ایتالیاییThe Wave Innovation Group یکی از معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین مزوژل‌ها است.
مزوژل ProageBiostimulant با غلظت ایده‌آل 20 میلی گرم در میلی لیتر و در یک سرنگ استریل 2 میلی‌لیتری آماده استفاده، تولید می‌شود. تزریق این مزو‌ژل به افزایش بیوسنتز فیبروبلاست‌ها، بازسازی یک محیط فیزیولوژیکی بهینه، افزایش فعالیت سلولی، هیدراتاسیون و سنتز کلاژن، الاستین و HA در پوست‌های آسیب دیده و در معرض خطر پیری، کمک می‌کند. اسید هیالورونیک موجود در این مزوژل، به طور قابل توجهی آسیب‌های مزمن پوست را کاهش می‌دهد.

ویژگی‌های مزوژل پروایج

مزوژل پروایج یک محرک زیستی جدید بر پایه اسید هیالورونیک و اسیدهای آمینه است که به طور شگفت‌انگیزی انواع آسیب‌های پوستی بخصوص مشکلات ناشی از  نور خورشید و علائم پیری پوست را کاهش می‌دهد. هیالورونیک اسید موجود در پروایج با تحریک تولید الاستین و کلاژن و با افزایش قابل توجه خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش عمق چین و چروک از بروز علائم پیری جلوگیری می کند.
پروایج توسط باکتری Streptococcus Equi و از طریق فرآیند تخمیر به دست می‌آید بنابراین این مزوژل منشا طبیعی دارد. این روش اسید هیالورونیک را خالص‌تر و موثرتر می‌کند.

ویژگی‌های مزوژل پروایج

برخی از مزایای مزوژل پروایج عبارتند از:

 • تزریق این مزوژل پوست را تحریک کرده و ساختار کلی پوست را بهبود می‌دهد و پوست را از لایه‌های عمیق‌تر جوان‌سازی می‌کند.
 • ماتریکس خارج سلولی را بازسازی کرده و موجب استحکام پوست می‌شود.
 • موجب تقویت فعالیت فیبروبلاست‌ها با تشکیل رشته‌های جدید کلاژن و الاستین می‌شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد.
 • پوست را عمیقا آبرسانی و مرطوب می‌کند.
 • عملکرد آنتی اکسیدانی دارد و رادیکال‌های آزاد پوست را حذف می‌کند
 • درخشندگی و قوام بافت پوست را افزایش می‌دهد.
 • ایجاد کراتوز اکتینیک یا لکه‌های پوستی که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید ایجاد می‌شوند را محدود می‌کند. در کل، با هر گونه آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید مقابله کرده و از بروز آن‌ها جلوگیری می‌کند.
 • نئوآنژیوژنز (تولید مویرگ‌ها) را افزایش می‌دهد و در نتیجه خون‌رسانی به پوست را بهبود می‌دهد.
 • با القای ساخت کلاژن بیشتر با علائم پیری مانند خطوط‌ریز، لکه‌ها و چین و چروک، اسکار و رنگدانه‌ها مبارزه کرده و پوست را تقویت می‌کند.

مزوژل پروایج یا جالپرو؟ کدوم بهتره؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نحوه تزریق مزوژل پروایج

پروایج به صورت سرنگ‌های پر شده و آماده طراحی می‌شوند. این سرنگ‌ها حاوی ژل هیالورونیک اسید غیر کراس لینک( با غلظت 2mL/40mg ) است. سرنگ با تکنیک حرارت مرطوب استریل شده است.
مزوژل پروایج باید توسط پزشک متخصص و آموزش دیده به صورت داخل جلدی و فقط در کلینیک تزریق شود.
مزوژل پروایج حاوی هیالورونات سدیم 20 میلی‌گرم در میلی لیتر، ال-پرولین، کلرید سدیم، دی هیدرات فسفات سدیم مونوبازیک، دودکاهیدرات فسفات سدیم دی بازیک، و آب p.p.i است. مزوژل پروایج باید داخل بسته‌بندی اصلی در دمای 25 درجه سانتیگراد و در جای خشک نگهداری شود. دارو باید از از نور، گرما و یخ‌زدن محافظت شود.

عوارض جانبی مزوژل پروایج

تزریق هرگونه فیلر یا ژل به پوست صورت و بدن بدون عرضه نخواهد بود. هر چند، اکثر این عوارض عادی هستند و با رعایت مسائل بهداشتی سریع برطرف می‌شوند. اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر مزوژل پروایج یا هر فیلر دیگری توسط متخصص تزریق نشود ممکن است عوارض ناخواسته شدیدتری نشان دهد که به راحتی قابل درمان نیستند. علاوه بر این، اگر مزوژل پروایج درست تزریق نشود، به خوبی اثر نمی‌کند.
در هر صورت، پزشک باید افراد را در مورد عوارض جانبی بالقوه یا حتی ناسازگاری‌های مرتبط با این مزوژل آگاه کند. پزشک برای جلوگیری از بروز عوارض شدید توصیه‌های لازم را به زیباجو می‌کند.

اما این عوارض چه علائمی دارند؟

 • واکنش های التهابی مانند، قرمزی، ادم، اریتم و غیره که ممکن است با خارش و درد فشاری پس از تزریق همراه باشد. این واکنش احتمالا یک هفته طول می‌کشند.
 • ممکن است در محل تزریق احساس سفت شدن یا برآمدگی داشته باشید. این مورد در مواقعی که مزوژل بیش از حد سطحی تزریق شده است بیشتر دیده می‌شود.
 • مشاهده تغییر رنگ در محل تزریق

در صورت بروز واکنش‌های التهابی یا هر عارضه جانبی دیگری که بیش از یک هفته طول کشیده‌ است باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید تا با یک روش مناسب عوارض را برطرف کند.

تزریق مزوژل پروایج به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

هر چند تزریق مزوژل مشکلات خاصی بوجود نمی‌آورد، با این حال تزریق آن به برخی افراد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 • افرادی که اسکار هیپرتروفیک دارند.
 • بیماران با سابقه بیماری خودایمنی یا کسانی که تحت درمان بیماری‌های خودایمنی هستند.
 • افرادی که قبلا به اسید هیالورونیک حساسیت نشان داده‌اند.
 • زنان باردار یا شیرده
 • افراد زیر 18 سال
 • بیمارانی تحت درمان با داروی‌های ضد انعقاد یا ضد پلاکت هستند حتما، قبلا تزریق پروایج با پزشک خود مشورت کنند.  

مراقبت‌های بعد از تزریق مزوژل پروایج

تزریق مزو‌ژل موجب از کار افتادگی افراد نمی‌شود و به راحتی می‌توانند به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند. اما رعایت یکسری نکات برای اثرگذاری بیشتر مزوژل و حفظ سلامتی توصیه می‌شود.

 • بعد از تزریق تا 12 ساعت از محصولات آرایشی استفاده نشود.
 • حداقل تا 12 ساعت از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش خودداری شود.
 • توصیه می‌شود تا یک هفته پس از تزریق به سونا نروید.

نکات ایمنی برای تزریق مزوژل پروایج

تزریق مزوژل پروایج باید به صورت حرفه‌ای و توسط پزشک انجام شود زیرا ،تزریق این مزوژل در برخی قسمت‌های بدن موجب بروز مشکلاتی می‌شود. پزشک حاذق تمام این نکات را می‌داند.  

برخی از موارد منع مصرف این مزوژل عبارتند از:

 • پروایج نباید به استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها یا ماهیچه‌ها تزریق شود.
 • به خال تزریق نشود.
 • در نواحی دارای مشکلات التهابی یا عفونی (مانند آکنه، تبخال و غیره) استفاده نشود.
 • از مزوژل پروایج در ترکیب با لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی یا درم ابریژن استفاده نشود.
 • اگر بسته بندی پروایج آسیب دیده است از آن استفاده نشود.

بهترین سن برای تزریق مزوژل پروایج

هدف از تزریق این ژل (Proage) بهبود هیدراتاسیون، خاصیت ارتجاعی و کاهش تیرگی صورت یا هر قسمت دیگری از بدن است. درمان با مزوژل پروایج را می‌توان در هر سنی انجام داد اما توصیه می‌شود تا قبل از 18 سالگی از درمان با مزوژل پروایج خودداری شود.
ژل برای صورت در درم و به صورت سطحی با سوزن 30G تزریق می‌شود. هر 7 تا 15 روز یا هر ماه بسته به میزان پیری پوست تزریق باید تکرار شود و به طور کلی توصیه می‌شود از 6 تا 10 جلسه در سال درمان انجام شود.

پرسش و پاسخ درباره مزوژل پروایج:

مزایای مزوژل پروایچ چیست؟

این مزوژل با تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست را انعطاف‌پذیر، درخشان و مرطوب می‌کند. همچنین با علائم پیری مانند چین و چروک‌ها و لکه‌های پوستی مبارزه می‌کند.

آیا تزریق مزوژل پروایچ عوارض خاصی دارد؟

عوارض کمی مانند قرمزی، التهاب، خارش، تغییر رنگ و سفت شدگی در محل تزریق، درد بعد از تزریق وجود دارد که در حالت عادی بعد از چند روز فروکش می‌کنند.

تزریق پروایچ برای چه کسانی ممنوع است؟

برای زمان باردار و شیرده، افراد زیر 18 سال، افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی و کسانی که اسکار هیپرتروفیک دارن و افراد حساس به HA، ممنوع است. افرادی که داروی‌های ضدانعقادی مصرف می‌کنند باید با پزشک خود مشورت کنند.

بعد از تزریق مزوژل پروایچ چه مراقبت‌هایی لازم است؟

باید تا چند روز از سونا، قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کرد. تا 12 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نشود.

4.4/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *