فواید پی آر پی صورت چیست

فواید پی آر پی صورت چیست؟

همه افراد فارغ از سن و جنسیت آرزو دارند، پوست سالم، شفاف و جوان داشته باشد. به مرور زمان شادابی پوست از بین می‌رود و خطوط ریز، لکه‌ها و چین و چروک‌ها روی پوست به وجود می‌آیند. این امکان وجود دارد که این موضوع زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار بدهد و از اعتماد به نفس افراد بکاهد. به همین خاطر در طول تاریخ شیوه‌های بیشتری برای برگرداندن جوانی و نیز کند کردن فرایند پیری پوست ایجاد گردیده است. در این راستا انواع داروهای شیمیایی و گیاهی، صابون‌ها و کرم‌ها به وجود آمده اند تا صدمه‌های پوستی را کم کنند و به شادابی آن بیافزایند. یکی از بهترین درمان‌ها در این جهت انجام پی آر پی صورت می‌باشد این شیوه یکی از پیشرفته‌ترین شیوه‌های جوانسازی پوست است. بنابراین اگر در مورد این شیوه بیشتر کنجکاو هستید، خوب است تا پایان مطالب با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با پی آر پی صورت و فواید آن آشنا کنیم.

پی آر پی صورت چیست؟

یکی از مدرن‌ترین و جدیدترین شیوه‌های محافظت از پوست پی ار پی صورت می‌باشد که به پوست صورت و بدن کمک می‌نماید تا از خود محافظت کند. بر اثر بالا رفتن سن پوست توانایی تولید کلاژن و الاستین خود را از دست می‌دهد و این موضوع موجب گردیده جوانی یا شادابی پوست از بین برود. از طرفی دیگر، پلاسما یکی از ‌مهم ترین اجزای خون به شمار می‌آید که با جمع شدن در پوست، می‌تواند اثر معجزه آسایی را در پوست به جای بگذارد. پزشک در پی آر پی صورت، از خون خود فرد پلاسما را به دست آورده و آن را به قسمت‌های مد نظر تزریق می‌نماید. این عمل موجب گردیده گردش خون بیشتر شود و پوست، الاستین و کلاژن تولید نماید. بنابراین در ادامه این فرایند، شاهد جوانسازی پوست خواهیم شد.

فواید پی آر پی صورت

در این قسمت چند علت وجود دارد که پی آر پی را امتحان نمایید:

فواید پی آر پی صورت
 • بهبود کلی را ارائه می‌نماید.

پی آر پی موجب تولید الاستین و کلاژن در پوست می‌گردد که این عمل موجب سفت شدن و ضخیم شدن پوست نازک می‌شود و نیز از دیگر فواید پی آر پی صورت، از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز است. با بیشتر شدن کلاژن‌سازی در پوست بافت‌ها ترمیم گردیده و رنگ کلی پوست بهبود می‌یابد. بنابراین این شیوه یک درمان عالی به حساب می‌آید و نیز کسانی که از روزاسه یا آکنه رنج می‌برند، این روش بهترین انتخاب می‌باشد.

 • موجب سالم و شاداب شدن پوست می‌شود.

پی آر پی صورت، یک درمان عالی و بی‌نظیر می‌باشد که دو پروتئین مهم با اسم‌های کلاژن و الاستین را تولید کرده و بافت و کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد. متخصصین زیبایی اغلب پی آر پی را با میکرونیدلینگ ترکیب نموده و نتایج باورنکردنی را برای بیماران ارائه می‌نمایند. با استفاده از روش میکرونیدلینگ، پوست به طور عمیق درمان گردیده و متخصصان زیبایی بدون استفاده از پلاسمای خون تزریق شده توسط خود فرد بیمار، می‌توانند روند بازسازی آن را سرعت بخشند.

از فواید پی آر پی صورت می‌توان به از بین رفتن چین و چروک‌ها ، بازگشت درخشش و شفافیت سطحی پوست و از بین رفتن شل شدگی پوست اشاره نمود که بر اثر این فرایند، شما شاهد نتایج چشمگیری خواهید بود.

 • پی آر پی ایمن است.

روش پی آر پی، بیشتر از ۵۰ دهه به عنوان یک درمان به کار گرفته شده است و در درجه اول به ورزشکاران در بهبود جراحات کمک فراوانی کرده است. بعد از این که از این شیوه، چندین دهه برای درمان جراحات ورزشی به کار برده شد، مردم مزیت‌های زیبایی آن را نیز دریافتند.

به خاطر این که پی آر پی یک درمان جراحی یا تهاجمی نمی‌باشد و از بدن خود بیمار استفاده می‌نمایند، بیشتر متعصبان پوست سالم به عنوان یکی از عالی ترین جایگزین‌های درمان صورت به آن اعتماد می‌کنند. از دیگر فواید پی آر پی صورت، کم خطر بودن این شیوه زیباسازی می‌باشد که هیچ گونه عارضه جانبی به غیر از کبودی خفیف، ندارد که اغلب بعد از گذشت چند روز به طور کل از بین می‌رود.

 • موجب پیشگیری از هدر رفتن آب ترانسپیدرمی می‌شود.

از دست دادن آب ترانس پدرمال فرایند تبخیر رطوبت از پوست شما می‌باشد که موجب خشکیده شدن پوست می‌گردد. این اتفاق اغلب موقعی رخ می‌دهد که سد پوستی صدمه بیند و موجب گردد همه رطوبت در شکاف‌ها بخوابد و پوست بی‌روح و شل گردد.

به این منظور شما می‌توانید سد محافظتی خود را تقویت نموده و از این راه درمان پلاسمایی غنی از پلاکت صورت می‌گیرد و از اتلاف آن پیشگیری می‌شود.

از دیگر فواید پی آر پی صورت، این می‌باشد که با استفاده از این شیوه، سلول‌های فرسوده پوست بازسازی گردیده و سلول‌های تازه به وجود می‌آیند که این عمل موجب حفظ رطوبت در پوست شما برای مدت طولانی می‌شود.

 • موجب درمان آکنه و اسکار می‌شود.

آکنه و اسکار صورت به عنوان دشمن درجه یک پوست شفاف و سالم به حساب می‌آیند که بیشتر اوقات، آکنه طی خشکی بیش از اندازه پوست به وجود می‌آید که موجب می‌گردد پوست بیش از اندازه معمول سبوم تولید نماید. خوب است بدانید تولید بیش از اندازه سبوم، باعث به وجود آمدن پوست چرب می‌شود که منافذ را مسدود می‌نماید و در نهایت آکنه روی پوست نمایان می‌گردد. به دلیل این که درمان‌های پی آر پی به از دست دادن آب بین دو پوست کمک می‌نماید، متوجه بهبود هیدراتاسیون و نیز کمتر شدن آکنه بر روی پوست خواهید شد. فرایند مقابله با جوش‌های آکنه‌دار ادامه می‌یابد و اغلب ممکن است موجب ایجاد زخم در صورت شود. اگرچه بعضی از زخم‌های آکنه ممکن است به موقع به طور کل از بین بروند، بعضی دیگر عمیق‌تر بوده و نیاز به رویکرد زیبایی دارند که روش پی‌آر‌پی صورت در این گونه مواقع، بهترین شیوه درمانی می‌باشد. از آن جایی که درمان با استفاده از شیوه پی آر پی صورت، به سفت شدن و آبرسانی پوست کمک می‌نماید، می‌تواند بافت اسکار قابل مشاهده را کاهش نموده و خشکی پوست را بهبود بخشد که این فرایند می‌تواند موجب بروز آکنه جدید گردد.

 • عدم نیاز به جراحی

انجام پی آر پی صورت اغلب به سرعت، صورت می‌گیرد. این شیوه از یک ابزار تخصصی و غیر جراحی به منظور انجام عمل تزریق پلاسمای خون فیلتر گردیده قبلی به صورت بیمار به کار برده می‌شود. به جای سوزن، چاقو، پی آر پی یک شیوه مدرن و سالم‌تر و نیز کم تهاجمی می‌باشد که جراحی در این روش صورت نمی‌گیرد و شما می‌توانید از این شیوه، نتایج بی‌نظیری با خطرات شدید صفر درصد دریافت نمایید.

 • طبیعی بودن

از دیگر فواید پی آر پی صورت می‌توان به طبیعی بودن آن اشاره نمود، به طوری که پی آر پی از عناصر طبیعی خود بدن، بدون اضافه کردن هیچ گونه محصول خارجی استفاده می‌نماید و این یک نوع طبیعی از تزریق لوازم آرایشی به حساب می‌آید. درمان به گونه‌ای می‌باشد که در ابتدا یک نمونه کوچک از خون فرد بیمار دریافت گردیده و در سانتریفیوژ به مدت ۵ دقیقه، قرار داده می‌شود تا پلاسما از دیگر ذرات خون جدا گردد. بعد از آن پلاسمای غنی از پلاکت به طور مجدد، در ناحیه درمان تزریق داده می‌شود تا الاستین و کلاژن در آن قسمت تولید گردد.

برای افزایش فواید پی آر پی صورت خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

پیش از به کار بردن روش پی آر پی صورت، خوب است یک جلسه قبل از تزریق توسط بهترین دکتر پی‌آر‌پی صورت ویزیت شده و همه پیشینه پزشکی و انتظاراتی که از شیوه درمانی پی آر پی صورت دارید را به دکتر تحویل دهید. اغلب متخصصان پیشنهادهایی به شما می‌کنند که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • حداقل به مدت ۳ الی ۴ روز پیش از به کار بردن شیوه پی آر پی صورت، از مصرف داروهای ضد التهاب بپرهیزید.
 • تا دو هفته پیش از انجام روش پی آر پی صورت، داروها و مکمل‌هایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند را مصرف نکنید.
 • موقع انجام تزریق پی آر پی به طور کامل غذا مصرف نموده و آب بخورید.
 • پیش از قطع نمودن مصرف داروهای خود حتماً باید با پزشک مشورت نمایید.
 • یکی دیگر از فواید پی آر پی صورت این می‌باشد که بعد از انجام این شیوه، می‌توانید استراحت کنید. همینطور باید تا جایی که امکان دارد از نواحی مورد درمان به مدت ۴۸ ساعت استفاده نکنید.
 • ولی می‌توانید با حرکات دورانی و به طور آهسته، پوست صورت خود را برای جذب بهتر پلاسما ماساژ دهید. این امکان وجود دارد که در ابتدای انجام تزریق، اندکی احساس سوزش و درد داشته باشید، اما جای نگرانی ندارد و با گذشت زمان به طور کل رفع می‌گردد.
 • بعد از انجام تزریق، پزشک برای شما داروهایی تجویز می‌نماید که برای بهبودی و تاثیرگذاری بیشتر تزریق، می‌توانید از این داروها استفاده نمایید. همینطور به مدت دو هفته قبل از عمل تزریق نباید الکل و دخانیات استفاده کنید.

سوالات در مورد فواید پی آر پی صورت:

آیا اثرات پی آر پی برگشت پذیر می‌باشد؟

به خاطر به کار بردن پلاسمای خون فرد بیمار، این امکان وجود دارد که این پلاسما در خون جذب گردد و اثرات پی‌ آر‌ پی کمرنگ‌تر گردد.

آیا تزریق پی آر پی درد بیشتری دارد؟

به خاطر به کار بردن داروهای بی‌حسی و کرم‌ها، این امکان وجود دارد که موقع تزریق پی‌ آر‌ پی صورت، اندکی احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه تزریق داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *